Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit lehet tenni, hogy a baba...

Mit lehet tenni, hogy a baba feje lejjebb kerüljön a szülésig? 40. betöltött héten még eléggé fent van az orvos szerint, Mi várható így?

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Lépcsözz sokat - a lányomnak ezt ajánlotta az orvosa, ettöl lehet, hogy leszáll a baba. De van olyan is, hogy csak közvetlenül a szülés megindulása elött száll le, ha akkor sem, akkor rendszerent császár lesz belöle.
2010. márc. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ezért lett császi:-(nem szállt le a lányom!41.hétig vártuk,de nem..

Az lenne jó ha fájásaid,görcseid lennének ami lejebb nyomná.Esetleg a málnalevél teát igyad,probáld ki.Én a másodikkal ittam 36.héttől és szépen neki már beékelődött a feje szülésre:-)

2010. márc. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem ezért lett császár,17 óra vajúdás után sem tudott beilleszkedni a fejecskéje :(( Remélem te szerencsésebb leszel!Könnyű szülést

7 hónapos kisfiú anyukája

2010. márc. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

- Sétálj sokat!

- Borotválkozz meg odalenn, te magad, ne a párod csinálja, ha elérsz odáig.

- törökülésben vagy lovagló ülésben ülj, így segít a gravitáció.

- málnalevél tea is jó, de az a tágulást segíti.

Én is betöltött 40 hetes vagyok a második babámmal, nekem a sétálás segít, egyedül borotválkozni nem tudok, még a cipőm bekötése is nagy légszomjat okoz.

remélem tudtam segíteni!

2010. márc. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem semmi nem segített.

Túlhordtam, már 1 hetet bent feküdtem, amikor indították.

Tablettát tettek fel, és miután később a burkot is megrepesztették, nem kelhettem fel, nehogy baj legyen. Nagyon fent volt a baba, így a kitolás elhúzódott 15 percig, mire lejjebb csúszott. Amikor már lent volt, 1 fájás alatt meglett. 3950 g volt amúgy

2010. márc. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem sem került lentebb, még a betöltött 41. héten is nagyon fenn volt. Ekkor repedt meg a burok, de pont ctg-n voltam a szülőágyon és onnantól nem is kelhettem fel. Mivel 7 óra vajúdás után sem ment lentebb (pedig oxitocinnal is segítettek) így császár lett. Téraránytalanság miatt nem tudott lentebb haladni. Még annyi hogy nagyon aktív voltam terhesség alatt, lépcsőn jártam, tűzifát talicskáztam és létra tetejéről takarítottam még a szülés előtti nap is és mégsem ment lentebb :( Ja, a málnalevelet is ittam, de ettől sem. De ha jók a fájásaid azok majd nyomják lentebb, ne aggódj.
2010. márc. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem az utolsó fél órában került a baba feje a szülőcsatornába.Nagy fájásaim voltak,2 percesek,és a doki a szülőágyon oldalra fektetett,felváltva jobb-bal,és sikerült beilleszkednie.Nagy baba lett,39.héten 107 BPD-t mértek neki,Én meg nem vagyok egy széles alkat,és 4330g,58cm lett a kisfiam,de sikerült szerencsére megszülnöm.
2010. márc. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem 1 óra alatt szállt le szülés közben :)
2010. márc. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!