Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon fáj szülés után a...

Anneee25 kérdése:

Nagyon fáj szülés után a küret, kitakarítás? Érzéstelenítenek közben?

Figyelt kérdés

Most hallottam először arról, hogy a méhlepény megszülése után egy kanállal kikaparnak,hogy tuti ne maradjon bent semmi.

Elvileg érzéstelenítés nélkül történik, borzasztóan fáj.

Rettegek tőle,jobban, mint a kitolástól.

Aki átélt ilyet,elmondhatná a tapasztalatait.



2016. jan. 19. 23:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

????????????? Ezt akkor csinálják, ha bent maradt a lepény , vagy egy darabja!

Én 2-szer szültem az Uzsokiban. Megnézték a méhemet, nem maradt-e bent semmi , nem kapartak, csak áttörölték. Nem volt érzéstelenítés, fájni persze h fájt, de a kitoláshoz/vajúdáshoz képest nem volt olyan vészes.

2016. jan. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

9es vagyok.


Igen, a kuret es a meh attorlese nem ugyanaz.

Az elsonel egy kanalszeru eszkozzel lekapargatjak a meh falat.

A masodik esetben attorluk, illetve azt hiszem, hogy valamilyen folyadekot is hasznalnak hozza, ebben nem vagyok biztos.

Az elso szulesem utan nekem is csak toroltek, abbol nem ereztem semmit, igazabol nem is nagyon emlekeztem ra. Kozben rajtam volt a baba.


A kuretnel ilyen nem volt, az nagyon fajt, a gyereket elvettek es a ferjem fogta mellettem, nem hagytak nalam. Nem veletlenul csinaljak egyebkent ezt altatasban kb mindig, vagy maximum helyi erzestelenitesben, amikor tervezett a beavatkozas.

Nalam is igy lett volna, ha nem kellett volna azonnal tulesni rajta.


De emiatt tenyleg nem kell fel i, mert igazabol nekem nincs mas ismerosom, akinel erre szukseg lett volna, szoval nem hinnem, hogy ez gyakori, foleg hogy rutinszeru minden szulesnel.

2016. jan. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
44%
Ne felj semmitol! Meg kell bizni a termeszetben. Egyetlen nap az eletben, olyan gyorsan mulnak a napok hogy hihetetlen. Viszont az a nap mikor megszulod gyermeked az eleted legeslegszebb napja! Nekem semmi ilyesmi nem volt! De ha lett volna eszre sem vettem volna sztem annyira euforikus erzes volt ahogy lattam hogy kicsusszat babam belolem es utana mar ott volt a mellemen! Azt is homalyos hogy a mehlepenyt meg kinyomtam utana par perccel, nem emlekszem hogy fajt volna akkora boldogsagban voltam. PErsze az egesz szules fajdalmas es gyonyoru, szent dolog. de lehet te is edes fajdalomkent fogsz ra visszaemlekzni mint en, mert ez az egyetlen fajdalom aminek gyumolcse van.
2016. jan. 21. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
48%
2x szültem,elöször fogadott dokinál és sajnos nem emlékszem hogy nézegette volna-e lepényt vagy sem...minden esetre kikapart,nem szólt ugy hogy nem voltam rágörcsölve,kb 5mp az egész és eléggé fájdalmas....második szülésnél(fogadott doki külföldön,így ügyeletesnél)a szülésznő alaposan megnézte a lepényt,nem mondott semmit,nem volt kaparás. Ugyanaz a kórház. A véleményem erről annyi,hogy inkább kaparjanak ki,szedjenek ki mindent ami nem odavaló és pár másodpercig fájjon(miután végzett nem marad fájdalom,addig fáj amig csinálja),mint késöbb fertőzés,vérzés és ki tudja még mi léphet fel. Na akkor van az hogy elrontja a babázást,mivel nem fogod tudni ellátni akkora fájdalmaid lesznek,akkor inkább kaparjanak ki.
2016. jan. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szülés után szerintem nincs kaparás, csak ha valami baj van. Nekem két gyerekem van, egyiknél sem kapartak ki, miután megszülettek a babák.
2016. jan. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Sokan nem hiszik, de sajnos van, ahol mindenkit kaparnak, ha kell,.ha nem szülés után. Elmaradott, szörnyű protokoll. Ahogy azt sem hitték itt páran, hogy nálunk kitolásnál leszíjazzák a szülő nő lábát kengyelbe, pedig így van.
2016. jan. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az utolsó kommentelőhőz! A mi vidéki kórházunkban is minden egyes nőt kikaparnak szülés után! Három gyerekem van, mind a három után kikapartak engem is. Pedig a doki még mondta is nekem hogy szépen kijött a lepény. A biztonság kedvéért...Egyébként írtátok, hogy más a törlés és a kaparás. Nekünk is mindig azt mondják, hogy ez csak egy áttörlés, de a Férjem látta a szerszámokat végig, mert a fejemnél ült. Majd elájult. Azt mondta kanál formájú valami volt, éles oldala van, mint egy késnek. Elég fájdalmas...a szülésnél nem rosszabb, de én olyankor már sírni szoktam, hogy hagyjanak már békén, most szültem egy gyereket, elegem van!!
2017. máj. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!