Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elmeselne nekem valaki a...

Elmeselne nekem valaki a szuleset, aki nem kert fajdalomcsillapitast?

Figyelt kérdés
Hanyadik baba volt? Bevallalnad megint?
2016. márc. 26. 23:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
74%
Nekem az elso kisfiamnal(mar 15 eves) reggel 6:30 korul folyt el a magzat viz, irany a korhaz! Szabolcsba szultem a beteg felvetel borzalom volt! Folyt rendesen belolem a magzat viz, tolokocsiba ultem mig papiroztak! 7:30 lehetett! Jott a tortura, szoba kereses, atoltozes stb.... es a beontes! Joslo fajasok voltak vegig ezt ki lehet birni! De a beontes utan elindult a lavina, azt hittem a 10x10es csempet leszedem a falrol olyan fajdalmaim voltak orakon keresztul! Itt mar ugy 11-12 fele jartunk, bekotottek az epiduralis erzestelenitest, baromi rossz erzes erezni a derekadban a pattogast ahogy tolja a gerincnel a kis vekony csovet, azota a helyen nagyon faj egy ponton ! Vegul 10 ora vajudas utan megszuletett 3930 grammal a kisfiam :)! A masik babamnal, 11 kor mentunk be a korhazba mert 40. hetet mar atleptuk es a baba asszony videkre ment volna konferenciara, nelkule meg nem akartam szulni! A szuloszobara 11:15 felvettel, nem volt beontes, ugyan az epidurat bekotottek, de mar mukodesbe nem tudtak hozni,( aminek utolag nagyon orulok)( a felepiles sokkal gyorsabb volt mert mindenrol tudtam a testem reagalt minden jelre amit az epidural elnyomott), a burok repesztes 12:15 kor a kis fiam gyakorlatilag kifolyt a magzat vizzel egyutt 4260 grammal :)! Inkabb szulok termeszetes modom mint epivel ,mert elnyomja a fajast, es kitolja a szules idejet! Most a 3.babankat varjuk, legalabbis egy halvanyka csik mar megjelent a teszten! Ugy tervezem, hogy termeszetes uton epi nelkul szulunk, igaz 40 vagyok :) !Szep napot!
2016. márc. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy tudom nem is lehet kérni fájdalomcsillapítást, azaz gondolom, ha előre lerendezed, akkor el lehet intézni. De nincs ott anesztes és azt hiszem az is kell hozzá. Szóval nálunk meg se kérdezték, hogy kérek-e, én meg nem firtattam a dolgot. Amúgy nem bánom, mert kórházba érkezés után 3 órával megvolt már a lányom és az elején nem is voltak olyan erős fájásaim, úgyhogy lehet idő se lett volna rá. Szóval az én szülésemnél a legdurvább fájásokat is el tudtam viselni (fájt nagyon, de nem éreztem úgy, hogy ennél jobban semmi se fájhat), úgyhogy utólag se bánom, hogy nem kértem. Nyilván egy hosszabb, nehezebb szülésnél már kértem volna. Ha a következő szülésem is ilyen könnyű és gyors lesz, akkor legközelebb se kérek semmit.
2016. márc. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Eddig egyszer szültem, fájdalomcsillapítás nélkül. Szivárgott a magzatvíz, ezért bementünk a kórházba, ahol megállapították, hogy tágulok...olyan este 6 körül volt. Fájások elég rendszertelenek voltak, hogy 10, 12 hol csak 3-4 perc. Erősségük szinte semmi.

Este 8 utánig vártak, bőven tágultam, továbbra is fájások nélkül, így rákötöttek oxitocinra. Na attól aztán jöttek a baromi erős fájások a semmiből. 10:30-ra megszületett a lányom.

Szülés előtt már beszéltünk dokival a fájdalomcsillapításról, tudtam a lehetőségeket, de valahogy tartottam tőle, így nem is kértem.

2016. márc. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

1. szülés úgy indult, hogy elfolyt a magzatvíz itthon. Utána rögtön kezdődtek is a fájások, 9,5 óra vajúdás után megszületett a kisfiam. A fájdalom elviselhető volt, de itt nincs lehetőség EDA-t kérni, úgyhogy lefutott ügy volt ebből a szempontból.

2. szülés programcsászár volt a baba egészsége érdekében. A hideg kirázott már csak a tű látványától is, nemhogy attól, hogy belegondoltam, hogy azzal a gerincemnél fognak szúrni... A szúrás jól sikerült, de a helye sokáig fájt (és a fejem is elég sokat fáj azóta).

3. szülés fájásokkal indult itthon, 12 óra vajúdás után mentem be a kórházba. Ráhúztam még öt órát, ami alatt brutál erősségű fájásaim lettek, néha a falat tudtam volna kaparni... EDA még mindig nem játszott, de a császáros "élmény" miatt eszembe sem jutott. Utólag nem is emlékszem a fájdalomra, csak arra, hogy így is milyen flottul ment minden. :) Ha szülnék még - amit nem hiszek -, és lenne választási lehetősgéem, hogy kérek-e EDA-t, egyértelműen nem kérném.

