Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 10es skalan milyen erossegu...

10es skalan milyen erossegu volt a legelso fajas (amirol mar tudtad h nem joslo) es milyen erossegu volt a vajudas vege, valamint a kitolasi szakasz?

Figyelt kérdés
2016. jan. 22. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a jóslókat 3-asnak veszem, akkor az első mondjuk 8-as, az utolsó fájások kb 22-es... érdekes, nekem a kitolás már nem fájt, ott már inkább csak azon járt az agyam, hogy mindjárt vége
2016. jan. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

eső fájásnál nagyobb volt a riadalom, mint a fájás erőssége, szóval én már azt 10-nek éltem meg...

vajúdás végét, kitolást nem éreztem szóval 0, mert addigra az agyam kikapcsolta a fájdalomérzést (áteshettem talán a fájdalomküszöbömön mág a vajúdás alatt)

2016. jan. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az volt az élményem, hogy egy menstruációs görcsnek a tízszerese. De szerintem is az újszerűség az, ami miatt meglepődik az ember, mert semmihez nem fogható.

A második és harmadik szülésemnél kifejezetten megörültem neki, mert tudtam, hogy végre szülünk. :)

Szóval fájdalom ide vagy oda, nem érdemes ezt méricskélni.


Nekem mind a bölcsesség fogam műtétje, mind az aranyérműtétet követő székletürítés, mind a hányással egybekötött migrénes roham SOKKAL ROSSZABB élmény, még ha a fájdalom mértéke talán kisebb, mint szülésnél.


A szülésnél rengeteg hormon támogatja a folyamatot, és ott az erős érzelmi töltet, hogy találkozol a babáddal, míg minden más értelmetlen kínlódás.


A kitoláskor egyébként már nincs fájdalomérzet, kivéve ha nem nyomsz a fájáskor valamiért (mondjuk kihagysz egyet, mert pihenned kell, vagy a gátvédelem miatt lassítják a folyamatot.


Minden fájáskor arra kell gondolni (első szülésemnél még nekem sem sikerült ez, no persze senki nem is mondta), hogy a fájás alatt halad előre több millimétert, akár centit a babád, és ha arra koncentrálsz, hogy az izmaidat ne megfeszítsd a fájdalomra, hanem ellazítsd (ha a szád laza, akkor lenn is az vagy), akkor nagyszerű élmény lesz. Gondolj arra, hogy a fájás JÓ, hiszen az alatt megy az úton a baba, két fájás között csak egy helyben időzik. Azt viszont használd mindig pihenésre, szusszanásra.


Szép szülést!

2016. jan. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A kitolas nem fajt, inkabb neheznek mondanam, szo szerint. De abszolut nem volt olyan fajdalom, mint vajudasnal.


Nekem joslom nem sok volt, csak kemenyedes, ugyhogy arra en 0 pontot adok.

Viszont mindket szulesem belevalo 3 perces fajasokkal kezdodott, kimaradt a bemelegitoszakasz. Az elso gyereknel meg is lepodtem rendesen, hogy ennyire fajhat, azt hittem, hogy valami baj van.

Utolag azt mondom, hogy az 4-es lehetett. Az utolso egy ora abszolut 10-es volt. 2 percesek voltak es kb 1 perc hosszuak.

A masodik szulesnel inditottak, oxitocint kaptam nagy dozisban, igazabol ket orat vajudtam es semmi rendszer nem volt benne, egymast ertek a fajasok. Ez nekem rosszabb volt, mert az elsonel kb eletmentonek ereztem a pici szuneteket ket fajas kozott. Pontozni sem tudom.


A baratnom mellett voltam, amikor vajudott, neki peldaul ritka es gyenge fajasokkal kezdodott. Ugy ertem, hogy kozben siman evett, beszelgetett, le is pihent. Majd tiz ora mulva kerult abba a stadiumba, amivel en inditottam, mondtam is neki, hogy most mar nem sok lehet hatra. (Igy is volt, 3 oraval kesobb mar babazott.)


