Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csak nekem volt igy pozitiv...

Csak nekem volt igy pozitiv elmeny a szules? Mas ettol negativnak eli meg? Nektek hogy volt?

Figyelt kérdés
Nekem inditott szulesem volt,burokrepesztes aztan oxitocin...egybol intenziv fajasok,de negy ora alatt tul voltam rajta..Kitolas 30perc,gatmetszes.Belso varrat nincs
2015. dec. 16. 12:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Nekem 3 nappal később lett pozitív élmény amikor már kivették a varratokat. Igaz 24 órát vajúdtam de ebből "csak" 10-12 óra volt fájdalmas, nálam nem volt oxitocin meg burokrepesztés de gátmetszés igen, nem is egy. Hosszú vajúdás után legalább csak 20 perc volt a kitolás, legalább fél óra a varrás. Ettől függetlenül bennem a jó dolgok maradtak meg. Akkor is jó volt, hogy a saját tempómban haladt a szülés csak pont este 10-re lettek erősebbek a fájások, nappal aludni kellett volna előtte mert már akkor tudtam de túl izgatott voltam másnap délelőtt 10-ig meg nagyon elfáradtam. De legalább reggel 8-ig egész jól éreztem magam a szülőszobán, pont ezért nem is gondoltam, hogy már 9.50-re kint a babám. Utólag tűnik hosszúnak, akkor és ott nem éreztem annak.
2015. dec. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is pozitív élmény volt összességében.Nem volt minden rendben,de nem maradt meg rossz élményként.(belül elszakadt a hüvelyfal pl.)A fájdalom a borzasztó természetesen,de a szüléssel jár,szükséges.Most annál inkább izgulok :)
2015. dec. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
En is babat varok megint,nagyon felek!
2015. dec. 16. 13:00
 4/20 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam mindennel, mint te, csak nekem 5 óra alatt született meg a lányom onnantól, hogy bekötötték az oxitocint (fájásgyengeség miatt). Nem volt negatív élmény egyáltalán.

Szeretnénk még egy babát, csak remélem, hogy hasonlóan simán megy minden... persze addig még el kell jutni... :)

2015. dec. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon hasonlo szulesem volt akkor mint neked. Februarban szultem es jovo juliusban megint fogok :) nekem osszessegeben pzitiv elmeny volt. Alig varom a masodikat, azt szeretnem gatmetszes es eda nelkul. Ja, es jo lenne, ha nem kene inditani :)

Ha pozitiv elmeny volt az elso, akkor mitol felsz?

2015. dec. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nálam is indítottak, de 6 óra után sem akart beforogni, köldökzsinór a nyakán volt, úgyhogy császár lett belőle. Maga az orvosi része teljesen semleges, nekem teljesen mindegy volt, hogyan jön ki, mennyire fáj, milyen hosszú a lábadozás stb. El is halványult teljesen az emlék. Csak arra a pillanatra emlékszem, amikor felsírt, meg amikor odaadták utána.
2015. dec. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Magzatvíz folyással és fájásokkal indult magától, összesen kb. 10 órát vajúdtam (kaptam közben oxit), majd 1 óra kitolási szakasz következett, végül vittek császározni. Teljesen pozitívan éltem meg.
2015. dec. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
60%

Na, én is hozzászólok, mint programcsászáros. Nekem is tök pozitív élmény volt a szülés/műtét. Se fájás, se kitolás, se vajúdás, se gátmetszés, se repedés stb. Az egész műtét fél órás volt, az utána kötelező 12 óra fekvés nagyon unalmas, az első felállás meg a következő nap egy kicsit fájt, de egyáltalán nem volt vészes. A sebhelyem szép lett, semmi komplikáció nem volt, szövődmény nincs.

Ezt csak azért írtam le, hogy senkinek nem kell a kardjába dőlni a császár miatt. Én semmi pénzért nem szültem volna hüvelyi úton, már csak azért sem, mert a fiam 4320 grammal született.

(Ja! A hüvelyi szülést mindenáron erőltető, fanatikus ősanyák nyugodtan lepontozhatnak!)

2015. dec. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
En nem szeretnek csaszart,mert attol sokkal jobban felek,de csak ezert.Nekem az elso szules EDA nelkul volt,nem gondoltam h kene(attol is jobban feltem,mint magatol a fajasoktol)Minden ami gyogyszer az nekem felelmetes,mert rosszul reagal ra a testem. Nem tudom mitol felek ennyire,de nagyon parazok.Talan pont ezert,mert felek nem lesz ugyanilyen jo szulesem meg 1x es attol nem lesz eleg erom hozza!
2015. dec. 16. 14:41
 10/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, bocs a belekotyogásért. Én még nem szültem, de nagyon félek a császártól, főként a gyógyszerek miatt mint Te. Nálad mit válatanak ki?

Volt már két műtétem, altatással, mindkettőnél epegörcsöt kaptam a gyógyszerektől (amúgy is hasonlóan érzékeny vagyok rájuk, tablettára és injekcióra egyaránt). Így ha csak belegondolok, hogy császár után epegörcs miatt hányási rohamaim lesznek, a hasam felvágva és ott lesz egy kisbaba, kiver a víz...

2015. dec. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!