2016. márc. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Éjfélre beértünk, mert elfolyt a magzatvíz. Szépen tágultam, elviselhető fályásokkal. Mikor fályásaim voltak, számoltam a levegővételeket, ez segített ellazúlni. Hajnali 5 re ért be a dokim, kérdezte nem érzem e még, hogy nyomnom kéne? Mert megvizsgált, és szerinte már kellett volna, hogy jöjjenek a toló fájások. Nem éreztem, ezért kaptam oxitocint, na onnantól mókás volt, szinte összefüggő fályásaim lettek, az már tényleg fájt.De hamar jöttek a tolófályások, és 7 órára megszületett a kislányom ! :) Szerintem sokkal jobb volt így, hogy tudtam kontrollálni a testem, és nem ájultam el, nem üvöltöttem, szóval a vége fáj, de bírható, csak nem szabad pánikolni. A másodiknál sem kérek semmit úgy tervezem.
2016. márc. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok fályások=fájások
2016. márc. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én eddig csak egyet szültem. Nekem nagyon jó és szuper gyors volt a szülés. Elfolyt reggel 6-kor a magzatvíz. 7.30-ra elkészültem a kórházi táskámmal (amúgy kész volt csak annyira izgatott voltam hogy másfél óra kellett ahhoz hogy berakjam a maradék kb 3 cuccot és taxit hívjak.) Na mikor a taxi megjött már voltak fájáskor amik alatt szenvedtem. De még tűrhető volt. 8.15kor beértünk a kórházba, itt már majdnem összeestem az 5 perces fájásoktól. Nem találtuk a liftet, vajúdva megmásztam férjemmel a 3 emeletet. :D Szülőszobán bejelentkeztem, 9-ig ctg volt rámkötve. Aztán leszedték, mondta a szülésznő hogy vegyem fel a hálóingemet. Na ekkor már nagyon nehezen ment, innentől durván fájt 3 percenként kb. A szülőszékbe kapaszkodtam és négykézláb voltam, ez volt a legkényelmesebb. Kérdeztem hogy beöntést nem kapok? Nem, már mindjárt megszületik, most már nem adnak. Én meg: mi van, még csak most jöttünk be!? :) azt hittem még egy napig is eltarthat ez. Innentől már nem tudom az időt de néha egyedül hagyott a szülésznő vajúdni néha meg bejött. Felparancsolt az ágyra, nagyon nehezen de felmásztam. Megjött a dokim, azt mondja 8 cm-re vagyok kitágulva. Huh, ezt nem gondoltam volna :) Elkezdtem nyomni, miután kérdeztem hogy szabad-e. kb. 15 nyomás kellett hogy kibújjon a fiam. Gátmetszést is csinált de azt nem éreztem, nekem jó volt mert könnyebb lett így a kitolás. Elvágták a köldökzsinórt es odaadtak a babat. 10.15kor született meg. Mikor kijött nagyon csodálkoztam hogy hoppá már itt is van, azt hittem még egy fél órát legalább nyomnom kell.

Nem adtak semmit, se fajdalomcsillapító, vagy ilyesmi. A fájdalom mellett a nagyon nagy nyomás volt a legrosszabb amit a baba kifejtett, féltem és úgy éreztem tényleg szétszakadok.. de összességében nekem jó volt a szülés és amikor megint szülök megint ugyanígy szeretném. Persze nem az én erdemem hogy ilyen volt hanem a testem tette a dolgát és az a szerencse hogy gyors volt nagyon. A durva szenvedés csak olyan 2 óra volt


Remélem második alkalommal nem veszi el a fájdalom az eszemet és nem kérek edát, én attóp amúgy félek és nagyon durva fejfájást is okozhat utána napokig.

2016. márc. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Több, mint 1 nap vajudas, ebbol olyan 4-5 ora volt nagyon kemeny, ketszer rakerdeztem az edara, de vegul nem kertem, es orulok neki. Kadban us vajudtam, de az sem segitett, vegul kiderult, hogy a baba is nagy, a koldokzsinor is rovid volt, igy nem csoda, hogy lassabban ment. Kemeny volt nagyon, de a kis manokamert megerte, bar utana azt mondtam, hogy en ezt tobbet meg egyszer nem. De aztan ez gyorsan megvaltozott, pedig meg mindig szivok a gatsebbel 5 hettel a szules utanis.
2016. márc. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az első babámat fájdalomcsillapító nélkül szültem, vizsgálat közben elfolyt a magzatviz, utána egyből két perces fajasok, az kemény volt de abszolút kibirható, a kitolás meg már szinte nem is fájt. Kb 3 óra volt az egész. Most várjuk a másodikat, a fiam 9hónapos, remélem most még gyorsabb lesz:-)
2016. márc. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!