Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gerinctáji érzéstelenítés...

Gerinctáji érzéstelenítés vagy altatás. Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Nálunk a kórházban az a szokás, hogy szülés előtt mindenkinek nyilatkoznia kell arról, hogy ha császárra kerülne a sor és lehetséges volna az adott helyzetben mindkét módszer, melyiket választanám: gerinctáji érzéstelenítést vagy altatást.

Szerintetek melyik a célszerűbb?


2008. szept. 18. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha sok a súlyfelesleged vagy magas volt a vérnyomásod, akkor azt mondják az epidurális jobb,biztonságosabb és a gyermeknek is jobb.Plusz láthatod azonnal a gyermekedet.Ezeknál a problémáknál, mint már írtam magasv. túlsúly nagyobb rizikója van az altatásnak, és még a babának is jut belőle sajnos.
2008. szept. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
mármint az altatószerből jut a babának , ugy értettem.
2008. szept. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Melyik városról van szó? Azért kérdezem, mert nálam eddig nagyon úgy néz ki a helyzet, hogy császár lesz. Én mindenesetre a babámat azonnal szeretném látni, tehát inkább az érzéstelenítés mellett döntenék. Bár nem tudom, én választhatok-e.
2008. szept. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Én Szombathelyen szültem császárral és ott ha csak nem sürgős eset , vagy nincs vmi problémád eldöntheted hogy szeretnéd.Nálam komplikáció volt és altattak, de a programozott szülésnél választhatsz.
2008. szept. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Enegem altattak mikor kivették az epémet. Nagyon féltem tőle, de betoltak a műtőbe, lekötöztek az asztalhoz, kaptam infúziót, tappancsokat a mellkasomra, s mire háromig számoltam már aludtam is. Utánna már a szobámban az ágyamon keltem fel. Semmi baj nem volt utánna, nem szédültem, nem hánytam,s saját lábamon mentem ki a wc-re. Én inkább a gerinctáji érzéstelenítőtől félek, hogy milyen is az, amikor nem érzem a lábaimat, s honnét fogom tudni hogy mikor kell pisilnem (katétert nem igazán szeretnék). Én biztos altatást kérnék. De mindenki másképp gondolja.
2008. szept. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kecskeméte fogok szülni. Altatniu már sokszor altattak, nem is félek tőle, de úgy tudom, nem jó a babának. Attól viszont félek, hogy rossz helyre szúrnak, mert nem tökéletes a gerincem.
2008. szept. 18. 12:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Engem altattak a császárnál,én kértem.
2008. szept. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha csak attól félsz, hogy rossz helyre szúrnak, hát sztem attól nem kell tartani. Erre aztán tényleg nagyon nagyon odafigyelnek.
2008. szept. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!