Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Spontán hvelyi szülésem volt,...

Joza kérdése:

Spontán hvelyi szülésem volt, ami után egészségügyi küretet végeztek, mert töredezett a méhlepény. Érzéstelenítést nem kaptam. Rutinbeavatkozás? Kinek volt?

Figyelt kérdés

2016. márc. 5. 17:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nekem is volt es szinten erzestelenito nelkul.

Nem hinnem, hogy a fajdalomkuszobommel barmi gond van, mert az mar a masodik vajudasom es szulesem volt fajdalomcsillapito es egy darab hangos sohaj, vagy konnycsepp nelkul.

Viszont a kuret kozben zokogtam, a ferjemnek meg majdnem letortem a kezet. Azt gondolom, hogy mindenkinek egyertelmu volt, hogy szenvedek, mert a szuleszno is odajott es olyan arca volt vegulig, mint aki mindjart elsorja magat a tehetetlensegtol.

Es nem is volt rovid a dolog, kb 20 perc.


Nem tudom, hogy a tobbiek milyennek eltek meg, de en ugy ereztem magam, mintha elevenen boncolnanak, mintha ki akarna szakadni a mehem, amikor az a kanal (azt hiszem az a neve annak a fem eszkoznek) vegig siklott a mehemen.


Azert sem gondolom, hogy en birtam csak rosszul a fajdalmat, mert a doki nagyon sokszor elmondta utana, hogy sajnalja, hogy igy tortent, nem igy kellett volna lennie, ezt altatasban kell csinalni, meg szentsegelt is mar a kuret kozben is, hogy miert nem volt epidularis bekotve. (Azert nem volt, mert en nem akartam, hogy bekossek, hiszen jol birom a fajdalmat. Akkor meg azt gondoltam, hogy csak szulnom kell, ha tudtam volna a kuretrol, akkor kertem volna eda-t.)


Szoval a lenyeg:

Nekem is nagyon rosszul valt le a lepeny, vagyis a nagyja le sem jott. Irdatlan mennyisegu vert kezdtem vesziteni, eloszor hivtak a mutot es az anesztest, de igazabol egy percen belul kiderult, hogy nem lenne ido ra, hogy atvigyenek, elokeszuljenek, elaltassanak, mert tul gyors a vervesztes. Egyebkent ejszaka volt, de szerintem mindegy, mert ilyen esetben 5-10 perc is tul sok.

Szoval ezert esett nekem a doki ott a szuloszoban.


En ertem, hogy miert tortent, azt is tudom, hogy elkerulhetetlen volt es hogy mindenkinek rossz volt (pl a ferjem is sokkban volt a latvany miatt egy ideig). Nem is hibaztatok senkit, mert nem kinlasztani akartak, hanem mar nem volt lehetoseg altatni.

Ettol fuggetlenul eletem legrosszabb elmenye. Pedig volt olyan mutetem is azota, ami utan hosszu es fajdalmas a labadozasi ido elvileg es sokan szenvednek, de bennem ez a kuret atertekelet azt, hogy mi szamit fajdalmasnak.


Nekem egyebkent az elso szulesem utan is volt gond a lepennyel, de akkor nem volt szukseg kuretre.

Szoval egy dolog biztos, ha lesz meg gyerekem, akkor kottetek be EDA-t vajudaskor, maximom nem hasznalom, de legyen csak ott bekeszitve, ha esetleg ismet kuretre kerul a sor...

2016. márc. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok:

Az lemaradt, hogy gazzal probaltak egyebkent boditani, de nem ment, mert nagyon hanytam tole.

