Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a szülés magzatvíz-elfolyás...

Ha a szülés magzatvíz-elfolyással indul, mennyi idő alatt kell beérni a kórházba?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy rögtön menni kell, de a párom kb. fél óra alatt tud hazaérni, utána még 10-15 perc a kórház. Megvárhatom, vagy inkább taxi? (Mentő sajnos nem oda vinne, ahol szülni fogok.)
2008. szept. 19. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Ha elfolyik a víz telefonálj a párodnak,amíg hazaér letusolhatsz,felöltözhetsz,átgondolod fejben,hogy minden megvan a csomagodban ami kell.Ezalatt hazaér a párod,és már indulhattok is.Én így fogom csinálni.Könnyű szülést!30 hetes kismami
2008. szept. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Azt elfelejtettem mondani,hogy nem biztos,hogy a magzatvíz elfolyásával fog kezdődni a szülés.Lehet,hogy fájásokkal fog kezdődni,akkor pedig megvárhatod az 5 perceseket,és irány a kórház,de már előbb is bemehettek.
2008. szept. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan megvárhatod a párodat.Van még idő utána, míg a baba jönni fog.
2008. szept. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Nekünk szülésfelkészítőn azt mondták, sőt a szülésznő nyomatékosan felhívta rá a figyelmet, hogy ha elfolyik a magzatvíz akkor sehová, hanem azonnal mentő!! Ez azért fotos, mert ugyan nem sok rá az esély, de előfordulhat, hogy a köldökzsinór előrecsúszik a már kitágult méhszájba és ülő pozícióban megszorulhat, megszakítva ezzel a tápanyag és vérellátást a babódnak. Tehát vízszites helyzet és lábakat fel kell rakni, ha elfolyt a magzatvíz.
2008. szept. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehetőségekhez képest minél előbb, de ennyi bőven belefér, azért nem kell taxit hívni. Nyugodtan fürödj le, moss hajat, addig párod hazaér, és mehettek:-)
2008. szept. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a dokidat v. a védőnőt,hogy mit csinálj ebben az esetben. Nekem is azt mondta a védőnőm,hogy ha a magzatvíz elkezd folyni akkor mentő és fekvés.
2008. szept. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!