Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek a szülés körülmén...

Nagyon félek a szülés körülményeitől. Más is volt így? Hogyan győzzem le ezt a félelmet?

Figyelt kérdés
Egyrészt nincs autónk...de minden olyan cikkben, ahol pl. leírják, hogy mit vigyél a kórházba, hozzáteszik, hogy a nagyobb csomagot hagyd kint az autóban...mintha nem is lenne ember, akinek nincs kocsija :( Másrészt mindenhol írják, hogy majd a családtagok hoznak be vizet, ennivalót...miközben a kórterembe be se jöhetnek...ráadásul márciusban fogok szülni, tavaly márciusban pedig éppen influenzajárvány, ezáltal látogatási tilalom volt, akkor mégis hogyan hozna be nekem bárki bármit is? Egyébként én is jobban szeretem az ásványvizet, de a cikkekben, amiket olvastam mindenki úgy beszél, mintha a kórházi csapvíz ihatatlan lenne. Azt is sok helyen olvastam, és több ismerőstől is hallottam hogy milyen bunkók a nővérek, ezt sajnos magam is tapasztaltam, mert volt már kisebb nőgyógyászati műtétem, az is bőven elég rossz volt, pedig apróbb műtét volt, szerintem a szülés sokkal jobban ki fog készíteni...és erre is mindenki azt mondja, hogy hát igen, határozottnak kell lenni. Mikor az ember amúgy is kiszolgáltatott, akkor még én legyek határozott? És attól is félek, hogy mi van, ha a Párom nem ér ide időben, ha megindul a szülés, mert elég messze dolgozik. Tudom, hogy nem egyik pillanatról a másikra fogok szülni, és nyilván aznap nem fog dolgozni a Párom, amikorra ki vagyok írva, de jöhet pár nappal előbb is, akkor meg nem is tudom, hogyan fogom bevinni a cuccaimat. Magától a szüléstől nem is félek annyira, azzal úgy vagyok, hogy valahogy úgyis kikerül belőlem a gyerek, és van fogadott dokim, amiben megbízom :) De ez a kiszámíthatatlanság megőrjít :(

2016. jan. 30. 00:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is félek tőle és úgy mondom hogy nyugi! Influenzajárvánx:ez ellen tenni nem lehet.Nálunk úgy oldották meg hogy a kórház bejáratánál volt kijelölt személyzet és felküldték az adott osztályra/betegnek a csomagot.Én is így vittem rokonomnak megvártam míg az apolók leküldik a szennyesét stb.Amúgy ha járvány van nincs mit tenni.Hs ennyire izgulsz hogy paeod ott lesz-e érdemes kivenni szabit nem csak a kiírt napra,de a vége fele sejthető nagyjából szülsz-e időben.Ha előbb indul akkor sem biztos hogy lemarad.Valószínűleg te sem fogod megúszni a vajúdast.Ami bár kiszámíthatatlan mennyi idő de nem fél óra lesz.Ha netán császár oda amugy se mehet be.Túlaggódod ezeket.Akkor az lesz a legnagyobb gondod hogy sikerüljön és végre kint legEn a baba és minden jó legyen!

Az ápolók:igen sok bunkó van mindenhol.A boltba se kedves mindenki ha bemész!Azt a jó esetben 2-3napot kibirod.Lesz aki beszól vagy nem szimpi ezzel nem kell foglalkozni.nem minden apolo ilyen.Nem ehetetlenek a kórházi ételel annyira azt a pár étkezést ki lehet bírni,de nem úgy kell hozzáállni hogy úgyse tudnak bevinni.Mindenhol van hűtő,mikró beviszed és tartaléknak ott lesz.Annyi cuccot viszel amennyit jóbak latsz.Az értelmetlen dolgokat hagyd otthon pl szerintem könyv,újság stb nincs szükség rá úgyse lesz időd erre mert inkább pihensz.A kórterembe valóban nem lehet bemenni a legtöbb helyen ami érthető.Szoptatás van a nők hálóinhbe járkálnak netán nagy nehezen wc-re stb akármi.Kint az előtérben lehet találkozni.nem bemtre valók a látogatók mert pihenne a kismama stb ne zavarják meg azért csak nőgyógyászat...szerintem eltúlzod ezeket.én ezeket sehol nem olvastam hogy autó kéne stb.visztek egy zsugor vizet meg kb minden elfér egy nagyobb utazótáskában.szerintem próbalj ezetől elvinatkoztatni és készülj lelkiekben a szülésre mert akkor semmi más nem fog érdekelni hidd el!

