Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Spontán hvelyi szülésem volt,...

Joza kérdése:

Spontán hvelyi szülésem volt, ami után egészségügyi küretet végeztek, mert töredezett a méhlepény. Érzéstelenítést nem kaptam. Rutinbeavatkozás? Kinek volt?

Figyelt kérdés

2016. márc. 5. 17:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Ha töredezett a lepény, akkor muszáj a küret. Az hogy adnak-e.érzéstelenítést helyfüggő és orvosfüggő. Barátnőmnek minden bódítás nélkül csinálta a dokija, azt mondta, hogy rosszabb volt mint a szülés. Én megbeszéltem az orvosommal szülés előtt, hogyha szükség lenne rá, én kérek valami bódítószert, a dokim azt mondta, hogy ez természetes. Szerencsére nem volt rá szükség. De szülés óta már kétszer volt küretem. Elsőnél csak bódítás volt, és magamhoz tértem az utolsó pár percre, hát az kegyetlen volt. Ugye nekem tagitani is kellett a méhszájamat, mert nemsszülés után volt, az is brutális érzés volt, meg a kaparás maga. Amikor fél év múlva újra műtétre volt szükség, az orvosom maga mondta, hogy jobb lenne rendes altatasban nem bódításban, mert nem szeretné, ha még egyszer át kellene élnem.

El tudom képzelni, hogy min mentél keresztül.

2016. márc. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Jól esik az együttérzés. Villámgyorsan történt minden, maga a szülésem is bruttó két óra volt a parkolástól a köldökzsinór elvágásáig. Kérdést sem kaptam alternatívákról, így dönteni sem tudtam. :( A kimerültségtől pedig sokkos állapotba kerültem, így nem is fontolgattam.

Majd' elroppantottam törékeny alkatom ellenére a szülőágy karfáját, annyira szenvedtem 20 percig, amíg tartott. Mindenkinek javaslom, hogy tájékozódjon és kérjen bódítást.

2016. márc. 5. 17:48
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Ez konkrétan az emberkínzás kategóriája! Egy orvosnak kutya kötelessége csillapítania a beteg fájdalmát, ameddig ez szakmailag lehetséges! Feljelentés megfontolandó lenne.
2016. márc. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Kézenfekvőnek gondolták, hogy ha a szülést kibírtam, ezt is ki fogom? Hát nem, vagyis persze, mindent ki lehet bírni, de dühítő, hogy nem kaptam tájékoztatást sem. Választott orvosom nem volt, ellenkező esetben ez bizonyára nem fordulhatott volna elő, mivel minden eshetőséget átbeszéltünk volna. Anyukák, tanuljatok az esetemből.
2016. márc. 5. 19:34
 5/21 anonim ***** válasza:
Nekem is volt sajnos. Jobban fájt mint a szülès. Arra már nem emlèkszem, hogy kaptam e valamilyen èrzèstelenítőt csak gondolom, hogy nem ha olyan rossz volt.
2016. márc. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nekem bent felejtettek egy lepény darabot. A szülés után egy héttel derült ki.Pokoli fájdalmaim voltak. A küretet altatásban végezték, mintha nem is történt volna semmi beavatkozás. Csak a fájdalom szűnt meg.
2016. márc. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Nekem is volt sajnos mert nem vált le teljesen a méhlepény én viszont semmit nem éreztem a küret közben pedig nem kaptam semmilyen fájdalomcsillapítást.A vajúdás,szülés alatt se kértem.Elég magas a fájdalomrűrő küszöböm.De aki tud az kérjen fájdalomcsillapítást ha úgy érzi kötelességük adni!Akár van fogadott orvosa akár nincs!
2016. márc. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nekem is vokt az első szülés után-7éve. Nagyon rossz golt, szóba sem került fájdalomcsillapítás, sőt, azt sem közölték, hogy 'mi jön most'
2016. márc. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, ugyanúgy töredezett lepény miatt. De én erről csak a zárójelentésből értesültem. Szóval adott érzéstelenítőt rendesen a doki, mert nekem fel sem tűnt, mit csinál. Akkor már velem volt a babám, amikor a varrás meg a többi volt, de nyilván nem ő terelte el a figyelmemet. Én azt hittem, csak varrogat odalent, mert szakadtam belül, méhszáj, hüvely, minden. Szóval szimplán arra gondoltam, hogy sokáig tart a varrás. Kérdezni nem kérdeztem, mert valahogy akkor ott pont nem érdekelt, mit varr vagy mit nem.
2016. márc. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Szerencsére engem altattak pedig ügyeletes doki és szülésznő volt...annyit mondott hogy ha nem szeretnék 20-30 percet üvölteni akkor ezt az alternatívát javasolná. A válaszok után hálás vagyok érte.
2016. márc. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!