Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Éreztél valamilyen lelki...

Éreztél valamilyen lelki változást a szülés napján? Pl. Befelefordulásra igényt, izgatottságot, nyugtalanságot, stb. Bármit, amit előtte nem, aztán aznap be is indult a szülés?

Figyelt kérdés

2016. febr. 10. 09:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem éreztem semmit. Reggel nst-m volt, semmit nem mutatott, utána urológián voltam a férjemmel, kikönyörögtük, hogy ne kelljen befeküdnie. Délután csináltam egy nagy tepsi diabéteszes süteményt, ami elég lesz az utolsó öt napra, ami a kiírt időpontig hátra volt, mert úgysem akar még kijönni ez a gyerek felkiáltással, és este ahogy leültem, hogy eszek egy szeletet, ami pont 5 gramm ch-t tartalmaz, elöntött a magzatvíz.
2016. febr. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, semmit.

Reggel CTG-n voltam, a dokim is megvizsgált.

Aztán még vásárolgattam, és az Auchan pénztárnál kezdett szivárogni a vizem. De még akkor sem éreztem semmi. Se fizikailag, se lelkileg semmi különöset.

Hazamentem (így már 50 km-t vezettem akkor), és akkor szóltam a férjemnek, hogy itt az idő, jöjjön haza.

Amikor mentünk a kórházba, és kezdődtek az enyhe fájások, akkor éreztem valamit: ijedséget, félelmet, hogy mi lesz, hogy lesz, hogy fogom kibírni.

Aztán csak túl lettem rajta.

2016. febr. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem
2016. febr. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Viszont borzasztóan aludtam éjszaka pedig végig jól aludtam terhesen. A babám meg órákig megállás nélkül mozgott. Szóval nem maradtam előjel nélkül pedig nem gondoltam akkor, hogy másnap szülök.
2016. febr. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak egy hatalmas fájásom volt, olyan, hogy görnyedtem a földön pár másodpercig, más volt mint a jóslók. 7 óra múlva kezdődtek a fájások. A lelki oldaláról annyit, hogy addig a napig nagyon megakartam szülni. Tonikoztam, grapefruitot ettem, bevetettem ilyen ártalmatlan praktikákat, nagyon rástresszeltem, hogy jöjjön már ki, mert nehéz volt a vège. Egy nappal azelőtt, hogy beindult, elengedtem az egészet. Inkább kicsit elszontyolodtam, amiért már csak pár napig leszek várandós és talán utána soha többet. Másnap megszültem.
2016. febr. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

lelkiekben semmit

ellenben a szokásos reggelit már nem esett jól megenni/inni


ja a 2. gyereknél izgatott voltam a vizsgáim miatt 15-20 perces fájássokkal vizsgáztam le 5ösre :-)

kb ennyi volt

2016. febr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, azon kívül, hogy akkor fizikailag már nagyon "terhes" volt az egész. Se állva, se ülve, se fekve nem volt jó, a csontozatom kezdett szétcsúszni, fájt a medencém a súlytól, úgyhogy leginkább nyűgös voltam.

Délben vizsgált az orvos, reménykedtem, hogy lesz valami és túlleszek már rajta. Mondta, hogy itt nem terem babér mostanában, két nap múlva ismét megnéz.


Este már nagyon fáradt voltam, felálltam, hogy elinduljak az ágy felé és akkor elfolyt a magzatvíz. A szülés is ebben a "pihent" állapotban folyt, a végén bealudtam a fájások között. Az orvos először megijedt, azt hitte ájulok, én meg morogtam, hogy most hagyjanak aludni. Hajnal ötre lett meg, szerintem félálomban szültem.

2016. febr. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

én ne tudtam hogy aznap fogok szüli, mert jó pár hét hátra volt még.

éjjel kettőkor felkeltem, nem tudtam aludni,furcsán éreztem magam, lelkileg is.leírhatatlan érzés volt. mindent megcsináltam főztem kimostam kivasaltam.mindtha éreztem volna, hogy valami lesz. és ebéd után elfolyt a vizem. senkinek nem kivánom, azt az érzést.

2016. febr. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Előtte nem éreztem semmi különöset.

Vajúdás alatt éreztem, hogy egyedül szeretnék lenni, befelé szeretnék figyelni. Igazából megállás nélkül járt az eszem, igyekeztem tudatosan irányítani a gondolataimat. A férjemet már csak akkor hívtam, amikor bent voltam a szülőszobán.


Azt terveztem, hogy végig velem lesz, de jobb volt egyedül.

2016. febr. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jövök ellenpéldaként, én éreztem valami változást, de nem pont a szülés napján. A szülés előtti héten valahogy a férjemmel együtt mindketten lecsendesedtünk, míg régen esténként mindig filmet néztünk, addig az utolsó héten már csak csöndben olvasgattunk, pihentünk. Én már semmiféle nyüzsgésre nem vágytam, tényleg befelé fordultam kicsit, de ezt nem negatív értelemben mondom.

Aztán egyik este tízkor kipattantam az ágyból, hogy én nem tudok úgy elaludni, hogy nincs elmosogatva (előtte 27 évig ez sosem zavart), majd miután elmosogattam, úgy éreztem, hogy azonnal ki is kell vasalnom. Szülésfelkészítőn mondta a dúla, hogy sokaknál szülés előtt jön egy fészekrakó ösztön, úgyhogy viccesen arra gondoltam, lehet, hogy másnap szülni fogok, így erőt vettem magamon, és nem vasaltam, hátha másnap kell az energia. Hajnalban aztán elfolyt a magzatvizem...

2016. febr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!