Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadott orvos, ügyeletes és...

Fogadott orvos, ügyeletes és hálapénz. Mennyit kell adni egy ügyeletes dokinak? Egyrészt azért, hogy foglalkozzon velem a vajúdás alatt, másrészt, a szülés levezetéséért?

Figyelt kérdés

Van fogadott szülésznőm, de nincs fogadott orvosom. Ez utóbbi nincs, mert akihez jártam nem jöhet be velem szülni, s akihez ezután fogok azt késő felkérni, így maradok az ügyeletesekkel.

Azt tervezem, hogy a szülésznőn keresztül adok az ügyeltes doki(knak), de ha a vajúdás és szülés két ügyeletre esik, akkor több dokinak kellene adni. A vajúdás alatt mennyit adtatok az ügyeletesnek, hogy foglalkozzon veletek? Majd mennyit a szülés levezetéséért?

Sajnos nem komplikációmentes a terhességem, s nem akarom megjárni, de orvost fogadni már nem tudok. 32 hkm



2015. dec. 4. 17:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

32 hetesen még van időd orvost fogadni. De szerintem elég a szülésznő, vajúdás alatt úgyis ő fog veled foglalkozni.


Az ügyeletes orvos nem fogja tudni, hogy te szándékozol neki pénzt adni utána, szóval emiatt nem fog "jobban" foglalkozni veled. Vagy hogy gondolod? Amikor mész szülni mondod a dokinak, hogyha nagyon odafigyel rád akkor majd fizetsz?

2015. dec. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

A doki, akihez ezután járok előre közölte, hogy már nem tudja elvállalni a szülésem, és a szülésznőm is megerősítette, hogy ilyenkor már nem vállalnak ott, ahol szülni fogok.

Úgy gondoltam, hogy amikor felvesznek az osztályra, akkor a szülésznőn keresztül adunk valamelyik dokinak - előre -, hogy foglalkozzon velem. Nem merem megkockáztatni, hogy ne adjak, mert problémás a terhességem.

2015. dec. 4. 17:34
 3/18 anonim ***** válasza:

mit szeretnél, konkrétan mit csináljon veled a vajúdás alatt? nekem a fogadott orvosom nem igen tudott mit csinálni, a szülésznőm készített elő, ő nézte hogy állunk, ő kötötte be az infúziót, ő nézte hogy állok a tágulással, a doki meg csak bólogatott, hogy haladunk meg beszélgetett a férjemmel. ezért szerintem ne adj pénzt.

a szülés előtt meg végképp, mert nem azért csinálja jól a munkáját, mert sokat adsz, hanem azért adsz mert meg voltál elégedve!

én annyit tennék, hogy a szülésznőmmel közölném, hogy az ügyeletes orvosnak is szeretnél majd pénzt adni, ő mit gondol, mennyit illik? hidd el, fogja mondani a dokinak :)

2015. dec. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

Négy éve dolgozom, havi 150 ezer forint adót és járulékot fizetek. Szóval, ha jól számolok, 7 millió 200 ezer forintot fizettem az ügyeletes dokinak, hogy végezze a munkáját.


Komolyra fordítva: nem adtam egy fillért sem.

2015. dec. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
22%

És ha mondjuk egy másik babához később ér oda az orvos, és meghal a baba, mert az ügyeletes a te kezedet fogta rongyos 50 ezer forintért, csak hogy a kis lelked nyugodt legyen, akkor majd úgy fogod gondolni, hogy ez tök oké?


Fizess utólag, hálából. De ne lefizesd, hogy a te javadra ne végezze normálisan a munkáját.

2015. dec. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

előre nem adj semmit sem !!!

utólag???

hát csak ha nagyon szeretnél és tényleg megvagy elégedve vele

ha nem akkor nem adsz ...


én spec nem adtam egyszer sem

2015. dec. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

pont akkor írtál te is mint én és már nem láttam a kommentedet.

na azt meg végképp ne csináld, hogy a szülésznődön keresztül küldözgetsz pénzt! ez nagyon ciki már :)

tudom, hogy félsz, de ennyire ne komplikáld túl :D attól, hogy problémás volt a terhességed, nem kell melléd 2x annyi orvos és főleg nem kell előre fizetni. nyugodtan mond a dokinak még az elején, hogy ha levezeti rendben a szülést akkor számíthat a háládra...

2015. dec. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Rendben,pontosan értem a társadalombiztosítás működését és az egyéni elveket, megfontolásokat is. Közép-Kelet Európában azonban van egy meghonosodott (egészségügyi rendszerben is jelenlévő) kultúra, más normákkal.

Több ismerősöm is mesélt rémtörténetet az ügyeletes orvos és hálapénz összefüggésben; én is rendelkezem negatív tapasztalattal egy másik gyógyászati területen(levegőnek néztek, míg nem adtam); na és itt is olvasni olyanokat, hogy maradandó károsodás lett a fogadott orvos nélküli szülésből. Az biztos, hogy nem kockáztatok, különösen így.

Az jó ötletnek tűnik, hogy a szülésznőnek szólok erről a tervemről.

2015. dec. 4. 17:45
 9/18 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös, hidd el az én lelkem már nem fogja menyugtatni, éppen elég megpróbáltatáson mentem eddig is keresztül...

Ja és nem gondoltam nagy összegre, pláne nem 50 ezer forintra. Gondolom ennyit csak utólag adnak.

Ott van például az eset az ismerősi körömben (igaz nem közelmúltbeli), hogy beindult a koraszülés, a nő négy napig vajúdott (részben a tüdőérlelő miatt), majd azután sem tudta megszülni a gyereket, az ügyeletek rendre nem foglalkoztak vele, majd jött egy ügyeletes doki, aki kinyomta a gyereket belőle, oxigénhiányos, agyvérzéses, 5 nap múlva meghalt. Az ismerősöm úgy értelmezi, hogy amiatt mert nem adtak pénzt. De más történetet és saját tapasztalatot is tudok, így természetesen dillemmázok.

2015. dec. 4. 17:53
 10/18 anonim ***** válasza:

Nekem az első szülésem olyan hosszú volt, hogy 3 műszaknyi doki foglalkozott velem.

Ügyeletesnél szültem , enkinek nem adtam semmit, pedig aranyosak voltak és normálisak.

Vajúdás alatt pénzt adni? :O Ez olyan fura... És miért? Kb 20 percenként felnyúl megnézni mennyire tágultál, meg megnézi a CTG papírt, hogy rendben vannak-e a fájások. Ha fogadottad van, se nagyon tud ám foglalkozni veled egyfolytában. :)

Szerintem elég, ha a szülésznőnek adsz!

2015. dec. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!