Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Farfekvéses babát megpróbálnál...

Farfekvéses babát megpróbálnál megszülni vagy kérnél a fogadott orvostól programcsászárt?

Figyelt kérdés
2015. dec. 18. 05:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Első babaként tuti császárt kérnék, többedikként talán megpróbálnám. Amúgy szerintem ilyenkor nem kockáztatnak az orvosok és császároznak inkább.
2015. dec. 18. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Sokat beszélnék róla az orvosommal. Nem mindegy, hogy hányadik gyerek, a korábbi szülésem/szüléseim milyen voltak, az orvosom vezetett-e már le ilyen szülést stb. Egy barátnőm a második babáját szülte meg gyorsan, komplikációmentesen annak ellenére, hogy farfekvéses volt. Azt mondta, hogy a kitolás melósabb volt, de nem bánja, hogy nem kért császárt. Mérlegelnék sok mindent. Egyértelműen nem tudom most megmondani, hogyan döntenék.
2015. dec. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Nekem az orvosom azt javasolta, hogy legyen császár, én is így láttam jobbnak! :) első terhesség. :)
2015. dec. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Nálunk nem nagyon engednek első babával simán szülni. Nem is akarnám az elsőt. Mivel eléggé roncsolódtam az első szülésem alkalmából, a másodikat sem merném megszülni farfekvéssel. Ha megúsztam volna esetleg egy metszéssel, akkor átbeszélném az orvosommal.
2015. dec. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
inkább császároznék. első babát elég nehéz megszülni "rendesen" is, nem kockáztatnék.
2015. dec. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Második babám csak a 37. héten fordult be. Az orvosom nyugtatott, hogy menni fog a szülés. Nem valószínű, hogy én vállaltam volna, nagyon gondolkodtam a császáron. Szerencsére a sors eldöntötte a kérdést.
2015. dec. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek első baba farfekvéses volt. Programozott császár lett. Az orvossal nem is beszélgettek a hüvelyi szülésről. Csak arról, hogy ha befordulna akár az utolsó napon, akkor nem császározza.
2015. dec. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%
Én megkérném, hogy fordítsuk be, ha nem sikerül ez a manőver, akkor első babánál császár, többediknél szóba jöhet a hüvelyi, attól függően, hogy milyen volt az előző szülés, mekkora a mostani baba stb.
2015. dec. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
En nem probalnam meg megszulni...Anyuka es baba is szenved!Tesom farfekveses volt,anyu iszonyat megszenvedte(masodik babakent) es tesom honapokig total ronda volt(megviselte a testet anyu erolkodese,pottyos es piros volt)
2015. dec. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
26%

Az, hogy kell-e császár, az orvosi, döntés. Szomorú, hogy manapság inkább arra megy ki a játék, hogy a hatalmas nulla anyukák, akiknek zéró a fájdalomtűrése, megússzák a fájdalmat, ami a szülés természetes része, a nőgyógyász részéről, meg azért gáz a császár, mert indokolatlanul sokat végeznek, gyakran teljesen inkorrektül és szükségtelenül, csupán azért, mert több paraszolvenciát tudnak elkérni, császár esetén.

Egyébként farfekvéses gyereket lazán meg lehet szülni. Az más kérdés, hogy vannak kórházak, ahol a farfekvés alapból császár biztonsági okokból. Az is szomorú, hogy a szülészet manapság nem a szülésről, hanem az orvos saját seggének védelméről szól. Nem a gyerek, meg az anya áll a középpontban, hanem a perektől való félelem és a paraszolvencia iránti igény.

2015. dec. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!