2016. márc. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Utolsó, sajnálom, ami történt. De jobb ha tudod, és olyan fényben tekintesz az orvosodra, hogyha altatásra nem is volt idő, bódítószert (dormicumot vagy seduxent pl) adhatott volna. Az van a szülőszobákon direkt ezért. Nem sajnálkoznia kellett volna, hanem cselekedni. A gyomrom fordul fel az ilyen orvosoktól. Nálunk is van ilyen orvos, hogy megcsinál mindent bódítás, érzéstelenítés nélkül, mert a kisujját sem mozdítaná pluszban, utána meg sajnálkozik és úgy állítja be magát, mintha megmentette volna a beteget, aki persze még hálásabb érte. Ilyenkor úgy elmondanánk a kollégákkal a kismamának, hogy mi történt valójában, de hát azonnal kirúgnának.
2016. márc. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Utolso: nem tudom pontosan, hogy mit kaptam, de valamit igen, viszont hanytam utana nagyon. Ennyi remlik. De utolag nem kerdeztem, hogy mi volt az, de hogy nem volt jo, az biztos.

Egyebkent nem ugyeletes orvos volt es szo szerint nem is "fogadott", hanem ismeros. A noverem szuleszno abban korhazban es az o baratnoje lett a szulesznom (mert a noverem is epp szules utan volt, nem dolgozott), az orvost pedig mar regebben ismertem szinten a noverem altal (baratok). Ezert nehez elhinnem, hogy "direkt" csinalta. Penzt sem fogadott el soha, pedig a maganrendelesere jartam vegig. Szoval nem tudom.

De utolag mar teljesen mindegy, mert azota messzire koltoztunk onnan es masik orvost kerestem.

2016. márc. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Elkeserítő a helyzet a kommentek alapján.

A szülőszobán bekészített bódítót köteles lett volna felajánlani az orvosom, de ez fel sem merült.

A méhlepény megszülése után azonnal jelezték, hogy steril terület, ne érjek hozzá, előkészítették az eszközöket, majd az első mozdulat előtt rámpillantva mondták, hogy küretet végeznek. Az indokoltságát értem, az érzéstelenítés elmaradását viszont nem.

Megviselt. Nagyon. A kicsi pedig nem tudott fájdalomcsillapítóként működni. Remélem, sokan olvassák és elkerülik a fölösleges szenvedést.

2016. márc. 6. 08:51
 16/21 anonim ***** válasza:
Hogyha nincsen bekötve branül, akkor mégis hová adjanak egy kifejezetten vérbe juttatandó szert? Mármint HOGYAN?! Mert AKKOR OTT már NINCS IDŐ vénát keresni meg szúrni, és biztosítani is - plusz kivárni, míg hat a szer, mikor kb. rögtön cselekedni kell.
2016. márc. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Mi miatt kell rögtön cselekedni ilyen esetben? Vérveszteség, fertőzésveszély?
2016. márc. 6. 18:28
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem túl hosszú idő vénát szúrni, mentősöknek akár mozgó mentőben is sikerül pillanatok alatt. Egy húsz perces műtét előtt van erre idő, főleg hogy az orvos azért nem totál egyedül van a szülőszobán. Csak ahogy mondani szokás, nem akarásnak nyögés a vége.
2016. márc. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Kézenfekvőnek gondolták, hogy ha a szülést kibírtam, ezt is ki fogom? "


Igen, valószínű. Sokszor a gátvarráshoz sem adnak érzéstelenítőt, hiszen az orvosnak nem fáj, vagy ez nem tudom milyen alapon megy. Én kaptam érzéstelenítőt a gátvarráshoz, de fájt, az orvos viszont csak legyintett, mikor szóltam. Pedig fogadott volt. (Mondjuk nem a gátvarrás volt a kérdésed, de leírtam, mert szerintem ez is hasonló téma.)

Viszont sok olyat is olvastam, hogy valakinek nem vették észre, hogy bent maradt egy darab...

2016. márc. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Valószínűleg életmentő beavatkozás volt, ezért is rohantak. Ilyenkor percek is számítanak! Ilyenkor kéne egy anszetes, aki kéznél van és ráaltat. A dormicumnak és társainak is idő kell, mire használ. De beadják és időközben nekiáll dolgozni szépen. Valószínűleg az orvosod is pánikban volt, ezért sem gondolt hirtelen a fájdalomcsillapításra.
2016. márc. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!