Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség során mikor kell...

Terhesség során mikor kell először nőgyógyászhoz menni?

Figyelt kérdés
Még csak 16 éves vagyok, sosem voltam nőgyógyásznál, viszont 20.-án kellett volna megjönnie, és nem jött, csak egy pecsételő vérzésem volt múlthéten. Tudom, hogy túl fiatal vagyok még egy gyerekhez, de semmiképpen nem akarom elvetetni, viszont anyukám biztosan azt akarná. Tudtommal a 3. hónapig lehet elvetetni, ezért csak utána mondanám el neki, viszont nélküle nem tudok nőgyógyászhoz menni, mert nem tudom, hogy ott mi a járás, és pénzbe is kerül, ha jól gondolom.

2015. ápr. 9. 14:00
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
56%
18 év alatt sajnos 18 hétig lehet elvetetni. Én is így gondolkodtam ahogy te, de a végén mégis elmondtam a terhességet. Énis 16 voltam. Azt tudnod kell, hogy te döntesz. Mivel elmúltál 14 éves így a baba sorsa a te kezedben van. Nekem sikerült. Neked is fog. Sok sikert.
2015. ápr. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
65%
Jaj az lemaradt, hogy menj dokihoz nyugodtan, oda nem kell szülö.
2015. ápr. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
83%

1. terhességi tesztet csináltál már?

2. mi a helyzet az apával?

3. miből tartod majd el, ha anyád nem akarja?

4. egy gyerek nem csak cuki és illatos, igényei vannak, amit egy másik gyerek nem tud kielégíteni.


A helyedben nem várnék 3 hónapig, megbeszélném anyámmal, elvégre neki kell majd felnevelnie, eltartania, taníttatnia, amellett, hogy téged is felnevel. Joga van tudni róla!


A válasz a kérdésedre: az sztk nődoki ingyenes, bemész és annyi.

2015. ápr. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
56%

"megbeszélném anyámmal, elvégre neki kell majd felnevelnie, eltartania, taníttatnia, amellett, hogy téged is felnevel. "


Nem tudod a körülményeket kedves válaszoló. Pl nekem soha semmibe nem segítettek anyámék...

2015. ápr. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
92%

Attól, hogy nem jött meg, még nem biztos, hogy terhes vagy.

Van egyáltalán egy pozitív teszted???

Mert mástól is lehet a kimaradás.


Egyrészt jobb minél előbb elmenni orvoshoz, mert bármi lehet. (én azonnal mentem pozitív teszt után, 5 hetesen).


Másrészt azért nem fair dolog a szüleidre rákényszeríteni egy babát, ha nem akarják. Mert nyilván nem te szponzorálnád anyagilag az egészet, és nem is te lennél vele 0-24-ben... (és kis eséllyel az apa)

2015. ápr. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
94%
16 éves... elhiszem, hogy te vagy az ezerből az egy kivétel, de hagyjuk azt, hogy ez mindig így van. A kislány nem mérte fel, hogy milyen helyzetben van!
2015. ápr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
A barátommal másfél éve vagyunk együtt, ő 21 éves és dolgozik. A családom pedig elég gazdag. Igen, tudom, hogy nem cuki és illatos, és egész nap csak sír, stb., de nekem nem fér bele az, hogy elvetessem. Tesztet még nem csináltam, de előfordult, hogy nem védekeztünk, és nem szokott késni..főleg ennyit nem.
2015. ápr. 9. 14:12
 8/40 anonim ***** válasza:
33%
Ha a teszt pozitív már mehetsz nőgyógyászhoz, azóta látszania kell az embriónak. Nézd, ő csak az anyukád, a legjobb az őszinteség. Leültök, megbeszélitek. Hidd el, ha utólag derül ki, az is bántani fogja, hogy nem bízol benne és nem szóltál neki pedig tudtad már az elejétől. Kötelezni meg nem tud semmire úgysem.
2015. ápr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Először csinálj egy tesztet.

Utána mindenképpen menj el nőgyógyászhoz, akár terhes vagy, akár nem, ha még sose voltál.

Ha a terhességi teszted pozitív, akkor az orvoslátogatásd időzítsd úgy, hogy a következő esedékes menzeszed idején menj, akkor már a 8. hét körül leszel, akkor már látszik is ultrahangon a pici, szívhang is van (ez fontos kritérium, innentől számítódik élő terhességnek a terhesség). Anyukád nem kell hozzá, pénz sem kell. A helyi sztk-ban ingyen és bérmentve ellátnak az orvosok (ugyanazok, akik pár utcával arrébb a magánklinikán is rendelnek, tehát nem kevesebb a szakértelmük :) )

Gondolkoztál már azon, hogy hogyan oldod meg az iskolába járást, érettségit, ha bebizonyosodik, hogy terhes vagy?

2015. ápr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
96%

Tehát ha van pénzük, akkor rájuk lehet nyomni a gyereked felnevelését is. Logikus. És hol jössz te a képbe, mint felelősségteljes, élettapasztalattal, munkatapasztalattal rendelkező ANYA? Mert oké, hogy a pasid el tudja tartani, mert 21, a szüleid el tudják tartani, mert dolgoztak annyit, hogy van miből, de hol vagy te? Hol vannak az elvárásaid magaddal szemben? Mi az, hogy 16 évesen van, amikor nem védekeztek? Az az életcélod, hogy felcsináltasd magad és továbbra is eltartson valaki, aztán majd csak lesz valami? És még erre büszke is akarsz lenni? Sosem értettem az ilyen korán így elszúrt életeket és csak sajnálni tudlak.


A doki ingyen van, menj és megállapítja, hogy összejött a terved! Szegény gyerek!

2015. ápr. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!