Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ezt ki találta ki, hogy a...

Ezt ki találta ki, hogy a baba dönti el mikor akar megszületni?

Figyelt kérdés
Vagy ha így van, akkor miért akarnak megszületni fejletlenül, koraszülötten?
2016. febr. 27. 17:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Vagy épp nem akarnak megszületi még akkor sem, ha már 41 hetesek és meconiumos a magzatvíz?
2016. febr. 27. 17:08
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Mert nem tudják mitől indul be a szülés. Olyan hormonsor ami ki tudja miért indul el. Egy verzió a baba.. hogy ezeket ő bocsájtja ki. Meg akarhat születni ha nem érzi jól magát de akkor nem lenne sürgősségi császár azért, mert idő előtt elöregedett a lepény pl. Cikkek írják mint lehetőség a baba döntését de hát ki tudja..
2016. febr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Mert a kettő között nincs összefüggés.


Koraszülés lehet méhszàj vagy méhlepény elégtelenség miatt,fertőzéstől, élettel össze nem egyeztethető betegség miatt stb. Kb 30-40% amikor meg tudjàk tippelni az okokat.

Szülés indulhat be ugyanezen okok miatt, csak itt màr 36.hét utàn a baba érettsége miatt ez nem gond. Vagy attól,hogy a baba elkezd vmi hormont termelni,ami ingerli a méhlepényt többféle enzim termelésre ami beindìtja a szülést- ez a természetes módja a dolognak. De azt mai napig nem tudjàk a dokik,hogy ezt a folyamatot mi indìtja el a babàban.

Túlhordàs itt is több eset van pl később fogant a baba és magàtól csak a 43-44héten születne meg-amit sehol nem vàrnak meg. Vagy amikor belekakil a vìzbe(többnyire kis oxigénhiàny miatt) ott ugye probléma van és lehet hogy ez blokkolja a szülés beindulàsàt,de itt is csak tippek vannak.


Tehàt egy normàl szülést a baba,a természet indìt be,de mivel ez egy rettenetesen bonyolult folyamat a legkisebb hiba is a gépezetben a fent emlìtett végkifejletekhez vezethet. Erre alapozva mondjàk(tippelik) a dokik hogy a baba dönt.

2016. febr. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem a mai napig nem tudják. Én laikusként arra szavaznék, hogy az anya teste dönt úgy, hogy kilakoltatja a lakót.


Mindenesetre nem értek egyet azokkal semmiképpen sem, akik azt mondják, hogy nem szabad belenyúlni, majd a baba eldönti, meg a természet. Nem minden tökéletes a természetben, tragédiákat lehet megelőzni azzal, ha egy gondos, odafigyelő orvos úgy dönt, hogy nem várnak a földanyára, hanem vágnak/indítanak. Régen olvastam a hoxa fórumot, oda írt egy anyuka, akinek a 41. héten halt meg a babája és annyira kikészült, hogy nem tudott mit tenni, csak írta ki magából a fájdalmat. Emlékszem végig sírtam, ahogy olvastam, szerencsére jó vége lett, a kapcsolatuk is túlélte és később újra teherbeesett és egészségesen született a második babájuk, de ahányszor eszembe jut úgy sírok, pedig nem is ismerem.


Ugye, ha megindították volna nem pedig várnak, hogy ó belefér ez...



A kedvenceim még azok a természet imádók, akik szerint a baba dönti el, nem szabad beleavatkozni, majd két perc múlva a kezdedbe adják a bábakoktél receptjét, hogy majd attól beindul. Akkor mi van?

2016. febr. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szóló válaszolók szerintem szépen kifejették a lényeget.Én csak annyit tennék hozzá,hogy én eddig abban a hitben voltam,hogy ez csak egy aranyos szólás:D

Nem gondoltam volna,hogy valaki tényleg komolyan elhiszi azt,hogy a gyerek gondol egyet az anyuka pocakjában és elkezdődik a szülés:D

2016. febr. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem azok találták ki, akik szerint a csúcsos has meghatározott a gyerek neme által és akik szerint a gyomorsav azért van, mert a gyereknek haja van? Vagy akik szerint a férfiak nem tudnak pelenkázni?
2016. febr. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
Állítólag, ha a baba tüdeje megérett a kinti létezésre, elkezd termelni valami hormont, amitől beindul a szülés. Persze a gyakorlatban ez sajnos nem mindih van így, sajnos.
2016. febr. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%

persze mert a tüdő arról híres hogy hormonokat termel. #agyhalál

amúgy sokak szerint akkor születik meg amikor "megérik a körme". Ez is hasonlóan tudományosan alátámasztott.

2016. febr. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
Nem úgy értettem, hogy a tüdő termeli, hanem amikor az megérett, akkor a baba szervezete termeli. A magzat által kiválasztott hormonok a felelősek a folyamat megindulásáért. A baba mellékveséjében termelődő ösztrogén, valamint – a szintén a pocaklakó szervezetében kiválasztódó - oxitocin borítják fel a terhesség alatti hormonális egyensúlyt, tehát tulajdonképpen a baba "dönti el", hogy mikor akar megszületni...ha minden jól működik és nem csúszik hiba a rendszerbe.
2016. febr. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!