Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A fajdalom erosseget (es nem...

A fajdalom erosseget (es nem a hosszat vagy idobeliseget) tekintve, melyik fajdalmasabb? A sima vagy a csaszaros szules?

Figyelt kérdés
2016. jan. 8. 21:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Lévén hogy a császáros egy műtét, ott érzéstelenitenek, igy ott konkrétan a szüléskor nem fáj. Igy a sima szülés fájdalmasabb.
2016. jan. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést.

Én császárral szültem, de előtte vajúdtam. Oxitocint kaptam fájásgyengeség miatt, ennek hatására - emlékeim szerint - kb. egy órán át voltak másfél-két perces fájásaim, de ennek ellenére nem tágultam, és a baba szívhangja is egyre jobban leesett, így császár lett.

Kitolási fájdalomról, gátsebről, ilyesmiről nincs tapasztalatom.


Most melyik fájdalmat kellene hasonlítani melyikhez? A vajúdás alatti fájások nem függnek egy későbbi kimeneteltől, a többi meg nem összehasonlítható.

2016. jan. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem a ugy ertem h a szules kozben. Hanem a sima szulesnel kozben, a csaszarnal pedig utana. Azert irtam h nem az idobeliseget tekintve, mert nem akartam h barki leirja azt a nyilvanvalo tenyt h az egyik akkor faj amikor szulsz, a masik pedig utana. Ez nyilvanvalo!
2016. jan. 8. 21:53
 4/12 bithorlo ***** válasza:

Nekem 10 órás, oxitocinnal rásegített vajúdás után császármetszéssel lett meg a babám. A vajúdás sem volt leányálom, de alig tudtam másnap lábra állni, és még hetekig komoly fájdalmaim voltak.

De ez mindenkinél más. Van, aki a hüvelyi szülést szenvedi meg (konkrétan szétszakad, és 80-100 öltéssel stoppolják össze). Szóval erről objektív választ nem fogsz kapni, mert aki szült, az szubjektív élményeit ismeri, aki meg nem szült, csak elképzelései lehetnek.

2016. jan. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A termeszetes szules kozbeni vajudas-kitolasi szak fajdalom erosseget a csaszar utana elso par feluleses fajdalomhoz. Tenyleg ennyire ertelhetetlenul fogalmaztam meg?
2016. jan. 8. 21:56
 6/12 A kérdező kommentje:
A szubjektiv velmenyek es tapasztalatok erdekelnek, annaki aki ismeri mindkettot. Igen, tudom h ez mindenkinek mas, kinek ez kinek az. Azert erdekelne, akinek van tapasztalata mindkettobol....
2016. jan. 8. 21:58
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Vajúdtam közel 10 órát, majd 1 órán keresztül tartott a kitolási szakasz, de a baba nem akart egy pontnál tovább jönni, így császároztak. Elég fájdalmas a műtét utáni első felkelés, de a kitolás előtti 2-3 óra nekem sokkal rosszabb volt.
2016. jan. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én átéltem mind a kettőt első gyerekem császármetszéssel született nem vajúdtam előtte szinte semmit mert pár fájás után leesett a baba szívhangja,rá volt tekeredve a nyakára a köldökzsinór, én császár után nagyon szenvedtem nehezen épültem fel. Rá 23 hónap múlva a kisfiam hüvelyi úton született,na az is borzalmasan fájt, nagyon nagyon rövid idő alatt meg lett (2óra 15 perc). Szinte egyből 2 perces fájásokkal indult az egész, férjem kezét nyagyon összeszorítottam a fájásoknál. De szülés után sokkal hamarabb felépültem, és sokkal könnyebben el tudtam látni a gyerekeket.Talán a hüvelyi szülést választanám, de a császár meg azért volt jobb hogy nem láttak engem szenvedni, utána meg csak a családom látott kínlódni az meg nem zavart.
2016. jan. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőt átéltem. Első baba 13 óra vajúdás után császár lett.Az első pár nap felülni borzalom volt.

A második babám simán szültem vele 10 órát vajúdtam majd gyorsan meglett. A gátmetszés is fájt míg a varratok nem estek ki ülni alig bírtam.

De , hogy kérdésedre válaszoljak talán a fájdalom erősségét nézve a sima szülés volt fájdalmasabb. Viszont ha választhatnék most is simán szülnék 😉😊

2016. jan. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem három rövid pillanat, ami a császárnál pokolian, földöntúlian fáj: amikor a műtét után még az őrzőben bejön a nővér és megnyomja a hasadat, hogy jöjjön ki belőle a cucc, akkor ugyanis már jócskán múlik az érzéstelenítés. Nyilván egy kitolás kb ugyanennyire fáj, csak az 20 percig.
2016. jan. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!