Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megtehetem, hogy csak szülni...

Megtehetem, hogy csak szülni megyek be a kórházba?

Figyelt kérdés

Magánorvoshoz járnék vizsgálatokra, terhesgondozásra, a vérvételeket is magánközpontban végeznék el, szülni viszont a lakhelyem szerinti (körzeti)kórházba mennék szülni.Kivitelezhető?

Természetesen vinnék minden leletet.


2016. jan. 19. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze.
2016. jan. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. jan. 19. 23:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, de ha a maganorvosod nem dolgozik a kórházban, akkor nem mehet be a szülést levezetni, tehát az ügyeletesnel kell szulnod
2016. jan. 20. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor már inkább a magán kórházban szülj. Ott ismerik a terhességed, a dokid odafigyel rád, egy ügyeletes dokinál szülni nem mindig szerencsés.meg akkor minek fizettél havonta annyit a vizsgálatokért, ha most meg inkább körzeti kórházban szülnél?
2016. jan. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Én úgy jártam terhesgondozásra, hogy a dokim közben fizetés nélküli szabadságon volt, csak magánban rendelt, illetve a saját betegeit látta el a kórházban (műtött, szüléseket vezetett le).

Kórházban a terhesgondozás alatt egyszer voltam, a cukorterhelést ott végezték. Minden más vizsgálatot magánrendelőben, a laborokat pedig a védőnő intézte helyben.

Én nem mertem volna másnál szülni, mint akihez terhesgondozásra jártam, hiszen ő ismerte az állapotom, az előzményeket. (A végén problémás volt a terhességem, nagyon sokat számított, hogy a dokim figyelemmel kísérte a terhesség alakulását, mert ennek függvényében döntött körültekintően.)

2016. jan. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fizetés nélküli szabadság alatt mégis hogy mvezethet le szülést, vagy végezhet műtéte valaki?????
2016. jan. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
# 6: Volt valami szerződése erre a kórházzal, más dokik is voltak így.
2016. jan. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ahol szülnék mindössze 5 percre van a lakhelyemtől. Viszont megnéztem a kórházban dolgozó orvosok magánrendelőit, és nagyon messze lennének.

( Körül-belül 1-1,5 óra tömegközlekedéssel) Ezért gondoltam, hogy terhesgondozásra magánorvoshoz járnék, vizsgálatokra kérnék beutalót a kórházba. (vérvétel, stb.)

Szülni pedig a kórházba mennék.


Még gondolkozok rajta, lehet nagyobb biztonságot nyújtana, ha egy olyan személy lenne mellettem, aki ismer.

( Akinél voltam nőgyógyászati vizsgálaton, és akihez mennék terhesgondozásra, Ő egy Budapesthez közeli "vidéki" városban szül. Kistarcsán.

2016. jan. 23. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!