2016. jan. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megértem én is, hogy nem lehet bemenni a kórterembe, nyilván én se szeretném, ha a szobatársam férje azt nézné, hogyan szoptatok. Nem vagyok annyira válogatós, nem volt bajom múltkor sem a kórházi kajával, én inkább attól a részétől tartok, amíg még nincs meg a baba, mert azalatt nyilván nem adnak kórházi kaját, és ha mondjuk épp lecsúszom a vacsoráról is, akkor így jártam. Lisztérzékeny vagyok, úgyhogy nem tudok bedobálni magamnak néhány szendvicset meg péksütit. És sajnos elég hamar rosszul tudok lenni, ha éhes vagyok és nem eszem, és ez a terhességem alatt csak fokozódott. Én is úgy gondoltam, hogy viszünk egy zsugor vizet, de pont ez az, amit nem tudom, hova fogunk tenni, amíg vajúdok, illetve szülök, nyilván nem hurcibálhatjuk magunkkal, és nem lesz autó, ahol kint hagyjuk. Ezt majd megkérdezem, hogy ebben a kórházban hogyan hozhatnak be valamit a látogatók, ha látogatási tilalom van, köszönöm a tippet :) Egy boltban pl. gond nélkül visszabeszélek én is, ha beszólnak, de azért a kórházban lehet nem mernék, meg nem is járnék vele jól.
2016. jan. 30. 09:20
 3/4 anonim ***** válasza:

A válaszom nem fog megvigasztalni, de hátha segít.

Én is jobban féltem a körülményektől, mint a szüléstől, és mint utóbb kiderült, erre minden okom meg is volt. A szülést egész jól bírtam, a lábadozást kevésbé, és nekem pont akkor lett volna nagyobb szükségem kicsit több odafigyelésre. Ha akkor tudtam volna, amit ma, biztos, hogy sokkal felkészültebben teszem helyre a kritikán aluli hozzáállást.

Az tényleg elég szomorú, hogy az eü. szakdolgozók visszaélnek az ember kiszolgáltatottságával. De ha úgy érzed, méltánytalanság ér, tényleg neked kell kiállni magadért, mert más nem fog, hacsak az nem, aki bemegy veled szülni. Én utólag nagyon sajnálom, hogy nem kértem meg édesanyámat, hogy tegye helyre egyik másik bunkócskát (ő is eü. alkalmazott, vezető beosztásban, ráadásul szintén nőgyógyászaton, lett volna mit mondania.)

Próbálj felkészülni egy-két panelmondattal, mi az a viselkedés, amitől tartasz, és hogyan lehetne rövidre zárni, illetve visszautasítani.

Aztán van még a másik megoldás: mindenkit megkenni, akitől odafigyelést, kedvességet vársz, ebben az esetben valószínűleg meg is kapod. Bár én ezt a magam részéről nem támogatom.

Szívesen köszöntem volna meg az ápoló személyzet áldozatos munkáját utólag, de erre végül nem adtak okot.

Szívből kívánom, hogy szerencsésebben alakuljon a benntartózkodásod, mint az enyém.

Hol fogsz szülni?

2016. jan. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi az őszinteséget :) Székesfehérváron fogok szülni. Az sajnos nem fér bele a keretbe, hogy mindenkinek fizessek, elég drága a fogadott dokim, meg hát én is úgy vagyok vele, hogy ezt max. utólag szokás, ha normálisak voltak, nem előre...
2016. jan. 31. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!