Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha vajúdásnál leesik a baba...

Ha vajúdásnál leesik a baba szívhangja, az baj?

Figyelt kérdés

Nem minden méhösszehúzódásnál, csak néha-néha.


Azt hallottam, hogy a kitolási szakaszban gyakran előfordul az, hogy leesik a szívhang, hiszen olyankor a baba "össze van préselődve", ahogy bújik kifelé. De mi a helyzet a vajúdás idején történő szívhang leeséssel?


Ha vajúdás közben esik a szívhang, még ha csak néha is, akkor császározzák a kismamát?



2016. febr. 7. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Engem császároztak emiatt, és mint kiderült, a köldökzsinór fent tartotta a babát, nem tudott beilleszkedni a szülőcsatornába.
2016. febr. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
én babámnak tartósan volt alacsonyan a szívhangja vajúdás alatt de kritikus határ alatt, én pánikoltam csak egyedül...egy nővér mondta hogy ez természetes, ert most olyan szakaszban van. aztán magamnak bíztattam szegénykét, hogy menni fog :) normál úton született komplikáció nélkül.
2016. febr. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen baj, persze, ha lelassul a szíve és ez a folyamat tart, akkor ugye egy idő után már nem lassul, hanem megáll.

Ezt természetesen nem várják meg, hanem közeb lépnek!


Én nagyon természetes szüléspárti vagyok, a háromból egy szülésemnél mégis közbe kellett avatkozni, igaz kitolás alatt, mert az húzódott el. Két fájás között mindig megmérték a szívhangját, és már én magam hallottam, hogy lassabb, mint egy fájással előtte.


Az orvos beavatkozott és két fájással később kint volt a baba.

2016. febr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az én fiamnak is leesett a szívhangja. percek alatt a műtőben voltam, de így is az utolsó pillanatban vették ki.
2016. febr. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Amikor én szültem, a babámnak néha-néha leesett a szívhangja vajúdás közben de fura módon senki nem tűnt megijedtnek, az apukán és rajtam kívül, semmi olyat nem mondtak, hogy ez baj lenne, pedig előtte, még aznap voltam pont NST/CTG vizsgálaton, és ott azt mondta a vizsgálatot végző asszisztens (aki valamikor szülész volt), hogy bradycardiát lát a monitoron, és ha ez újra megismétlődött volna a vizsgálati időn belül (kb. 20-30 perc), már vitetett is volna mentővel a kórházba.


Ehhez képest vajúdás ideje alatt nem is egyszer esett le kritikusan a baba szívhangja és tojtak rá :( É


És most nem tudom, hogy én agyalom túl a dolgot vagy erre azért igenis jobban oda kellett volna figyelniük? Hiszen ha legközelebb babát vállalok, akkor nyilván nem szülnék olyan helyen, ahol erre nem figyelnek oda, pedig kellene.

2016. febr. 8. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!