Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan, akinél apás szülés...

Van olyan, akinél apás szülés volt, de úgy érzi, legközelebb nem erőltetné? Vagy aki eleve nem akart apás szülést, az miért gondolta így?

Figyelt kérdés
Én azt szeretném, ha a férjem később sem csak az anyát látná bennem, hanem a nőt is. Valami azt súgja, a szülésnél nincs ott a helye, de ezt sokan maradi gondolatnak vélhetik. Szeretem a férjem, maximálisan megbízom benne, és nem szégyenlősködöm előtte, de valahogy úgy érzem, nem lenne jó, ha premier plánban végignézné. Ő bevállalná ha kérném, de alapból nem ragaszkodik hozzá. Azt mondta, az én döntésem. Mit gondoltok?

2016. febr. 17. 16:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, nem ezen múlik, hogy egy férfi a nőt látja benned, vagy az anyát! A szülés után mindenképpen újra kell tanulni a családon belüli szerepeket, és ez teljesen független attól, hogy a férfi bent volt-e szülésnél, vagy sem. Akkor ilyen alapon a szoptatást se nézhetné, mert akkor az anyát fogja látni benned, nem a nőt...

Amúgy meg nem kötelező premier planban végignézni, lehet a fejednél is.

2016. febr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is pont ez a téma..

Szeretném ha segítene (szülésnél nem premierben van hanem a fejednél amúgy,bar biztos van kivétel is).

Én sem tartom jónak ha bent lenne mégis jó lenne.Nehéz.Nálunk valószínü nem lesz bent mert annyira rosszul van a kórháztól/vértől.Én megértem mindkét verziót amügy.Bár azt nem engednèm hogy a lábam között nézze mi zajlik ;) nem egyszerű ezt eldönteni

2016. febr. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenféle vélemény érdekes a számomra!
2016. febr. 17. 16:55
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kicsit más volt a helyzet, mert mi mindketten akartuk, hogy bent legyen, és nem bánta meg. Mondjuk a körülmények szörnyű játéka miatt csak az utolsó háromnegyed órában volt ott, bár amúgy sem volt hosszú szülés, előtte is csak 2 órát vajúdtam. De ő egyáltalán nem bánja, pedig nem a fejemnél állt, hanem premierplánban nézte az eseményeket, egyszer a doki megkérte, hogy kicsit álljon odébb, mert útban van. Ő nagyon élvezte az egészet, sőt vállalna "bérapaságot" szüléseknél. Múltkor már rákérdezett a dokinál, hogy szerinte lenne-e rá igény. Annyit mondott neki az orvosunk röhögve, hogy ez nem peep show, de örül, hogy ennyire pozitív élményként maradt meg neki. A mi szexuális életünk egyébként a szülés óta sokkal jobb (nem azért mert bent volt a szülőszobán), egyáltalán nem csak az anyát látja bennem a férjem.
2016. febr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsô válaszolóval és a második hozzászolóval is, ugyanis az én férjem dettó "elájult" a szüléstôl, simán segítene más szülésénél is, egyszerûen egy csodaként tekint minden nôre, anyára!(igaz elôtte is nagy tiszteletteljes volt a nôk irányába).

Énnúgy gondolom ezt érezni kell. Ha eleve fenntartásotok van, talán jelez valamit.

Én személy szerint nem tartottam ettôl, mert a mi esetünkben tudom, hogy a férjem olyan típus aki ha kellene még pelenkázna is ( na nem fétisbôl hanem betegségbôl kifolyólag). De ha te érzed, ez gondot okozhat, ne kockáztasd vagy hagyd nyitva a dolgot és legyen ott, ha úgy érzed kiküldöd kitolásnál.

2016. febr. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk a ferjem bennt volt. Latott "csunya" dolgokat,de egy percig sem abrandult ki belolem. Ugy erzem sokkal jobban tisztel azota! En sem eroltettem soha,hogy bejojjon,de iszonyat nagy lelki erot adott! A tesonal is bejon. Szerintem hagyni kell,hogy eldontse,de nem ez fogja megvaltoztatni a kialakult kepet rolad,ha szeret :)
2016. febr. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy terveztük, hogy a fejemnél lesz, de hirtelen komplikációk léptek fel, így az első hokedlire lenyomták, ahol nem zavarta a személyzetet a munkában. Ez pont a térdem mellett volt.


Jött fekália, vákuummal húzták ki a gyereket, rövid csővel csapolgatták a vizeletet, gátmetszést is látta. Majd után végignézte, ahogy az orvos darabonként tépkedi ki a méhlepényt és dobálja maga mellé.


Mégis teljesen pozitív élményként maradt meg benne. Mondok durvábbat: mivel épphogy egy Kraz nem tolatott vissza a méhembe, traumás zúzódások voltak az agész alvázamon, átmenetileg az ánusz záróizma is félig-meddig működött. Egyik éjjel hascsikarást éreztem, mire egyáltalán feltápászkodtam volna, már késő volt.

A káromkodásra felébredt, megnyugotatott, hogy ilyenkor normális, hiszen szétcincálták az alvázamat és ő takarított fel.


A kapcsolatunkra épphogy jó hatással volt, semmilyen negatívumot nem tapasztaltam ebből kifolyólag.

2016. febr. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor terhes lettem és először szóba került a szülés, kapásból lelkesen mondta a párom, hogy természetesen ott kíván velem lenni a szülőszobán. Nagyjából végig a fejem mellett volt, bár amikor labdán vajúdtam vagy éppen kepesztettem vissza az ágyra, látott ezt-azt, de engem egyáltalán nem érdekelt és ő sem jött zavarba (ráadásul kedélyesen elcseverésztek a szülésznőmmel és orvosommal). Végül kb. 10 óra vajúdás és 1 óra kitolás után császároztak, amiből a hasam felvágását majdnem teljesen végignézte, mert elfelejtettek szólni neki, hogy a másik üveges ajtóhoz menjen.

Az egész végén azt mondta, nagyon büszke rám és minden tisztelete az enyém, ahogy az egészet végigcsináltam. Egyikünk sem bánta meg, inkább közelebb hozott minket egymáshoz ez az élmény, emellett ugyanúgy nőként is tekint rám, nemcsak anyukaként.

2016. febr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy kezdődött, hogy nem is akarta a babát, 2 hét alatt pál fordulat történt, minden gondolata a baba körül forgott. Nem akart lányt, de tényleg nem, hát persze hogy lányunk lesz, ezt már 1 óra alatt megemésztette. Na meg amikor megkérdeztem kijelentette nincs az az isten hogy ő végignézze a szülést. Én ezt elfogadtam, nem hoztam fel többet a témát. Aztán 25 hetes lehettem, mikor el kezdte mesélni az anyjának, hogy majd ő bent lesz szülésnél mert kíváncsi. Na ekkor megdöbbentem, már én bizonytalanodtam el, hogy tényleg jó ötlet e ez. De nagyon lelkes, úgyhogy meglátjuk. Ja és hiába mondtam neki hogy a fejemnél álljon, ő nem, nézni akarja... 35h km
2016. febr. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én kiküldtem kitoláskor, de amúgy előtte és utána benn volt. Nekem így volt jó.
2016. febr. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!