Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehetséges úgy, hogy az apa a...

Lehetséges úgy, hogy az apa a vajúdásnál ott legyen, de a szülésnél már nem? Hogy zajlik, ha nincs bent az apa?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy mindenhol bent lehet az apa a vajúdásnál (a szülésnél már semmiképp)? Vagy ez kórházfüggő?

Ha a szülésnél nincs bent hol várakozik? Mikor foghatja meg? Hogyan zajlik ez az egész?


2016. jan. 23. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem persze

ha azt ondják anyuka csússzon lentebb mert már jön a baba, látni a ejét, apuka szépen foghatja magát és nyugodtan kivonulhat ha nem akarja látni gyermeke születését.

utána az anyának hozzák szoptatni még 2 órán belül a szülőágyra aztán varrás után a kórteremben kapja már vissza oda már nem lehet bemenni

2016. jan. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tothp ***** válasza:

korház, szülészorvos és apuka függő.

nálunk császár volt, bemehettem volna, de inkább kint vártam. így is fal fehér voltam.... :-)

másodjára megint császár. Akkor már bementem, de a "műveleti területet" gondosan eltakarták előlem.

2016. jan. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szeretne bent lenni az apa is, de megegyeztünk, hogy nem jön be, mert a legkisebb vértől és maga a kórházi környezettől is rosszul van. De szeretne támogatni a fájdalmas résznél legalább :)Nekem is jó lenne ha bent lenne legalább addig...
2016. jan. 23. 14:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem fogják erőszakkal bent tartani! Ha nincs bent akkor ott várakozik ahol éppen jól esik neki, vàróban, kocsiban, otthon...

Ha olyan kórhàzban szülsz ahol a szobàba nem mehet be senki akkor majd megfoghatja ha hazaviszi - legalàbbis nálunk

2016. jan. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A debreceni kórházban bent lehet végig azt tudom. Az enyém se tudta hogy a szülésnél is bent legyen e, de aztán mikor betoltak akkor mondta neki az orvos nyugodtan maradhat,de el ne ájuljon mert elég 2 emberrel foglalkozniuk :) A fejemnél állt, semmit nem látott csak amikor megszületett a fiúnk és nagy élmény volt neki, mondjuk hamar is végeztünk, nem tartott sokáig a kitolás :)


Miskolci kórházban szült ismerősöm,ott is belehet menni, de azt mondta ott fizetni kell apukának a köpenyért meg ilyenekért, ennél konkrétabbant nem tudok :)

2016. jan. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nalunk bent volt apuka mig vajudtam,mikor a kitolas kezdodott kiment a szuloszoba ele mert mar rosszul erezte magat kicsit. Mikor megszuletett a baba visszajott:) jo volt igy mindenkinek
2016. jan. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kimehet, amikor szeretne, semmi gond nincs ezzel. Mondjuk nekem pont a kitolás volt az, ami észvesztően fájdalmas volt, ott azért már van vér, meg minden. Szerintem a férjem nem ment volna ki, amikor éppen a világomat nem tudom, annyira fáj minden. Különben szerintem, ha megáll a fejednél, és téged néz, nem fog véres dolgokat látni.

De természetesen, ha nem szeretne bent maradni, nyugodtan kimehet, ebből sehol nem csinálnak gondot. Nálunk van váró a szülőszobáktól nem messze, az előkészítés alatt is ott várakozik az apuka, és ha nem akar bemenni, akkor végig ott lehet, és aztán szólnak neki, hogy megszületett a baba, és bemehet megnézni. Ilyenkor már biztosan meg is foghatja majd.

Nekünk egyébként azt mondták szülőszoba látogatáson, hogy egyszerre egy hozzátartozó lehet bent, de ők válthatják is egymást, ha az anya úgy szeretné, szóval hogy például először bemegy a férj, aztán a kismama anyukája leváltja.

2016. jan. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!