Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kenézyben szült kismamák!...

Kenézyben szült kismamák! Válaszolnátok néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

34 hetes vagyok. Ha még 2 hétig benn marad a baba, a Kenézybe mennék szülni. Nekem csak Klinikás tapasztalatom van.


1. Megcsinálják-e az amnioszkópiát zárt, vagy alig nyitott méhszájnál? Mikortól, és milyen gyakran?

2. Szülésnél adnak-e hálóinget?

3. Jellemző-e a méhszáj kézzel tágítása?

4. Ellenőrzik-e a baba méreteit, fekvését szülés előtt ultrahanggal, ha a körzeti dokim nem ad rá beutalót?

5. Szülés után a család megnézheti-e a babát, vagy ki kell várni a látogatási időt (du 3 óra)?

6. Szülés után adnak-e hálóinget, ill. a babának popsitörlőt?

7. Beadhatom-e magamnak a Clexane injekciót?

8. Van-e anesztes éjszaka, ha akkor kérnék edát?

9. Lehet-e inni vajúdás alatt?


Most ennyi kérdés merült fel bennem. De biztos sok dolgot nem tudok még. Várok minden tapasztalatot, élményt, a lehető legrészletesebben. Előre is nagyon-nagyon köszönöm!



2013. okt. 21. 10:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! jó sok kérdés :) de megpróbálok válaszolni, én tavaly szültem a kenézyben.


Magzatvíz vizsgálatot csak a betöltött 40.hét után csináltak 2 naponta, elég zárt méhszájnál tudtommal, a köztes napon nst. Uh nem volt szülés előtt, éjszaka volt eda, apa bent lehetett így ő látta a picit a család csak látogatási időben és csak a csecsemősöknél vagy nálam a szobaajtóba, de kivinni nem lehetett a szobábol. Szülés után több órát nem lehetett velem, hiába kértem. majd másnaptól velem volt de éjszakára elvitték, popsitörlő nem rémlik, ruhát adnak rá.


Ha valamit kihagytam kérdezz még.


Én meg kíváncsi lennék a klinikás élményekre :) most jön a második és ott szeretnék szülni. ha leirnád a tapasztaltakat megköszönném.

2013. okt. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Uh, ez durva, hogy órákig nem adták oda.

Klinika: babát azonnal mellre adták, összebújva aludtunk. Összeszoktunk így hamar. Segítettek, tanítottak ha kellett. Popsitörlőn kívül mindent kapott, de a rucik nem voltak praktikusak. A szobában fürdették, vizsgálatokra mi vittük be. Egy percre sem kellett elválni tőle. Edára sokat vártam.

Negatívum csak a felújítás (ott flexelnek a kismamák mellett ), ill. egy éve rendkívül bunkó csecsemős nővér gárda, de az cserélődik.

Nst, amnio ugyanaz.

Jó babavárást és könnyû szülést neked!

2013. okt. 22. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!