Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Közvéleménykutatás! Szerintete...

Közvéleménykutatás! Szerintetek melyik hónapban legjobb szülni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt akár természetes, akár császáros szülésre. Csúnyán szólva "mikor a legpraktikusabb?" Az év melyik időszakában, évszakában, akár hónapjában.

A ti szempototokból és a baba szempontjából is nézve.

Ha lehet, akkor indokoljátok is meg.


Előre is köszi:-)



2016. febr. 2. 18:40
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ja és persze a terhesség szempontjából is:-)
2016. febr. 2. 18:41
 2/20 anonim ***** válasza:
60%

Én örülök, hogy tavaszi babám lesz, mert így hamar ki tudjuk majd vinni őt sétálni. És a nyárba megyünk bele, és a d-vitamin, napsütés eleve gátja lehet a szülés utáni depinek, legalábbis jobban, mint a tél:)


Ami rossz benne: télikabátból újat kellett vennem a hasam miatt, ami viszonylag nagy kiadás volt. A buszon, metrón nem látják a hasamat, így nem adják át a helyet.


Ami jó benne: nincs nyár, hogy a vizesedés még rosszabb legyen, nem erősítek rá állandó ivással a pisilésekre (bár iszom eleget). Nem kell szédülni a melegtől, viszont a hányós első trimeszteremre esett így a nyárra...:S Nem nagy hassal voltam nyaralni, hanem 11 hetesen, amikor még vígan lehetett úszkálni a tengerben, a régi fürdőruhámban:)


34hkm

2016. febr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
11%

Októberben.

A legértelmesebb gyerekek mind októberiek. Tudom, mert én is az vagyok.

Ezen kívül pedig még azért, mert nyáron fejlődik a legnagyobbat a gyerek, és nyáron jobb minőségűek a zöldségek, gyümölcsök, az anya is többet mozog, kevesebbet stresszel, mert nyáron van szabin (persze ha dolgozik még az 5-7 hónapban, de egészséges anya egészséges gyerekkel dolgozhat még), szóval az anya pont akkor éli az évben a legegészégesebben az életét, amikor a gyereknek a legnagyobb szüksége van rá. Emellett októberi gyerekkel már lehet karácsonyozni a rokonokkal, lehet villogni vele.

Hajrá. Egy jó kis szilveszteri buli kell az október eleji gyerekhez. Csak visszafogott legyen, nehogy a végén nyerítsen.

2016. febr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem májusban mert nem vagy nyáron terhes.(én szeptemberben és novemberben szültem.)
2016. febr. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
6%

Téli hónapok nov, dec, jan, febr.


Egyrészt a gyereknek jobb mivel a nyári, őszi hónapokban kevesebb az esély az anyja megbetegedésére, és a fejlődése során tobb vitaminhoz, napfényhez, stb-hez juthat.


Másrészt az anyának a havazás vagy a nedves időjárás okozta légnyomásváltozás megkönnyítheti a szülést..


Továbbá, a gyerek szülinapját össze lehet kötni a karácsonnyal, egy kalap alatt letudni ezzel a dolgokat minden téren.

2016. febr. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%

Nekem a május pont ideális volt, mert iszonyú rosszul viselem a meleget. Így az egész terhességem télre esett.

Kabátot nem kellett vennem, egyszerűen nem gomboltam be az utolsó 2-3 hónapban és ennyi.


Buszon meg nem azon múlik, hogy átadják a helyet, hogy látják-e az ember hasát. Nekem volt szám, amivel kommunikáltam és ha kellett, akkor kértem helyet. Mindig kaptam.

2016. febr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%
nekem így jöttek sorba a gyerekek: április,június,december. A tavasz volt a legjobb mert sokat tudtunk sétálni a kellemes időbe és így jó nagyokat aludt közbe :)
2016. febr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%

Nekem 4 gyerekem van, mind a négy őszi, téli :)

Nem szándékosan, de nem bánom!

Mire elkezdhettük a hozzátáplálást, már mindenből friss zöldség-gyümölcs volt :)

Egy újszülöttet sokkal könnyebb télire beöltöztetni, mint egy kb. fél éves már akaratát érvényesíteni akaró babucit :D

Aztán mire jön a következő tél, már majd 1 éves...


A melegtől nem fulladtam annyira, viszont a hátrány valóban a télikabát-csizma---néha a könnyem is kicsordult, mert olyan tehetetlennek éreztem magam cipőhúzás közben. :)


Nyáron a lenge ruhák, pocakot kihangsúlyozó ruhák...na azt írigyeltem a nyári kismamáktól :)

2016. febr. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%

Lányom téli, és most nagyon örülök annak, hogy nyárvégi-ősz eleji babám lesz.

Indokaim: nem volt jó télen nagy pocakosnak lenni, gondot okozott az öltözködés. Csizma nem jött rám a vizesedés miatt, amúgy sem tudtam volna lehajolni, hogy felhúzzam a cipzárt, így kénytelen voltam venni egy bebújós cipőt az utolsó hónapra. Kabátgondjaim is voltak, semmit nem tudtam begombolni magamon.

A szülészeten dögmeleg volt, de ablakot nem lehetett nyitni, mert kintről dőlt be a hideg.

A lányom szülinapja túl közel van a karácsonyhoz. Nem lehet egy jó szabadtéri szülinapi bulit tartani, muszáj zárt helyen ünnepelni.


Alig várom a nyári terhességet! :) A meleget imádom (a forróságot is), elég lesz egy bő kismamaruha, amibe könnyű belebújni, meg egy papucs, vagy szandi, azt könnyű felvenni! Szülinapra meg hatalmas kerti partikat fogunk rendezni!

2016. febr. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
58%
Lányom januári, az jó volt, hogy nem kánikulában voltam nagy hassal, de a kabát-csizma tényleg nem volt ideális, a babát is szívás volt öltöztetni az elején. Most tavaszra várjuk a következőt, örülök, hogy így jött össze.
2016. febr. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!