Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A 21. században az orvostudomá...

A 21. században az orvostudomány miért nem képes megtalálni a reflux betegség valódi okát, gyógyszerek felírása helyett?

Figyelt kérdés

Elég sokféle diétát, meg minden dolgot kipróbáltam már, eddig kevés sikerrel, ugyanis hosszútávra nézve ilyen rossz még nem volt az állapotom..habár nem súlyos, nem szeretném ,hogy rosszabb legyen..annyi van, hogy szinte minden étkezés után keserű szájízem van, pl telítettségérzet, torokkaparás, száraz torok..


Annyi mindent el szeretnék érni az életben, de ez jócskán lecsökkenti az életminőségemet..de tényleg nem így akarok megöregedni, mert ha így folytatom, még az is nagy szó lenne, ha megöregednék :S


(5 éve mondta doki először, hogy refluxom van, akkor még csak hasfájós voltam, és kb fél éve megvan a keserű szájíz érzet, azóta csináltam, candida diétát(másfél hónapig, nem mondhatom, hogy komoly javulás lett volna) , gluténmentes és tejmentes diétát kb másfél évig(itt sem mondható, hogy minden panaszom megszűnt)


21f, mit lehet tenni? NAGYON MEG SZERETNÉK GYÓGYULNI



2014. okt. 30. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Mint a ráknál is: az ok megvan, csak a gyógymód nincsen.
2014. okt. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A diéta a megoldás:

- csoki, kv, kakaó, citrusfélék, paradicsom kerülése (meg minden, ami savat csinál a gyomrodban)

- könnyen emészthető kajcsik, kevés, nem irritáló fűszerrel

- nem teli kajcsizni magad, és evés után nem lefeküdni


Az oka pedig a stressz.

2014. okt. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Sziasztok! Én éve óta köhintettem, de csak nyáron szántam el magam, h orvoshoz menjek, ugyanis mar nem tudtam egy ebedet úgy elfogyasztani, h ne köhintsek! Gyomortükrözésen átestem, kiderült, h sok a gyomorsav! Szeptemberben jött fel először reggel a sav! Szeptember közepétől gyógyszereket szedek, mert szinte minden napom hányingerrel telik el szép lassan, vagy akár napi 1-2 alkalommal hanyassal! Nem egyszeru diétáznom, mert testépítés a hobbym! Van h edzeni sem tudok menni, mert amint megemelek bármit is,rögtön hánynom kéne! Szóval! Akinek csak a gyomra ég és kicsit krákog, azzal szivesen cserélnék! Ha van valaki, aki hasonló cipöben jár-t, és rendbe jött valamilyen úton módon, annak megköszönném a válaszát, mert ez a helyzet, megkeseríti a minden napjaim!
2014. okt. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Van gyógymód. Paleolit táplálkozás.
2014. nov. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Számtalan olyan (ex)paleósról olvasni, akik is ezért kezdtek neki, de ugyanúgy fennmaradt a betegség


én is csináltam, csökkentett szénhidráttartalmú gluténmentes diétát, mégis először pont ebben az időszakban éreztem, hogy keserűnek érzek mindent, és egész nap keserű a szám..

2014. nov. 1. 16:06
 6/8 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Mennyi ideig csináltad?
2014. nov. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

több mint egy évig a gluténmenteset, a csökkentett széndhidráttartalmú+gluténmenteset pedig kb legalább 1 hónap, de kb másfél volt..


de nem éreztem azt az átütően jó, kellemes közérzetet, ahogyan most sem érzem, hanem kb így voltam vele mint most..hogy, hol fel vagyok puffadva, hol nem, kis bizsergés, meleg érzet, a torok alján, vagy tőle kicsit lefele..pedig nem nagyon adtam rá okot, voltak jobb napok, de nem volt az, hogy de jó lenne folyton így érezni magamat, mivel nem volt olyan átütő..


és az, hogy mindenről lemondjak, és közbe nézzem, hogy mindenki hülyére zabálja magát a finomságokkal, elég rossz érzés hosszútávon, ha tényleg ez lenne a megoldás, akkor kitartóan csinálnám, de nem úgy látom, hogy egyértelműen ez.


Nem ellenálló vagyok, csak ez nekem nem oldotta meg, neked teljes mértékben igen?

2014. nov. 1. 19:18
 8/8 Mi közöd Tőle ***** válasza:

Sosem voltam refluxos. Nekem más gondjaim voltak. Rengeteg pattanás, túlsúly, szinte állandóan megvoltam fázva valamilyen szinten (gluténérzékenység, d-vitamin hiány). Fogytam 25kg-t (Nem vagyok szálkás csávó még mindig, de nem kicsit változott meg az életem). 90%-al kevesebb pattanásom van kb. Teljes glutén mentességre nagyon jól reagálok, 1-2 hónap után már szinte teljesen tiszta a bőröm. Manapság ezt nehezen sikerül tartani... Az idők változnak. Megfázásos dolog is olyan 90%-al jobb, mint volt mondjuk.


Nálad nem tudom sajna mi lehet a gond. Paleóban ugye glutén, tejmentesség, hozzáadott cukor mentes ételek, plusz a hüvelyesek kerülése. Ez utóbbi megvolt nálad? Elképzelhető, hogy a lektinek is okoznak nálad panaszokat. d meg c vitamin mehet rendesen még ezek mellé. Elvileg ezek mellett már nem kéne, hogy gond legyen.

2014. nov. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!