Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Párom hamarosan szülni fog,...

Párom hamarosan szülni fog, de ha én épp dolgozok és nem leszek otthon akkor mi van?

Figyelt kérdés
A mentőket kell egyből értesíteni ha elfolyt a magzat víz? Vagy be viheti após is vagy akárki? Most én hiába kérek szabit arra a hétre ha a baba úgy gondolja hogy elöbb vagy késöbb születik meg...Viszont ott szeretnék lenni a születésénél,de ha épp dolgozom és jön a telefon hogy meg indult a szülés nem biztos hogy elengednek a munkahelyről,katasztrófa így ez az egész
2016. márc. 3. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne vihetné be bárki? A szomszéd is beviheti, tök mindegy, az a lényeg, hogy valahogy jusson el a kórházba..
2016. márc. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kell mentőt hívni. Simán beviheti a kórházba az egyik rokonotok is.

Meg nem 2 perc az első szülés, ha elengednek téged, utánamész vagy megvár otthon addig és együtt mentek be.

2016. márc. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne vegyél ki előre szabit, mert nem tudhatid mikor jön a bévi.

Mentőt is hivhat vagy bárki beviheti.

Te utána mész a kórházba ha elengednek rögtön ha nem akkor mész munka után. Érdemes erről egyébként a főnököddel, kollégákkal előre beszélni.

2016. márc. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előre szólj, hogy mikorra várható a bébi. Az első szülés átlagosan 12 óráig tart, de sokszor még tovább (nálam pl. több mint 24 óráig), nagy valószínűséggel munka után is odaérsz, ha épp olyan a helyzet. Bárki beviheti, a szülések jó része nem is magzatvíz elfolyással kezdődik, és legtöbbször éjszaka indul el (ennek evolúciós oka van). Szóval no para, nem fogsz lekésni róla!
2016. márc. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A férjem még másik városban is volt, amikor megindult a szülés, mert ott dolgozott. Még pár napom lett volna a kiírt napig, nem lett volna értelme, ha hetekig otthon van és várunk... Amikor úgy éreztem, hogy lesz valami, hívtam a férjemet, hogy készüljön, jöhet, és a szüleim vittek be. Ha a magzatvíz is elfolyt, akkor gyorsan be kell menni. Ha nem tudjátok megoldani, hogy bejusson valahogy, akkor lehet mentőt is hívni. Viszont arra figyelni kell, hogyha vérzik is, akkor mindenképp minél előbb mentőt kell hívni.
2016. márc. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként nem mindig tart 12 óráig a szülés. Este 10-kor hívtam a férjemet, hogy jöhet, másnap hajnali 4-re már kirobbantották belőlem a gyereket. Az utolsó 2 órára ért oda.
2016. márc. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!