Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elmeselne nekem valaki a...

Elmeselne nekem valaki a szuleset, aki nem kert fajdalomcsillapitast?

Figyelt kérdés
Hanyadik baba volt? Bevallalnad megint?
2016. márc. 26. 23:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne ez a téma! Én is így terveznek szülni
2016. márc. 27. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
En ketszer szultem.Az elsot Eda-val, a masodikat siman.Az Eda-t rosszul adtak be, ami akkor annyit jelentett, hogy 20 ora vajudas utan az utolso 3 orat nem ereztem, a kitolast sem.Meg orultem is, milyen konnyen megusztam legalabb a veget.Aztan masnap jott a fekete leves.3 hetig tarto post epiduralis fejfajas.Nem birtam felkelni, Anyukam latta el a babat, caak szoptatni birtam.Utana meg masfel honapig szedultem, fel evig borzasztoan fajt a helye, es ket (!) evig minden ejszaka zsibbadt a kezem, sokszor annyira, hogy sirtam a fajdalomtol.A masodiknal biztos voltam benne, hogy Eda nelkul fogok szulni, nem kockaztatok.12 ora volt a vajudas.Hajnali 4-kor kezdodott, menszesz erossegu gorcsokkel.Delig siman kibirhato volt,aztan jott 3,5 ora ami kemenyebb volt.De siman kibirtam.Szuper elmeny volt!Utana siman felkeltem, mindent tudtam csinalni.En csak ajanlani tudom, en nagyon eda ellenes vagyok.Konnyu szulest!Hanyadik hetben vagy?
2016. márc. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Négyet szültem fájdalomcsillapítás nélkül, és az ötödik is így lesz. A legkönnyebb a negyedik volt, szinte fájdalommentes, a vége volt rossz, amikor kaptam már az oxitocint, addig tök jó.

Én abban hiszek, hogy a fájdalom azért van, hogy tudjam mi történik a testemben. Ha megváltozik a fájdalom, akkor tudom, hogy valami baj van.

2016. márc. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

En kettot szultem, mindketszer fajdalomcsillapitas nelkul.


Az elsonel gondolkodtam rajta, de nem volt ra ido. Kulfoldon elunk (csak azert irtam, mert maskepp mukodik kicsit a rendszer). A viz folyt el, bementunk a korhazba, megvizsgaltak es mivel nem volt fajas egyaltalan, de minden rendben volt, igy hazaengedtek. Ez ejjel volt, masnap reggel kellett volna visszamenni ujabb vizsgalatra.

De ahogy hazaertunk a korhazbol, beindultak a fajasok. 3 ora korul ereztem az elsot es egybol 3 percesek lettek. Nem akartam hamar visszamenni, hiszen teljesen zart volt a mehszaj, amikor vizsgaltak.

Vegul fel 6 korul indultunk vissza, mert akkor mar ket percesek voltak.

En nem akartam eda-t kerni, var akkor annyira fajt, hogy mondtam, vizsgaljanak meg es ha ugy latjak, hogy ez meg elhuzodik, akkor kerek erzestelenitot.

Nem volt ra szukseg, 4 ujjnyira nyitva voltam, szoval mar be sem kotottek volna. Nem sokkal kesobb meg is szultem.


A masodik szulesre (az elozmenyek miatt) eleve ugy keszultem, hogy nem lesz tul hosszu, igy nem kerek semmit. Akkor Magyarorszagon szultem es nagyon ajanlgattak, kb 20x kerdeztek meg es mar zavart is a dolog. De hamar eljutottam itt is arra a szintre, amikor mar nem adhato az eda, szoval azutan mar legalabb nem kerdezgettek. :)

A gazra rabeszeltek, de nem eltem vele, mert ketto szilpantas utan felfordult tole a gyomrom, rosszabb volt vele, mint nelkule.

Nekem egy szempontbol hianyzott az a 2. szulesnel. Sajnos nagyon nehezen szultem meg a lepenyt, szetszakadt, omlott belolem a ver. A nagy verveszteseg miatt kuretre volt szukseg gyorsan, igy megcsinaltak ott, a szuloszoban. Nah, az borzaszto volt fajdalomcsillapito nelkul, nem is tartott olyan rovid ideig. Akkor azt hittem, hogy belepusztulok. A vajudas is fajdalmas, de azt siman birtam, a kuret sokkal brutalisabb volt.

