Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A betegszállító elviszi a...

A betegszállító elviszi a kismamát másik városba, ha ő máshol akar szülni?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm nem ott akar szülni, ahol élünk, hanem egy másik városban, ahol korábban lakott, de az egy órára van innen autóval. Arra apellál, hogy ha majd megindulnak a fájások, majd vagy én vagy valamelyik ismerőse pattan, és elviszi. Szerintetek ez nem kockázatos?
2016. márc. 15. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A kiskonyv 2. oldalat pecseteltesse le es irassa ala a korhazzal, es akkor van ra esely, a mi korhazunkban ezt mondtak. Gyakorlatban a mentos dont...
2016. márc. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

"Arra apellál, hogy ha majd megindulnak a fájások, majd vagy én vagy valamelyik ismerőse pattan, és elviszi. Szerintetek ez nem kockázatos?"


Kockázatosnak nem kockázatos, mert valamelyik kórházban úgy is kiköt, max. a mentő viszi oda, nem valami haver. Ez inkább bunkóság. Ha nem tudja megoldani, hogy apuka, vagy a nagyszülők esetleg elvigyék, akkor szüljön ott, ahol lakik, nem tudom milyen alapon képzeli akárki, hogy majd valami ismerős szállítja kórházba, akár az éjszaka közepén is. Meg majd magzatvizezi meg milyenek másnak az autóját? Azért mégis mit gondol? Mindenki a saját szakállára rendezkedjen. Nem azt mondom, ha csak én lennék kéznél és nincs más megoldás biztos bevinném a kórházba, na de nem úgy, hogy neki a helyi kórház nem jó, szállítsam 90-100 kilométerre éjjel kettőkor, akkor is, ha én reggel hétre megyek dolgozni. Hogy lehet valaki ilyen pofátlan?

2016. márc. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2# Nos kb. én is így gondoltam, csak mivel még sosem szültem, nem igazán gondoltam át elsőre én sem. Azt hiszem még időben megmondom neki, hogy rám ne számítson.
2016. márc. 15. 12:17
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem. Nem taxi az. Ha távoli még a szülés, akkor sehova nem viszik, ha közel van, akkor még a legközelebbi kórházba szállítják.
2016. márc. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A mi városunkban nincs kórház. Ráadásul az a helyzet, hogy a közelebbi kórház (20 km) már másik megyében van, így alapból a távolabbi (40 km) kórházba visznek.


Az egyik válaszoló is írta, hogy ha a kiskönyvben benne van, hogy ki a dokija, akkor a mentősnek van lehetősége, hogy oda szállítsa, de nem minden áron. Ha sürgősnek látja a dolgot, úgyis az lesz, amit a mentős dönt, hisz az ő felelőssége.


Ha van a városban kórház, szinte minimális az esély, hogy egy másik városba vigye be a mentős. Annyira valószínűtlen, hogy elhagyja a városhatárt emiatt, még akkor is, ha csak 20-30 km, nemhogy ha egy órányira van.


Nálunk is volt esély, hogy nem ér haza a férjem, és ismerős visz szülni, akit előre megkértem, bevállalta, de ad hoc jelleggel, hogy szülni megyek, bevinnél-e, na így nem vállalta volna ő sem. (végül nem is volt rá szükség a mi esetünkben)


Szólj neki, hogy neked ez túl nagy kockázat, nem mered bevállalni, keressen mást. Inkább most, mint a szülés napján...

2016. márc. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Ha megindultak a fájások, nem a mentős dönt, hanem a helyi nőgyógyászaton egy orvos, hogy engedélyezi -e a szállítást vagy sem.
2016. márc. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a mentőnek nem tiszte, hogy ide-oda furikázza a kismamákat. Vagy oldja meg, vagy szüljön helyben. Azért jól nézünk már ki, hogy egy mentő bevihetné 5 perc alatt és mehetne tovább vagy várhatna más esetekre, helyette minimum két órára lefoglalja valaki, aki amúgy nincs veszélyben meg semmi, csak nem tetszik neki a helyi kórház.


És arra se apelláljon, hogy "valami ismerős" majd elviszi. Én azt megértem, mikor tényleg olyan helyen lakik valaki, ahol nincs is helyben kórház és valakit be kell szervezni, ha nincs autójuk, de így? Meg ha így is van, erre ajánlkozni szoktak nem úgy lenni vele, hogy majd szólok oszt' ugrik úgy is.

2016. márc. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket, döntöttem. Ha találkozok vele, inkább még most megmondom neki, hogy rám ne számítson abban, hogy elviszem a másik városba.
2016. márc. 15. 12:54
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Erre ne apelláljon. A mentő nem viheti csak úgy ide-oda, főleg ha hívásokban sűrűbb időszakban indul be a szülés. Őszintén megmondom én sem a körzetileg illetékes kórházban fogom világra hozni a második gyermekünket, hanem ahol az elsőt is szültem, 40 km-re van a kórház, autóval valamivel több mint fél óra. De ennek az az oka, hogy a nőgyógyászomhoz nagyon ragaszkodom. Ő ismeri a teljes kórelőzményemet, műtött többször, tisztában van vele, hogy mit szeretnék és mit nem. A helyi 20 km-re lévő kórházban viszont nem lehet orvost fogadni, így idegenhez kerülnék. Én ezt mindenképpen el akarom kerülni. De én nem arra játszok, hogy valaki majd csak bevisz. A terv, hogy megyünk a férjemmel ketten, fiunkra vigyáznak a szüleim. Ha valami csoda folytán férjem nem tudna jönni, akkor visz édesapám, jön velem édesanyám és a testvéreim vigyáznak a fiunkra. Ha ez sem, akkor visz nagybátyám, és vigyáz a nagynéném a fiunkra. Nálunk amugyis így működik a család, hogy a keménymag bármikor ugrasztható. Amikor nagynéném szült, akkor édesapám vitte be, mert a férje még pont dolgozott és anyukámmal mi vigyáztunk a három otthon maradt gyerekre.NNah de arra nem játszanék, hogy valaki az ismerősök közül majd csak bevisz vagy a mentő, főleg hogy van mentős a családban, így van rálátásom a munkájukra, eszembe sem jutna taxinak nézni őket.
2016. márc. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mondta egy anyuka a kórházban, hogy nem ott szült volna hanem egy másik városban de mentőt hívott, mert eleve 4. babája és korábban is villámszülései voltak de még ehhez képest is hirtelen 3 percesei lettek, a mentő nem akarta elvinni a másik városba, szerintem érthető okokból, egyrészt mert nem taxi, másrészt majdnem a mentőben szült meg, 1 órát töltött a szülőszobán.
2016. márc. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!