Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik kórházat ajánljátok...

Melyik kórházat ajánljátok Budapesten? Hol a legjobb szülni?

Figyelt kérdés

Körzetileg a SOTE 1 és 2höz tartozom. A SOTE1ről még jót szinte nem olvastam. Így oda nem szeretnék menni. Az otthonomhoz legközelebb eső kórház a Szent Imre. Fogadott orvosom nem lesz.

Olyan kórházat keresnék ahol ha nem "háborgatnak" szülés közben csak ha nagyon muszáj, ha "neadjisten" császárra kerülne sor altassanak, lehetőleg ne 4-5 ágyas szobák legyenek, az külön szuper lenne ha a szobákhoz tartozna fürdő, a csecsemősnővérek viszonylag kedvesek és segítőkészek legyenek, ne vágjanak pofákat ha pár percre ott szeretném hagyni a babát vagy akár éjszakára, a lányommal voltak gondjaim a szoptatás során jó lenne ha segítenének benne mert félek megint képtelen leszek szoptatni.

10éve a Kútvölgyiben szültem ott majdnem minden tökéletes volt számomra, sajnos azóta magánkórház lett. :(

Túl nagyok az elvárásaim? Esélytelen ilyen kórházat találni?


2015. aug. 12. 15:46
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Még az is megfordult a fejembe, hogy magánkórházba megyek. De arra azért sajnálnám az 5-600ezret.


Azt elfelejtettem, hogy a látogatásnál legalább az apuka ne csak üvegen keresztül lássa. Vagy érdemes emiatt VIP szobát kérni? Hol mennyi az ára?

2015. aug. 12. 15:51
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Nekem a Jánossal nem volt gondom.

- 3 ágyas szobát kértem és kaptam, hozzá tatozott a fürdő is

- akkor hoztam vittem a babát a csecsemősöktől, amikro épp nem volt vizit, vagy fürdetés

- éjjel kint és bent is lehetett

- szülés sima volt és gyors, császárosokat nem hiszem hogy altatnak, ha nincs más alapgond is, csak hogy enm jön ki a baba

- mivel 2 órán belül volt a szülés, így én örültem, hogy háborgatnak, annyira gyorsan történt minden, de

- a szülőszoba egyben a vajúdó is szerintem és egy személyes, felújított, káddal tv-vel

- csecsemősökkel sem volt gondom, 15 ordító gyerek mellett is válaszoltak a kérdéseimre, csak nem a fürdésidőben kellett őket keresni

- én éjjelre visszavittem a fiunkat, pihenni akartam.

2015. aug. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Vannak alapítványik is a jánosban, szerintem annak 9000/nap az ára, de neten biztos meg lehet találni az infókat róla.

A gyereket az apja hozta ki a csecsemősöktől, ameddig nem tudtam járni. Mivel szinte egész nap kint lehet a baba az anyával, az apja az elejétől láthatja 5centiről is. Meg a nagyik is, meg akinek még megengeded.

2015. aug. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
hát fogadott doki nélkül ezeket nem hiszem hogy el tudod intézni. császárnál csak akkor altatnak ha sürgősségi, máskülönben, ha nem fizetsz, akkor nem. Ha ezek mind fontosak neked én tényleg elgondolkodnék a magánon. Esetleg fogadott doki és VIP szoba? KB ez a kettő teljesítené is az általad megszabott feltételeket.
2015. aug. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ha nem muszály nem szeretnék császárt, de ha mégis az lesz az én gerimcembe tuti nem szúrnak semmit.
2015. aug. 12. 16:12
 6/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy magánkórházban minden tökéletes lenne. De sajnálnám azt az összeget kiadni rá :/ Azt a pénzt inkább a gyerekeimre költöm.
2015. aug. 12. 16:15
 7/14 A kérdező kommentje:

Bocsi a sok külön kommentért.

Amiket leírtam nem elvárrások inkább vágyak. És azt a kórházat keresem ahol a lehető legtöbb teljesül :)

2015. aug. 12. 16:17
 8/14 anonim ***** válasza:

hidd el fájás közben sos császárnál örülsz h császár lesz és fel se fogod h hová szurják azt a tűt....(tapasztalat)

én is rettegtem h hu gerincbe meg minden...de felfogni se volt időm...

2015. aug. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
27%

Ez a hozzáállás nekem antipatikus, hogy a te gerincedbe ne szúrjanak tűt. Inkább károsodjon a baba az altatótól? Akkor inkább szülj az árok mentén aztán majd lesz valami a gyerekeddel.


Eleve a kívánságaidból is az jön le, hogy a saját kényelmed a legfontosabb, a baba csak a sokadik.


Mindegy, a MÁVot csak ajánlani tudom, háromágyas szobák, végig a babával lehetsz, nem háborgatnak, minden szobához van fürdő, szoptatási tanácsadó is jön azonnal, a csecsemősök is kedvesek.


Amúgy ha nincs fogadott orvosod, akkor úgyis csak a területileg illetékes kórházban szülhetsz, szóval teljesen mindegy.

2015. aug. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves 9es!

Nem kéne úgy ítélkezni, hogy nem ismersz. Nem tudhatod mi okom van arra, hogy azt mondom a gerincem tabu...


Nem tudom, hogy a "kívánságlistámból" miért az jön le, hogy a baba a sokadik. De ha van lehetőségem olyat keresni ahol könnyebbek a bent töltött napjaim akkor miért ne tegyem? Az, hogy nyugodt vagyok vagy sem az rá is kihat.


Tévedsz abba, hogy csak a területi illetékes kórházhoz mehet. Saját lábon oda sétálok be ahova akarok. Illetve fogadott szülésznő is lehet megoldás, az más kérdésm hogy azt nem minden kórház engedi, hogy csak szülésznőt fogadjak.


Mindenesetre köszönöm neked is, hogy válaszoltál.

2015. aug. 12. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!