Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miattam szültem meg?

Miattam szültem meg?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne , hogy bekerültem a kórházba mert 10 perces fájásaim voltak,kaptam infúziót(visszatartó) és kb.2 órára rá elmúltak a fájások fél órára,ekkor elmentem megpróbálni vécére menni,viszont nagyon megerőltettem a dolgot.(Remélem érthető,nem akarok nagyon köznapiasan fogalmazni:))Tehát lehetséges,hogy az indította be újra a fájásokat?Amióta megszülettek azóta ezen őrlődöm.35. hétre jöttek a babáim.Az én hibám volt? :(

2016. márc. 18. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem hinném, hogy a te hibád volt. Ha attól újra kezdődtek a fájások, akkor attól is újraindultak volna, hogy mondjuk tüsszentesz egy nagyot, vagy fel kell kelni nst-hez.


a 35 hét nem olyan rossz ám dupláknál! jó, persze lehetne jobb, lehettek volna bent tovább is, de azért manapság a 35 hétre született babák esélyei közel azonosak az időre született babákéval.

2016. márc. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Van valami bajuk? Ha nincs, akkor feleslegesen őrlődsz ezen!

Egyébként nem ezzel indítottad be a szülést.

2016. márc. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem, biztos hogy nem. Kétszer voltam ugyanebben a helyzetben, de mind a kétszer sikeres volt a visszatartás, pedig én is voltam vécén. Lehet, hogy túl nagyok voltak már a méhszájhoz és nem bírta tovább a terhelést.
2016. márc. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére semmi bajuk nem volt,a súlyuk miatt voltunk 20 napot a kórházban.Lehet tényleg feleslegesen aggódom,annyiszor lejátszottam már amikor aznap történtek. Irtózatosan nagy hasam volt,nem tudom meddig bírtam volna még velük,lehet ők is érezték.Mondjuk közvetlenül utána indult be a szülés egyből 2 perces fájásokkal,ezért gondoltam hogy miattam volt..Köszönöm a kommenteket!
2016. márc. 18. 09:41
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Nem miattad volt és főleg nem tehetsz róla, ha menni kell WC-re, akkor menni kell.

Visszatartásra is ha kell menni, akkor onnan bármikor beindulhat úgy, hogy nem lehet visszafordítani.

Gratulálok a babákhoz!

2016. márc. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ha már 10 perces fájásaid voltak, hiába múltak el kis időre, biztos hogy hamar visszatértek volna. Ha nem a wc-zés után, akkor máskor, szóval ne agyalj ezen, nem rontottál el semmit!
2016. márc. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

Szinte 100%, hogy nem emiatt lett koraszülés. Nemrégiben egy tanulmány kapcsán elmerültem a koraszülés témájában, és egyetlen esetben sem jelent meg ilyesmi ok. Az ikerterhesség önmagában egy rizikófaktor a koraszüléshez.

Aki pedig már szült, az tudja, hogy hiába nyom bármennyit, ha a baba még nincs beékelődve a szülőcsatornába és a szervezet nem áll készen a szülésre.

2016. márc. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Első babáim, féltettem őket! kezdek megnyugodni:)))
2016. márc. 18. 20:14
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
36 hetesen született a fiam. Bennem is felmerültek hasonló gondolatok, de aztán hamar elhessegettem őket. Nem a te hibád! Attól, mert wc-n a nagy dolgodat végzed, még nem kell a szülésnek megindulnia. Ez ettől független volt.
2016. márc. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!