Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magzatvíz szivárgást nektek...

Magzatvíz szivárgást nektek milyen vizsgálattal vetették el?

Figyelt kérdés

Pár napja sok lett a folyásom, ezt tegnap jeleztem a dokinak, aki a Loritan betétet javasolta első körben. Megvettem, hazamentem, pár perc múlva már kék volt. Vissza a kórházba. A doki megvizsgált kézzel, meg "feltárással" (bekukucskált) és közölte, hogy nem lát szivárgást. Majd másnapra visszahívott UH-ra és NST-re a biztonság kedvéért. Az NST érték jó lett, az UH azonban kimutatta, hogy kevesebb a magzatvíz. A doki szerint csak azért mert a szülés előtt csökken a mennyisége. Közben elhívták szüléshez, így nem is mondott semmit csak, hogy jöjjek vissza 26-án (akkorra vagyok kiírva szülni). Nem igazán nyugtatott meg, mert a betét azóta is elszíneződik, plusz érzem is, hogy valami csordogál. Sajnos nem a saját dokim, mert ő szabadságon van. Itt az a protokoll, csak akkor hívják a saját dokit, ha már a szülés beindult, addig, ha nem dolgozik az lát el akit éppen kifogsz. Erről a dokiról is jókat hallottam, de nem ismerem. Nektek milyen vizsgálattal állapították meg, hogy biztos nem magzatvíz szivárog?

39+6 hkm


2015. dec. 23. 10:27
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja! Az kimaradt, hogy nem csak egy foltban, hanem a betét teljes nagyságában elszíneződött a csík kékre.
2015. dec. 23. 10:30
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem is igy indult a szules :) Szerintem hamarosan baba lesz! Csak azt nem ertem miert engedtek haza ??? Engem mar nem engedtek az utolso 2 gyerekkel.Gondolom ideges vagy nehogy baja legyen a babanak! Lehet vissza mennek,hogy vannak fajasaim..picit kamuznek mert azert sztem 26.a arrebb van ..
2015. dec. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, a fájásokat nem igazán tudom bekamuzni! :) Mert ha nem indulnak be még jó darabig akkor csak rájönnek, hogy valami nem stimmel. :) Inkább csak azon izgulok, ha ez mégis szivárgás nehogy valami fertőzést kapjon a baba :( Mert azt tudom, hogy még napok lehetnek addig, míg tényleg lesz valami akár szivárgásból is, de a szülésznő mondta, hogy ilyenkor antibiotikumot adnak, hogy ne legyen gond.
2015. dec. 23. 10:38
 4/13 anonim ***** válasza:
Ezert nem otthon kellene mar lenned :),A fiammal nulla fajas volt semmi gorcs 39+5 napon szivargott a viz csak ennyi volt es gepre tettek ami merte a fajast es utana el se engedtek kaptam oxit :) En visszamennek ha nem is a dokidhoz..kitartok emellett hogy otthon lenni igy szivargassal nem tul jo :( Uh is igazolta..nem ertem a dokid! :/ 2# voltam
2015. dec. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Azért nem tartottak bent, mert a doki szerint nem a magzatvíz szivárog. :( A betét meg nem mindig mutat megfelelő eredményt.

Csak azért még aggódom. Nincs olyan vizsgálat ami 100%-ra kiszűri?

2015. dec. 23. 11:02
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta az ugyeletes a szuleszeten,hogy kepzelodok nincs viz a huvelyben! De adtak ott nem betetet hanem steril ilyen textil felet be kellett tenni a bugyiba es ahogy leultem mar csorgott is! Szuleszno megnezte,bolintott vitte a dokinak es ugy tettek fel nstre! Hat majd eldontod megnezeted-e magad ujra vagy sem :) Minden jot kivanok konnyu szulest Boldog Unnepet! Ird majd meg mi lett ok? :)
2015. dec. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A váladék különbözik a folyástól?

A magzatvíz színtelen és szagtalan. Ez milyen színű, állagú?

A Loritan betét elég jó, de folyásra is elszíneződhet. Még vehetsz lakmuszpapírt a patikában, ami a váladék ph-ja alapján kimutatja a magzatvizet.

Bár szerintem 39+6 hetesen, ha eddig nem volt folyásod, akkor ez magzatvíz lehet.

A legbiztosabb módszer a páfrány levél teszt, de nem tudom, hogy ezt mindenhol alkalmazzák-e.

2015. dec. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Eddig is volt folyásom sok folyásom, csak most még több, mint eddig. Színtelen vizes állagú, mint mindig, csak nagyobb mennyiségű. Felhívom a szülésznőmet, hátha ő javasol valamit. :) csak már én érzem hülyének magam, hogy tegnap is ott voltam kétszer, ma is voltam bent, de nem igazán nyugtatott meg a doki és nem is mondott semmit, csak hogy menjek haza és jöjjek vissza 26-án, vagy ha tényleg elfolyik a víz. :)
2015. dec. 23. 13:48
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem baj az inkabb tobbszor menj mint baj legyen! Nagyon izgi drukkolok! Meg annyit irnek,hogy ugy tapasztaltam es tudtam hogy ez a magzatviz,hogy ha alltam nem igazan jott mert a baba feje elzarta az "utat" .Amikor leultem rogton megindult nem tudtam visszatartani.Majd irj mit mondott a szuleszno :))
2015. dec. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia,


nekem is így kezdodott. 4-én mikor felkeltem az ágyból, nagyon erős folyásom volt. Vizes lett a pizsamam is tole. Olyan fertotleníto szagú. Nem tudom máshogy leírni. Aztán egész nap csak akkor volt, mikor lefekudtem, meg megint felálltam. Nekem volt itthon betet, de az nem szinezodott el. A biztonság kedvéért szombat este bementem a korhazba. Ott csináltak egy vizsgálatot, mondtak, hogy nem magzatvíz. Nézték a fájásokat, 90-100-as fájásokat mutatott a gép, amiből én nem éreztem semmit. Hazakuldtek. Szerdán, dec. 9-én megzületett a lányom. Ráadásul 36+4-re. Természetes szülés volt, azóta is minden rendben. Csak én izgultam, mert tudtam, hogy nem a normális folyásról van szó, de engem sem tartottak bent. Szerintem hamarosan babázhatsz. Olyan könnyű szülést kívánok, mint amilyen nekem volt!!! :)

2015. dec. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!