Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha elfolyik a magzatvíz,...

Ha elfolyik a magzatvíz, indulni kell vagy lefeküdni?

Figyelt kérdés
Ez már a második szülésem lenne, az első császáros volt, most talán nem az lesz. Az első a víz elfolyásával indult, de eszembe sem jutott volna lefeküdni, faros volt a babám, és akkor nem is olvastam, hogy feküdni kellene, csak most. Hogy a baba feje be van e ékelődve, azt én nem tudom. Mi a helyes? Ha lefekszem, akkor viszont hogy menjek be? Mentővel?
2016. jan. 18. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, ha elfolyik a víz és tiszta, akkor zuhanyozzak le, készüljek össze és kb egy óra múlva legyek a kórházban. Ha mekóniumos, akkor azonnal induljunk be, ha erősen vérzek, akkor rohammentőt hívjunk. Nem mondták, hogy feküdni kellene, csak itt olvastam először. Gondolom, ha valakinek feküdni kell, mert nincs beékelődve a baba feje, akkor szólnak neki.
2016. jan. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem nem mondtak semmit, csak annyit az előző vizsgálaton, hogy hamarabb fog jönni, és hogy 4 hét múlva menjek vissza, akkor leszek 35 hetes.
2016. jan. 18. 19:01
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Unokatesómnak, mikor a magzatvize elfolyt, akkor az egészségügyis édesanyja azonnal mentőt hívott. Akkor néztem utána, hogy ilyenkor a köldökzsinór előreeshet, ha még nincs beékelődve a baba feje, ezt pedig vizsgálat hiányában ugye nem lehet tudni...
2016. jan. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Elsönek: ha én még zuhanyozgatok és még várrogatok akkor útközbe szülök meg.

Semmi fájás, még hátfájás sem, elfolyt a magzatvíz, mi rögtön indultunk a korházba, és útközben rögtön erös 3 percesek jöttek. 3 óra a magzatvíz elfolyása után megvolt a kislányom. Ès ha még zuhanyozom, akkor az út a korházba már a nagyon erös fájásokkal lett volna, az meg iszonyat idegessé tesz, ha érzed, hogy gyors intenzív fájások de messze vagy a korháztól.


De, hogy a kérdésre is válaszoljak.


Az elsö lányomnál 30 hetesen már elég nagy fájások voltak. Akkor mondták, hogy ha elfolyna a magzatvíz és a baba még nincsen befordulva, akkor feküdjek el, hogy a köldökzsinor ne essen elöre. Ha befordult a baba, akkor már nem kell elfeküdni, a baba feje miatt nem tud a köldökzsinor elöre esni.

2016. jan. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az elsőnél, még akár "a fodrászhoz is beülhettem volna" kb. 2-3 óra múlva császároztak, mert az orvos akkor ért be, semmi fájásom nem volt. Azt sem tudom milyen az.
2016. jan. 18. 19:17
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mint írtam, zuhanyozzak le, készüljek össze és egy óra múlva legyek a kórházban. Nah ha te a magzatvíz elfolyástól számítva 3 óra múlva szültél meg, akkor ez alapján a forgatókönyv alapján két órát töltöttél volna a szülőszobában. Akkor miért is szültél volna meg útközben?
2016. jan. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
# 5: Én pont így vagyok ezzel, fogalmam sincs, milyen egy "rendes" fájás, milyen az, amikor megindul a szülés. (Fájásom volt bőven, de oxitól, indított szülésnél.)
2016. jan. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is a viz folyt el az elso babaval. Hivtam a korhazat, mondtak, hogy nem kell rohanni, ha nincs fajasom (nem volt), nyugodtan keszuljek el, szedjem ossze magam es menjunk be. (Millio dolgot kerdeztek meg, nyilvan ha valami gond lett volna, akkor nem kellett volna ilyen latara venni.)

Igy is tettem, zuhanyoztam, keszulodtunk.

A baba feje be volt mar ekelodve, nem mondtak, hogy fekudni kellene.


A korhazban amugy meg zart volt a mehszaj es nem volt fajas,megvizsgaltak, megneztek a vizet, a baba szivhangjat es haza is mehettunk (kulfoldom elunk). Ejfelkor folyt el a viz, 3-ra ertunk haza, akkor kezdodtek a fajasok, nehany 5 perces utan 3 percesek jottek. 6 orara vissza is mentunk es igazabolt mar a tolofajasok kezdodtek, jo 40 perc mulva megszultem.

2016. jan. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy folyik el a magzatvized, hogy vízesésként zúdul kifele, akkor valóban feküdj le kicsit. A hirtelen kizúduló magzatvíz magával sodorhatja a köldökzsinórt. De ez elég ritka. Ha nem ömlik belőled, akkor nyugodtan szedd rendbe magad, kapkodd össze a cuccaid, stb. 5 perces fájásokkal légy a kórházban :)


Egy szülésznő anyuka :)

2016. jan. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ha elfolyik magzatviz várni kell a fájásokat,vagy összeszedni a cuccokat,rendbe szedni magad és indulás van. csak akkor kell feküdni,ha a magzatviz mennyisége nagy és ,több mennyiség folyik ki belőled
2016. jan. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!