Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ma kell mennem altatóorvoshoz,...

Ma kell mennem altatóorvoshoz, progis császár miatt. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Mivel nincs fogadott dokim,utána megyek fel a szülészetre az éppen ottlévő orvossal megbeszélni hogy mikor kell befeküdnöm.Vasárnap töltöttem a 36 hetet,és attól félek,nehogy befektessenek korán,aztán csak legyek bennt a semmiért.Azt mondta az orvos,hogy a 37-38 héten császároznak.Amúgy a vérnyomásom van állandó ellenőrzés alatt,meg már volt egy császárom ,ez miatt lenne.Volt már valaki ilyen cipőben?
2010. márc. 23. 08:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bár a kérdésre nem tudok felelni DE nekem is prog.császármetszésem lesz medencetartásos baba miatt 2 hét múlva és nincs fogadott orvosom.

Én is kíváncsi lennék hogyan zajlik...

A terhesgondozáson azt mondta a doki hogy a kiírt időpont előtt 1 héttel bekell feküdnöm ,kivizsgálnak és pár napra rá megműtenek.

Nem értem én sem minek ahhoz 3-4 nap hogy kivizsgáljanak:-S

Kíváncsi vagyok neked mit mondanak,légyszi írd majd le:-)


38 hetes km

2010. márc. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az altatóorvos megvizsgál, súly, magasság, vérnyomás, szokásos. Semmi extra. Minden adatra szüksége van, hogy belője az altató adagodat, és hogy a szervezeted elbírja, ne legyen gond.
2010. márc. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

engem a vérnyomásom miatt császároztak,előtte 1 hetet benn voltam a korházban,próbálták beállítani a vérnyomást,de nem ment.Az altatóorvos elmondta mi hogyan zajlik,miért és hova fogja adni a szurit... (nekem csak gerincbe ment az érzéstelenítő).Kérdezte hogy mivel műtöttek eddig,voltam e altatva,ha gerincbe érzéstelenítenek,nagyon fontos hogy 1 héttel előtte nem szabad aspirint bevenni(ezt is az altatódoki mondta) de nem tudom már pontosan hogy miért.egyenlőre ennyi jutott eszembe,ha kiváncsi vagy valamire csak kérdezz nyugodtan.

4 hetes baba anyukája

2010. márc. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hazaértem,a főorvos leüzent az osztályról,hogy mivel ő nem lát akkora problémát,ráérek a kiírt időpont elött befeküdni.Most kíváncsi leszek,ha majd megyek tanácsadásra,akkor az orvos mit fog mondani.Ennyiből rossz,hogy nincs fogadott,mindegyik mást mond.
2010. márc. 23. 16:11
 5/10 A kérdező kommentje:
Amúgy nálunk is gerincbe érzéstelenítenek,félek is nagyon,hogy mi mindent érezni alatta?
2010. márc. 23. 16:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Maga az érzéstelenítő nem fáj amikor beadják, emiatt ne aggódj. Aztán különböző próbákat csinálnak hogy lássák megfelelően hatott-e és ha igen akkor kezdik a műtétet. 15 perc és kinn a baba, az egész amúgy kb. 40 percig tart. Utána 24 óra fekvés mialatt a fejedet nem lehet emelni (a lábaidat meg egy ideig nem érzed, ez pár óra). 24 óra után kötelező felkelés ami rossz egy kicsit de megéri mert ahogy felkelsz máris jobb lesz és kell is a séta a varrat miatt. Hajlékony szívószál kell a fekvéshez mert különben nem tudsz inni, pedig rengeteg folyadékot kell közben fogyasztanod! Ja a pici katéterrel megy de ez nem gáz, hidd el inkább kényelmes hogy nem kell mindig ágytálért szólnod. Na bátorság, nem lesz gond!
2010. márc. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást,meg a jótanácsokat!Neked meg jó babázást,szeretnék már én is ott tartani!
2010. márc. 24. 08:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia, mesélsz arról, hogy végül milyen volt a császár? Nekem is az lesz június elején, és én is nagyon félek tőle.

Remélem egy édes kis baba szuszog melletted a kiságyban és Ő mindenért kárpótol Téged! :)

2010. ápr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Amennyire féltem a műtéttől,kellemesen csalódtam,valóban nem fájt sem az érzéstelenítő,sem maga a műtét.Egyedül amit éreztem,az ahogy kipréselték belőlem a kislányom,mivel szegény igen fent helyezkedett el.De kárpótolt az,hogy utána rögtön láthattam,és megpuszilhattam.Elöször rossz volt felkelni,de valóban minden nap után jobban ment a mozgás.Igaz a sebem begyulladt,ami miatt 10 napig voltunk bent a kórházban,de akkor is megérte!!Gyönyörű kislányunk van!!
2010. ápr. 22. 08:51
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia, 13.45-ös vagyok. Szívből gratulálok a kislányotokhoz! :))) És köszi, hogy írtál a császárról, nekem minden info jól jön.

Jó egészséget Nektek és boldog babázást!

2010. ápr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!