Tudom, ez igy nem hangzik valami jol, de engem vajudas alatt azt ereztem, hogy fajjon csak minel jobban, mert minel erosebb a fajas es minel jobban szenvedek, annal kozelebb van a vege.

2016. jan. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát olyan 4-es. A vége a 10-es skálán 120-as ;-) a kitolás fájt,de lepkefing volt a vajúdáshoz képest.
2016. jan. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is fájt a kitolás, úgy éreztem szétrepedek. A tolófájások nagyon durvák voltak, ehhez képest a legeleje sétagalopp volt. Első babánál még simán kiteregettem, megfürödtem, átrendeztem a bőröndömet, a másodiknál 10 perces fájásokkal még bevásároltam. Kibírható, a vége sokkal nehezebb.
2016. jan. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A 10 perces fájások semmik nem voltak, alig éreztem, nálam a menstruációs fájdalom is sokkal rosszabb, szóval 10es skalán egy 1est adok neki, 1 napot lazan elvoltam vele, mászkaltam lazán. Nah a vége már sokkal rosszabb volt, de kibírható, hálistennek nem tartott sokáig a vajúdás. Hajnal 2kor felkeltem, 5 perces fájásaim voltak, még az is kibírható volt, nem volt vészes és szerencsére 5 órára meg is szültem. A vége az elég durva volt, az legyen 10es, de örülök hogy hamar túlvoltunk rajta :)
2016. jan. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem is hárompercesekkel indult, azokat 2-re osztályoznám. mikor bekötötték (és már hatott) az oxi, az kb 7-8, az egybefüggő fájások 10+. a jóslók nekem nem fájtak, max kellemetlennek mondanám.
2016. jan. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az első fájásokat még félálomban érzékeltem, menstruációs görcshöz tudnám hasonlítani leginkább, olyan 3-asnak mondanám. A kórházban kaptam epidurált, úgyhogy egy darabig inkább csak 1-es, 2-es erősségű fájásaim voltak, csak a tolófájásokat éreztem nagyon erősnek, mert ott már valamiért nem hatott (vagy nem kaptam) a fájdalomcsillapító, hát ott már 10-es erősségű fájások voltak, életemben nem fájt még úgy semmi, és azóta sem, pedig azóta volt már vesegörcsöm és foggyökérgyulladásom is, mindkettő a kibírhatatlanság határát súrolta, de egy izmos tolófájás mindent visz.
2016. jan. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kétszer szültem, mindkétszer 12 perces fájásokkal indult a buli. Annyira nem fájt, hogy el sem hittem, hogy itt az idő, csak a rendszeresség és egyre gyakoribb jelentkezés utalt arra, hogy szülünk. Sokkal kevésbé fájt, mint a jóslók, vagy mint egy mensi görcs. Legyen ez az induló "fájás" 1-es. Ez órákig eltartott, érzésre szinte semmit nem erősödött, csak sűrűsödött. 5 percesnél irány a kórház, kb 3 percesnél oxi, burokrepesztés. Na akkor jött a kemény menet. Életemben nem éreztem még ekkora fájdalmat. Nem lehet rá felkészülni, rettenetes, 10-es skálán 100-as. A kitolás már nem konkrétan fájdalmas, inkább csak borzasztó feszítő érzés.

Nagyon jól leírta a 3. válaszoló, hogy hogyan érdemes átélni a fájdalmakat. Nekem az elsőnél minden izmom megfeszült a fájások alatt, kapkodtam a levegőt, begörcsölt a lábam, szóval elég rosszúl éltem meg. Másodiknál viszont már profin kezeltem a fájdalmat, ellazulva hagytam had haladjon minden a maga útján. Hiába nem volt sem rövidebb, sem könnyebb a második, mégis sokkal jobban viseltem.

2016. jan. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!