Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csak nekem volt igy pozitiv...

Csak nekem volt igy pozitiv elmeny a szules? Mas ettol negativnak eli meg? Nektek hogy volt?

Figyelt kérdés
Nekem inditott szulesem volt,burokrepesztes aztan oxitocin...egybol intenziv fajasok,de negy ora alatt tul voltam rajta..Kitolas 30perc,gatmetszes.Belso varrat nincs
2015. dec. 16. 12:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon szép emlékként maradt meg a szülés, pedig még a hüvelyfalam is repedt, fájásgyengeség volt. Én is februárban szültem, s júliusban várom a következőt.
2015. dec. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
En aprilisban es juliusban szulok ujra.Nagyon-nagyon felek,hiaba volt pozitiv elmeny az elso...Nem tudom hogyan gyozzem ezt le.A gyogyszerek ram nem ilyen hatassal vannak,mint rad utolso elotti.Van amelyik dupla hatast fejt ki,mint amennyit kellenne(oxitocin is ilyen volt) Valamelyiktol az osszes mellekhatas elojon,a legextremebb pedig h. sokkot kap a testem(vernyomasleeses,ajulas,szivelegtelenseg)
2015. dec. 16. 20:05
 13/20 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ugyanugy volt mint a kerdezonek es eletem legszebb elmenyekent eltem meg. Jo volt az egesz!!
2015. dec. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Előre is elnézést kérek,amiért csak úgy belepofázom.. de most akkor a természetes vagy a császármetszés a jobb? Első babámat fogom szülni júliusban és annyira félek az egésztől, hogy az elmondhatatlan. Remélem gyorsan lezajlik az egész, nem a fájdalomtól félek, hanem a kórháztól, nem bírom a bezártságot
2015. dec. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Első szülésem nekem is olyan volt mint a tiéd. Indították, majd oxi és 4 óra múlva meg is lett. Viszont a második még könnyebb volt. Fájásokkal indult nekem kellett beavatkozni és 2 óra alatt meg is lett. Nem kaptam oxit és így nem is voltak akkora fájásaim. Sok sikert neked is :)
2015. dec. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ilyen,hogy melyik a jobb...en mindket módon szultem..elso császár volt,semmi ellenerzesem nem volt vele,szimplan annyira szarul voltam a spinalistol,hogy azt mondtam en ezt meg egyszer soha...masodszor minden gyógyszer nelkul szultem hajnalban,reggel mikor baratokkal beszeltem,azt mondtam,hogy simán johet meg 10,mert annyira könnyű volt..
2015. dec. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
En csak huvelyi szulesrol tudok beszelni ugye,csaszar nem volt.De azt tudtam h nem is szeretnek(erzestelenito miatt) Nekem az biztos,ezert sokkal rosszabb elmeny lett volna.Ne felj,eloszor annyira sodrodsz az ismeretlen esemenyekkel es sokkban vagy,h fel sem tunik.En attol felek masodszorra nem igy lesz.
2015. dec. 17. 13:24
 18/20 anonim ***** válasza:

Engem váratlanul ért, ezért felkészületlenül ért, hogy szülnöm kell! Azt sem tudtam hogy kell helyesen lélegezni, attól pedig nem ment jobban, hogy 2 percben elmondták. Mindegy én is 4 óra alatt szültem meg, fél óra tolással, irgalmatlan kínok közepette. Repedtem, de 2 nap múlva nem fájt semmim. Szülés utáni reggelen majdnem elvéreztem, a fürdőszobából vakart ki a nővér.

De nem ettől volt szar. Hanem hogy a gyereket nem kaptam meg rögtön, csak szülés után 7 órával, mert inkubátorban volt. És hogy a nem létező tejemre minden csecsemős rakerdezett. Majd próba szopin hozzámvágta a gyerekorvos: akar egyáltalán szoptatni?

Teljes lelki összeomlás volt. Egyenlőre nem akarok szülni, illetve nem kórházban!

2015. dec. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nekem 5kor ment el a vizem, majd 9 kor kezdődtek a fajasok. Oxi nem volt meg burokrepesztes. A végén kaptam EDA-t, de akkor már késő volt. 10 perc múlva Megszuletett a gyerek / hülye szülésznő nem mondta, hogy azért fáj már ennyire, mert a vége közeledik, én meg azt hittem még órákig fog tartani. ./.
2015. dec. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én is beállok a sorba! :) Az első gyerekemet tavaly áprilisban szültem, júliusra várom a másodikat.

Nekem a szülés pozitív élményként maradt meg, csupán két pont volt, amit kihagytam volna: a beöntés és a varrás.

Hajnal fél 5-kor elfolyt a vizem, fél 6-ra a kórházban voltunk. Szöszmötöltek, vizsgálgattak, majd 9-kor "álltunk neki" a folyamatnak. Akkor megkaptam a beöntést, 10-kor rákötöttek oxira, délben kiderült, hogy a burok felső részét rúgta ki a lányom, úgyhogy burkotrepesztettek. Fél 1-kor közölték, hogy jönne más is szülni, úgyhogy kézzel tágítottak. 1-től negyed 3-ig tartott a kitolás rész. 3-ra össze voltam varrva, és fél 4-kor a saját lábamon mentem pisilni.

Bevallom őszintén, hogy a beöntést azért éltem meg rosszul, mert megalázónak éreztem, a varrás pedig eléggé fájt, nem akartam semmi mást, csak azt, hogy békénhagyjanak már és a kicsivel lehessek.

Meg még egy negatívum volt! Nem mutatták meg a babámat. Hallottam felsírni, meg azt amikor megmondták a súlyát, de nem mutatták meg. Ettől azt hittem, hogy valami baj van, de kérdezni nem mertem, mert az addigi kérdéseimet nem reagálták le túl pozitívan. :( Pedig nem mondhatnám, hogy problémás voltam. Kétszer kérdeztem :1. Most mi következik?, 2. Szabad mostmár nyomnom?. Illetve egy hang nem hagyta el a torkomat. Mindegy, mostmár ügyesebb leszek! :D

2015. dec. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!