Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés közben mindenki ad ki...

Szülés közben mindenki ad ki hangokat? Lehet ezt szabályozni?

Figyelt kérdés
2008. szept. 20. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 10 hete szültem tehát még viszonylag friss az élmény.

Én a férjem szerint csendben voltam csaka tolófájásoknál kellett kicsit nyögnöm de az sem visongatás volt vagy ilyesmi.

egyébként ha a légzésre figyelsz és nem pánikolsz be akkor szerintem nem is fogsz kiabálni sem.


Könyű szülést kívánok!

2008. szept. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlóképpen tudnék válaszolni, mint az előttem válaszoló, toló fájásoknál halk, apró nyügéseket hallattam, de ennyi. Azt gondolom, hogy kiabálás semmiben nem segít, sőt ilyenkor nem tud az ember helyesen lélegezni (ez pedig csökkenti a fájdalmat).
2008. szept. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom! Én 1 hete szültem és a férjem azt mondta, hogy akkor adtam egy kis "sikkanást", amikor teljesen kijött a babánk.

A légzésre kell figyelni, nem nagyon tudsz ordibálni.


Könnyű szülést!

2008. szept. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Attól félek, hogy nem tudom magam majd kontrollálni, mert nagyon nem szeretnék hangoskodni!
2008. szept. 20. 15:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért annyira nem fáj:)Én 4 hónapja szültem,és én inkább a vajúdó fájások alatt nyögtem,amikor már nagyon el voltam fáradva.A kitolást hang nélkül csináltam.
2008. szept. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a vajúdás alatt, a tágulási szakot végig ordítottam. Sajnos nem bírtam csendben lenni. Szerintem ez attól függ hogy bírod a fájdalmat. Viszont nagyon rendes volt a doktornőm, mert egyszer sem szólt rám, hogy ne ordítsak(mellesleg hiába szólt volna).

Sok sikert.

2008. szept. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A tólófájásoknál biztos nem fogsz kiabálni, mert benntartod a levegőt és iszonyatosan nyomsz, annyira, hogy azt el sem tudod képzelni... Ha közben bármilyen hangot adsz, akár nyögést is, már nem tudsz maximális ervővel nyomni , és az enm jó...

Én a fájások végén mondhatni nyögtem, szakadt ki belőlem a benntartott levegő. De ez is inkább csak a megkönnyebbülés hangja volt.

VAlamennyire lehet, és ha akarod,fogod is tudni kontrollálni magad, de ez sokmindentől függ. Én sem akartam hangoskodni, de ha fáj, akkor fáj, és ezt tudja mindneki.

Ne félj ettől, nem lesz semmi baj:-)

Könnyű szülést.:-)

2008. szept. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 2 hete szültem. A vajúdás alatt néha nyögdécseltem, de inkább próbáltam a levegővételre koncentrálni, minthogy hangokat adjak ki, jó mély levegőt kell venni a fájások alatt, és úgy elviselhetőbb. Mikorra a kitolási szakaszhoz jutottunk, akkor már annak is örültem, hogy levegőt tudok venni, nemhogy egy hang is kicsúszott volna a számon...

A mellettem lévő szülőszobán meg úgy visíkoltak, mintha disznót öltek volna.

Egyénfüggő, de szerintem a nők nagyobb százaléka nem "hangoskodik" szülés közben.

2008. szept. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!