Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány percesekkel mennél be a...

Hány percesekkel mennél be a kórházba, ha inkább otthon szeretnél vajúdni, a kórház pedig 20-25 perc kocsival?

Figyelt kérdés

2016. jan. 18. 09:49
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Olyan esetre gondolok, amikor vagy nem folyt el a magzatvíz, vagy ha el is folyt, átlátszó, és nem úgy folyt el, hogy fekve kelljen megvárni vele a mentőt.
2016. jan. 18. 09:51
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Ha folyik a magzatvíz menni kell.

Rendszeres 5 percessel is kell menni, mert olyankor a kórház biztonságosabb mivel követik a magzat szívhangját. Ráadásul ilyenkor már ha addig lassú is volt a folyamat gyorsulhatnak az események. Nekem az 5 perces fájások eleje kellemetlen volt, 1-2 ora múlva (more elindultunk, megvizsgáltak és kész voltak a papírok) már nagyon fájtak mire a szülőszobába kerültem és hamar átment 3 percesekbe.

2016. jan. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
*mire
2016. jan. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 kovcsrk válasza:
100%
Ahogy az előttem szóló mondja. Vagy fájás esetén, de ha elfolyt a magzatvíz, azonnal!
2016. jan. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Magzatvízzel egyből mennék. Az elsőnél egyből követték a fájások, rögtön ötpercesek voltak, (ráadásul a víz is ömlött, nem csak csordogált), igaz még így is csak 8 órával később lett meg a gyerek (mire teljesen kimerültem).


Nem tudom, milyen az, ha fokozatosan sűrűsödnek a fájások, így valószínűleg rögtön bemennék másodjára is.

2016. jan. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
Magzatvíz elfolyásnál azonnal mennék,és kell is menni.
2016. jan. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ezt így nem lehet megmondani, nincs 2 egyforma szülés. Pl nekem a fiammal elfolyt a magzatvíz, be is mentünk. De egész éjjel 2-3 perces fájásaim voltak, miközben nem tágultam. Reggel kaptam oxit végre, igaz, azt hittem, ott halok meg, de onnantól 2 óra múlva ktágultam és megszültem. Na most a lányommal eszem ágában nem volt 3 perces fájásokkal kórházba menni, épp ezért. Nálunk is kocsival 20-25 percre volt a kórház. Mellékesen akkor értem haza, már fájdogált, de nem mértem. Meg akartam várni a párom, míg hazaér, h együtt menjünk vissza. Anyósom már átjött vigyázni a fiamra, és ő könyörgött, h hívjak már mentőt , nehogy otthon megszüljek. Én meg kb kiröhögtem ugye az előző szülés miatt. Na aztán csak rábeszélt, du 4 kor ért be velem a mentő, és másfél óra múlva megvolt a lányom. Szöval nem lehet tudni...
2016. jan. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%

Hmmm...hát én 5 percesekkel még itthon voltam,mert egyedül voltam épp!

Még itthon átváltott 3 percesbe,alig értünk be.

Szóval én azt mondom,hogy 5 percesnél indulás van! Legfeljebb kicsit több időt tölteszlsz kórházban a vajúdással,de legalább már ott vagy.

Qrva s,,zar ám 3 perces fájásokkal kocsiban,ki-beszállni!

2016. jan. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is kb. ennyire volt a kórház. Első gyereknél órák óta tartó 20 percesekkel bementem, de még hazaküldtek. Így, mivel éjjel nem aludtam, otthon még az 5 perces fájások közben aludtam pár perceket, meg kényelmesen megebédeltem. Aztán anyukám unszolására végül 3 percesekkel 6 körülre értünk be, 9-kor lett meg a gyerek.

A második gyereknél napok óta 2-3-5 perces menziszerű rendszertelen görcseim voltak, maga a szülés rögtön 3 perces fájásokkal indult, és még kellett egy kis idő, mire rájöttem, hogy ez már nem a jósló. Hajnal negyed 2-kor értünk be, 2.20-kor megvolt a gyerek.

Harmadiknál 5 percesekkel mentem be, de akkora még alig tágultam, a kórházban burkot repesztettek, kb. 2 óra múlva szültem.

Így utólag azt mondom, 5 percesekkel azért érdemes bemenni, mert sose lehet tudni.

2016. jan. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Milyenek voltak a legutóbbi méhszáj értékeid?

Ha valamennyire (kb. 2 ujjnyi) ki vagy tágulva akkor már az első fájásoknál indulj el (még akkor is ha nem rendszereződtek).

Magzatvíz elfolyásnál egyértelmű.

Másféle tapasztalatom nincs.

2016. jan. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!