Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akiknél a baba megfoganása...

Akiknél a baba megfoganása előtt az apuka nem akar apás szülést, bement végül?

Figyelt kérdés

Még csak most határoztuk el, hogy jöhet a baba. Ebben a hónapban kezdünk próbálkozni. Sokat beszélgettünk már róla, és a párom évek óta azt mondja, hogy nem akar bent lenni a szülésnél. Nem akarja azt látni, hogy én szenvedek, és ő nem tud rajtam segíteni. Azt mondta, végig ott lesz a kórházban, de az ajtón kívül.

Nem szeretném erőltetni, ha így gondolja, legyen így. De bízom benne, hogy ha megfogan a baba, és nődögél a hasamban, akkor máshogy áll már a dologhoz, hiszen mégsem egy feltételes dologról lesz akkor szó.

Szerintetek lehetséges, hogy meggondolja magát? Volt így valakinél?


2015. aug. 26. 23:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Az én férjem először ezt mondta. Aztán terhesség elején változott a véleménye, hogy ő bent akar lenni. Aztán megszült az uncsija, mesélt a szülésről, férjem megint elkezdett hezitálni. Most mégis rájött, hogy csak nem akar lemaradni a fia születéséről csak annyira fogy az idő, hogy az oktatás vagy mi nem tudjuk, hogy bele fog-e férni. Ha nem, akkor ő így járt.
2015. aug. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

Még meggondolhatja magát, főként ha teszel érte.


Meséld el neki, hogy igazából nem szenvedsz annyira, mint gondolja (főként EDA-val), és igenis tud sokat segíteni, akár azzal, hogy hoz-visz dolgokat, akár azzal, hogy fogja a kezedet. Csak vigyázz, hogy maradjon az ágy fejrészénél! Én pl. nem akartam látni a fiam fején az összecsúszott kutacsokat, de mikor megmutatta a szülésznő a szülőcsatornában későn kapcsoltam.

2015. aug. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

#1:


Oktatás? Már ilyen is van?


Bár én utoljára 9 éve jártam szülőszobán.

2015. aug. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%
Igen, addig nem mert kimenni, ameddig ki nem küldtem, mert engem egy idő után nagyon zavart, hogy ott van. Az orvos is felajánlotta, hogy ha ki szeretne menni, akkor most rágyújthat egy hosszabb időre. Ki is ment, láttam rajta is, hogy megkönnyebbül és tényleg sok az illúzió a szüléssel kapcsolatban. Nagyon jó volt viszont, hogy tudtam, hogy ott ül az ajtó mellett a padon és végig ott várt.
2015. aug. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
*azt lehagytam, hogy ő is végig azt mondta, tuti nem jön be, de amikor szülőágyra kerültem, magától szerintem nem ment volna el mellőlem.
2015. aug. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

Törvény szerint egy nagykorú ember oktatás nélkül is bent lehet szülésnél. Legfeljebb azt mondhatják, kevés az egyágyas szülőszoba, sok a szülő nő, valami alapján szelektálni kell, hogy kinek engedik az apás szülést. És ekkor jön képbe, hogy volt tanfolyamon vagy nem.

Az enyém is hezitált az elején, de valamiért meggondolta magát. Azt mondta, nem bánta meg.

2015. aug. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Az enyim sem volt hajlando bejonni. Legalabbis azt mondta. Aztan megegyeztunk abban, h a vajudasnal velem lesz, de maganal a szulesnel kimegy. Igy is lett.

Nagyon jo volt h ott volt. Maga a szules nekem 15 perc volt kb. Ezido alatt az ajto elott izgulta szet magat, de amint kibujt a baba, rogton jott is be.

Szerintem ha a fejemnel all, kb akkor sem lett volna semmi, de o igy akarta.

Most is igy akarja, errol nem tesz le a masodik babank szuletesekor sem. Pedig ez az utolso lehetosege, h kozelebbrol elje at ezt a csodat, de nem eroltetem, ez igy megfelel nekem is.

2015. aug. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az én férjem már a korház láttán rosszul szokott lenni, ha be is kellett menni, akkor meg 2 napig forgott vele a világ.

ìgy én apa mentes szülésként akartam.

De ö egyre többet beszélt az apás szülésröl. ìgy apás szülésfelkészítöre kezdtpnk járni, ott 6 pár volt együtt, 6 héten keresztül. Beartuk akorházat, a fiuk jokat nevetgéltek együtt... ìgy mikor a szülés jött már nem volt kérdés, hogy bent akar lenni. A fejem mellett ült, és nem vágta el a köldökzsinort egyik gyereknél sem, de csak pozitív élménye van róla.

Mióta gyerekeink vannak, annyi esemény, korhái dolog történt, hogy most, hogy eltörtem a lábamat, ö adja be minden nap a vérhigítóinjekciót.

2015. aug. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az én férjem kikötötte, hogy Ő oda nem való. Elfogadtam a döntését, kicsit örültem is neki. Első szülés: indított, burokrepesztés, oxi, azonnal egy perces fájások, 4 óra múlva mondtam a szülésznőnek, hogy szóljon ki neki, hogy jöjjön be, mert ha nem elválok. Utána még két óra volt, állandóan hánytam, a szülésznő magasról tett rá, azt mondta ez ilyen. Egyik kezembe a vese tál, rajtam a vizes ruha, karomban az oxi, meg még üljek labdán, mert az qrva jó. Csak kivitelezni egybefüggő fájásokkal nem egyszerű. Majd kitolás, minden ok, a férjem azt mondta nem bánta meg.

2.szülés: már bent akart lenni. Sajnos ismét terminus túllépés, burokrepesztés, oxi, tök jó fájások voltak, gyorsan haladt a dolog és nem volt falkaparós, mint az első. Majd 6 óra múlva kitolás, ami nem ment, a gyerek elakadt, hiába nyomtam, hiába húzták, császár már nem lehetett. A dokim üvöltött az idegtől, hogy nyomjon mindenki, húzza mindenki, mert sos van. Feltérdepelve az ágyon nyomta a hasam, a szülésznő a férjembe támasztotta lábát hogy el ne essen, úgy cibálta ki belőlem a gyereket. Éppen csak a fejem tetején nem voltam összevarrva. 37-es fejkörfogattal született a manócska. Ezek után a férjem azt mondta nemhogy nem jön be, de soha többet nem szülhetek. Lepergett előtte az élete. Anyám szerint egész este sírt, hogy majdnem elvesztett engem is meg a kisfiát is. Bocs ha hosszú voltam :)

2015. aug. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Istenem utolsó! A 2. szülésed még olvasni is rossz volt :( Mindhárman hősök vagytok :)

2015. aug. 27. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!