Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki milyen fájdalom csillapitás...

Ki milyen fájdalom csillapitást kért a szülésnél ill. vajudásnál? Ki mit javasol?

Figyelt kérdés
és ha az első terhesség császárral végződött a következő terhességnél is igy lessz?
2015. jan. 6. 06:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Első kettőnél eszembe sem jutott kérni, harmadiknál kértem de nem kaptam :/
2015. jan. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
semmilyet sem kèrtem mig vajjúdtam, de aztán jobb is volt igy mert a kitolási szakasz előtt császár lett.
2015. jan. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Nekem a szülésznő mondta, hogy ne kérjek, mert nem használ annyira, amennyire remélném, hogy használ. Nem kértem, de kibírtam.
2015. jan. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem kaptam semmit.


Császár után is lehet (sőt ajánlott a kevesebb szövődmény miatt) hüvelyi úton szülni, de megfelelő támogató környezet szükséges hozzá. Ha ilyen irányú terveid vannak, ajánlom facebook-on a VBAC támogató csoportot. Jó tippeket kapsz orvosokról, kórházakról, ill. a témában beszélgetnek asszonyok egymással.


(VBAC = császár utáni hüvelyi szülést jelent)

2015. jan. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%

Nem kértem, nem bántam meg, úgyhogy magamból kiindulva nem is javasolnék semmit.

VBAC-ügyben igaza van az előző válaszolónak.

2015. jan. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyéni, hogy kinek mi jön be. Nekem volt nehéz szülésem, amikor az epidurál bevált, de ahhoz persze jól kell beadni. Az elsőnél gázt kaptam, és nekem nagyon-nagyon nem volt jó, ugyanúgy fájt, csak a fejemet eltompította, rossz volt. A másodiknál nem kértem semmit, gyors szülés volt. A harmadikat indítani kellett túlhordás miatt, az orvos javasolta az epidurált, mert mondta hosszú lesz. Igaza volt, és segített átvészelni a hosszabb vajúdást.

Ha legközelebb szülnék, esetleg azt mondanám, lehet hogy kérek majd epidurált, mert azt előre tervezni kell, de csak akkor kérném, ha menet közben úgy látnám, hogy szükséges, ha megy simán, akkor nem kell semmi, gyorsabb úgy. Ha epidurált kérsz, előzőleg egyeztetni kell altatóorvossal, és a papírodon rajta lesz, hogy ilyet kérsz. Biztonságtudatot ad, és hátha nem is lesz rá szükség...

2015. jan. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A mi kis kórházunkban nincs lehetőség fájdalomcsillapításra,mindenki anélkül szül,nálam császár lett a vége. Másik szülésem másik kórház ott már tudtak volna adni de császároztak egyből.
2015. jan. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem a szülésznő javasolta az epidurált, mert egy esetleges hosszú vajúdás alatt a szülő nő nagyon elfáradhat a kitoláshoz, illetve a méhszájat is lazítja, ha megfelelő időben adják. Végül sajnos(?) nem kaptam, mert annyira felgyorsultak az események, hogy már nem volt rá idő. Utólag nem bánom, bár ott helyben kicsit rémisztő volt, hogy nem fogok érzéstelenítést kapni
2015. jan. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Epidurált kaptam mindkettőnél, sajnos én nem bírtam olyan jól a fájdalmat. :( De így jó volt.
2015. jan. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nitrogén gázt, automatikusan adtak. Nekem bevált. enyhén csökkentette a fájásokat.... a kitolási szakaszban már nem volt...nem is kellett :)
2015. jan. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!