Nyilvan ha lett volna epi bekotve, akkor toltak volna be egy ujabb adagot es erzestelenitenek, igy viszont nem volt ido, hogy meg akkor hivjanak anesztest es bekossek. De ezt meg egyszer ebben a formaban nem vallalnam be.

Most vallaljuk a harmadik babat, nem dontottem meg el, hogy mi legyen. A vajudas es szules miatt biztosan nem kernek eda-t, viszont meg egy mehkaaprast nem csinalok vegig fajdalomcsillapitas nelkul. Igy erosen gondolkodom, hogy megis bekottetem, vagy mar elore atbeszelem az orvossal, hogy mi naluk a protokoll ebben az esetben, milyen lehetosegek vannak meg.


Nekem egyebkent ellenerzeseim vannak az epidularissal szemben, ugyanis 11 eves koromban volt gerincvizvetelem, ami nem sikerult tul jol. Utana ket evig migrenes voltam, nagyon sokat szenvedtem miatta gyerek fejjel. Orok emlek maradt, tudom, hogy az epi es a gerincvizvetel nem ugyanaz es nem is oda szurnak, de akkor is azt erzem, hogy nem szeretnem, ha barmit a gerincem kornyekere szurogatnanak. Ha egy mod van ra, akkor inkabb kihagyom.

2016. márc. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Annyi kimaradt, hogy a 2. szules inditott volt, vegig oxytocint kaptam eleg nagy adagolasban. Ezert akartak mindenkepp epi-t, mert allitolag ha vegig oxytocinoznak, akkor amelle epi is "jar".

Teny, hogy az oxyval a fajasok rosszabbak voltak, mint az elso szulesemnel, de igy is kibirhato volt.

2016. márc. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Első baba, nem volt fájdalomcsillapítás. Vajúdtam kb. 10 órát (közben kaptam már oxit), majd egy órán keresztül nyomtam, de - mint utólag kiderült - a rövid köldökzsinór állandóan visszahúzta, ráadásul a nyakára is tekeredett, így a finisben császároztak.

A szülés előtt az orvosom és a szülésznőm sem kifejezetten javasolta a fájdalomcsillapítást, mert sok esetben műtéti befejezést igényel. Nem tudom, hogy legközelebb kérném-e.

2016. márc. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Én sem kaptam semmilyen fájdalomcsillapítót, nagyon hosszú szülésem volt, 26 órás mindenestől, baromira fájt, de túl lehetett élni, oxit csak az utolsó 2 órában kaptam a kitoláskor, mert már nagyon elfáradtam, nem lett tőle fájdalmasabb, de hatékonyabb lett a dolog. Most a másodikat is fájdalomcsillapító nélkül tervezem szülni, most már tudom, hogy kibírható, az edatól meg jobban féltem mindig is, mint a fájdalomtól.
2016. márc. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Indított szülésem volt, de csak a méhszájra kaptam gélt, illetve mikor az a meglévő 2 ujjnyiról 3 ujjnyira tágított, burkot repesztettek. Nem kaptam oxit sem, sem semmit. Amikor már nagyon fájt, és kértem volna fájdalomcsillapítót, addigra kiderült, hogy már tolófájásaim vannak, így nem volt lehetőség csillapításra. Burokrepesztéstől számítva 2 órán belül megszületett a babám, gyors szülés volt, és a fájdalom mértéke is elviselhető volt. A következőt is így szülném, ha lehetne választani. (Első baba volt)
2016. márc. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Egyszer szültem, hüvelyi úton fájdalomcsillapítás nélkül. Nem volt vészes inkább csak az utolsó 1-1,5 óra volt nagyon fájdalmas de ki lehet bírni. Remélem, a második babámat is sikerül hüvelyi úton megszülni és nem fogok kérni fájdalomcsillapítást. Szóval igen, bevállalnám megint.
2016. márc. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Első gyereknél.

Hajnalban elment a magzatvíz. Akkor már túlhordás miatt a kórházban voltam.

Egy órán át semmi.

Aztán jöttek a fájások, gyakorlatilag egyben. Két óra vajúdás után már a szülő székben voltam, innentől nem emlékszem fájdalomra.

10 perc volt (? Emlékeim szerint), és meglett a kisfiam.

Nagyon fájt, de nagyon gyorsan ment.


A második császár lett.


Azt mondom, inkább 3 gyerek természetes úton.

Szülés után egy órával már sétáltam, ültem, minden OK, és másnap már volt bőven tejem.

Fájt, de valahogy éreztem hogy ez a normális, hogy nincs semmi baj.

2016. márc. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!