Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egy terhesség alatt kb....

Egy terhesség alatt kb. hányszor kell menni nőgyógyászhoz? Hányszor csinálnak általában hasi illetve hüvelyi ultrahangot? A rákszűrést, illetve Hpv tipizálást megcsinálják még a terhesség elején?

Figyelt kérdés

A héten derült ki,teszt alapján, hogy állapotos vagyok, jövőhéten készülök az orvoshoz.

Szeretnék majd menni az istenhegyi géndiagnosztikai központba is, a 12. hét körül a Down kor szűrésre is.

29 éves vagyok, de a biztonság kedvéért szeretnék elmenni oda is.


2016. febr. 3. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
kell menni 12 héten és 18 héten, 32, 36. héten....ezek a fixek...ezeken felül meg ahogy pénzed van rá, illetve panaszod esetleg ami miatt gyakrabban kell...nekem mindkét terhességemnél 7 hetesen vették csinálták a citológiát, 7 hetesen mentem először és utána 12 hetesen legközelebb. A 12. héttől már csak hasi UH-t csináltak nekem. Hüvelyi volt a 7 hetes.
2016. febr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nekem betlet a kiskönyvem... és a 12. hetu uh (ez az utolsó hüvelyi) már a 6. vagy 7. volt. igaz, előtte méhen kívüli gyanúval bent feküdtem, és azt 2naponta ultrahangozták.

utána 18, 20, 26, 32. héten voltak menetrendszerinti uh-k, meg még 2x csinált az orvosom, illetve 35. és 38. héten a kórházban bentfekvéshez járt.

2016. febr. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én magánorvoshoz jártam, 6 hetesen volt kettő (a második vérzés miatt) aztán 9,12,16,19,23,27,31,35,37 (2 is),38,39 hetesen, a végén átlagostól kevesebb magzatvíz miatt, 37 hetesen az első lett volna az utolsó terv szerint.

Kórházban olyat hallottam, hogy 4 UH ugye ahogy írták és havonta terhesgondozás ahol nézhetnek méhszájat.

Egyébként 6 hetesen a második volt hüvelyi, 9 hetesen is mert hasin nem látszott semmi.

Rákszűrést tervezéskor csináltattam így nem kellett egyébként az elején meg kellett volna, ha a szülés várható idejére nincs érvényes rákszűrés.

2016. febr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
46%

Először elmész és megállapítják a terhességet. Ezen kívül azok a kötelezők, amit az első írt. Ezek ultrahangok. Van még egy cukorterhelés 24 hetesen. NST van a 36. héttől hetente. Vérvételek, de ez nem tudom már hányszor.


Ha szerencséd van, akkor az egy időben esedékes vizsgálatokat egy alkalommal intézik el. Így nem olyan sok alkalom. De ezt szerintem csak kórházi terhesgondozáson csinálják, met ha magánhoz jársz, ott nem biztos hogy van vérvétel vagy cukorterhelés.


Ha jársz magánhoz ő akár 3-4 hetente is visszahívhat (kiadni a leleteket, beutalót írni stb).


Nekem pl. elég hülyén jött össze, mentem magándokihoz aki csak hüvelyileg vizsgált havonta, ultrahangra és minden másra külön kellett a kórházba menni. Így már sok volt.

2016. febr. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!