Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan lehet megkülönböztetni...

Hogyan lehet megkülönböztetni a valódi szülési fájdalmat a többitől? Pontosan milyen a szülési fájdalom, írjátok le, kérlek!

Figyelt kérdés

Azoktól kérdezem, akiknek a harmadik trimeszterben többféle (alhasi görcs, szúrkálás, hasi) fájdalma és méhösszehúzódása, keményedése volt folyamatosan.


Nekem estefelé mindenféle fájdalom elő szokott jönni, hol ilyen, hol olyan: alhasi görcs, szúrkálás, hasi középtáji fájdalom, derékfájás, hosszú méhösszehúzódás/keményedés.


A rendszeresség elvét ismerem, de nekem volt már olyan is, hogy majdnem rendszereződött, aztán abbamaradt.


Például említettek a derékból kifelé sugárzó fájdalmat, olyat, ami nem marad lokális.


35 hetes vagyok és azon gondolkodom, hogy ennyiféle fájás megélése után (megszoktam őket) egyáltalán tudni fogom-e mikor induljak. Kb. 1,5-2 órára vagyok a kórháztól (nem körzeti). A körzetitől 40 perc. Ha belegondolok már vagy 20x elindulhattam volna, ha kicsit is nem tájékozódom.



#megkülönböztetés #vajúdási fájdalom leírása #szülési fájdalom leírása
2015. dec. 29. 09:22
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Nem nyugtattatok meg, de ezzel jár a szülés, csak remélem, hogy végül egyértelmű lesz a fájás vagy lesz olyan szerencsém, hogy magzatvízelfolyással indul. Esetleg jelez előre a nyákdugó is.

Volt olyan, hogy mértem az időt és sajnos alhasiból is volt már 1 és 1,5 percesem is. Nekem a menstruációs görcsnél sokkal erősebbek vannak.


Első szülés, de a sok fájás eredményeként a méhszáj nyílik, a méhnyak rövid. A 40. hétig azonban nem vizsgálják újra, csak Nst lesz, így a fájdogálásokkal ki is nyílhatok teljesen.


Az a gondom, hogy a kórház messze és nehogy úgy járjak, hogy itthon üldögélek, majd felébredek a tolófájásokra. Anyukám volt így, nagymamám szintén csak kipottyantotta a gyereket, és apai ágon is könnyen szültek.


A férjem folyton faggat, hogy mi van, nem kell-e indulni, szerinte sokszor kellett volna már, majd ha tényleg elindul a gyerek és nem veszem észre, akkor én leszek a hibás.

2015. dec. 29. 10:33
 12/21 anonim ***** válasza:

Szerintem egy szülés sosem szól arról, hogy "ki hibás, meg ki nem".

Lehet hogy szuperül klappolnak majd a dolgok, és lehet hogy csak jól, de meglesz a babád.

Már csak pár nap és nem koraszülött, de ha most indulna, akkor sem lesz semmi.


Az meg hogy sok a jósló, nem egyenlő a méhszáj nyílásával.


A harmadik babámmal 8 héten át sok és erős jóslóm volt, és amikor befektettek a 41. héten megfigyelésre, akkor is csak másfél-két ujjnyi volt a méhszáj, és már hetekkel előtte is ugyanennyi.


Ha megnyugtat, akkor menjetek.be amikor úgy érzed, csak lehet lesz egy felesleges utatok.

Nem vagyunk egyformák, van akit a kórházi környezet (egy vizsgálat) megnyugtat, és van akit (mint engem) idegesít, én mindig arra vágytam, hogy a lehető legkevesebb időt töltsük a kórházban, inkább otthon szerettem vajúdni.


És az sem jelent különösebbet, hogy a felmenőid hogy szültek. Lehet hogy könnyen tágulsz, de pl. a stressz az visszatartja a folyamatot, és minden szülés más, még ugyanannál az anyukánál is...


Próbálj ráhangolódni arra, hogy most ez a bizonytalanság van, és ez a normális. Pozitívan állj hozzá, hogy adott egy nő, aki képes szülni, és minden valószínűség megvan egy szép szülésre. Nem szabad azzal foglalkozni, hogy "de mi lesz ha..."


Nyugi!

2015. dec. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

A férjem folyton faggat, hogy mi van, nem kell-e indulni, szerinte sokszor kellett volna már, majd ha tényleg elindul a gyerek és nem veszem észre, akkor én leszek a hibás.


bocsi de ez vicces volt :-DDDD

ha ezzel jön akkor mond neki h nem is te hanem ö a hibás elvégre ö csinált neked gyereket :-DDDD

2015. dec. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy a tankönyvi szülés előjeleit fel tudom mondani, de a testem tréfálkozik velem, ami fokozatosan rosszabb. Így nem csoda, ha bizonytalankodom, pedig korábban szörnyen magabiztos voltam, jól megtanultam, hogy mi és mi nem szülés tekintve a kórház távolságát.

A férjem, rohanna velem a kórházba/orvoshoz minden jelre, én meg csillapítom, csak már az a baj magamnak sem hiszek. Pl. az este 3-4 percenként jött erős alhasi fájdalom, ami kb. 1 percig tartott. Kérdezte, hogy ne menjünk az ügyeletre, mondtam, hogy áááá, ez nem kisugárzó fájdalom, biztos csak a gyerek feje tágítja a méhszájat.

Na, de mások ilyesmivel már az ügyeleten vannak...

Amúgy a méhszájam 1110...

2015. dec. 29. 11:17
 15/21 anonim ***** válasza:

Nem tankönyvien fogsz szülni, hanem a saját szülésedet kell megélned.

Ha sikerül pozitívan, akkor az sokkal jobb, mint ha halálra idegesíted magad. A férjedet küldd el sétálni, és beszéljétek meg, hogy majd hívod, ha indulni kell, nehogy már még ő stresszeljen Téged.

2015. dec. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

mond neki h még van 5 heted

ne akarja már h idő előtt szülessen meg a gyerek :-)

szal nyugodjon le mert csak te is ideges leszel

2015. dec. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Én úgy tudnám leírni, hogy a derekamból indult, egészen a hátamnál, aztán mint egy hullám, át a törzsemen: belül, kicsit lentebb, majd le a szeméremcsontig. Nem is a fájdalom volt benne a jellegzetes, hanem az a húzó, szorító érzés, ami végigment a testemen. Aztán mikor elérte a szeméremcsont táját, kb. 10 másodperccel később eltűnt.


De elárulom, én csak utólag vagyok ilyen okos, még a kórházban is, mikor vártuk az orvost, azt hittem, hazaengednek még, mert jóslóknak hittem a fájásokat. :)

2015. dec. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nekem is pontosan olyan volt ahogy az utolsó leírta :)
2015. dec. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
En a szulesi fajdalmat meg a labgorcshoz tudnam hasonlitani,csak hasban...parositva egy kemenyedessel es szorito erzessel amitol nem kapok levegot es igen,en sem tudtam kozben beszelni...
2015. dec. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok erre a szorító érzésre. Nekem sokszor van, olyan mintha a hasamba összpontosulna minden erőm. Gondolom, akkor a szülési fájdalom olyan mint ezek a méhösszehúzódások, csak 100x erősebbek.
2015. dec. 31. 15:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!