Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Meggyógyulhat magától a hasi...

Bánszki Csilla kérdése:

Meggyógyulhat magától a hasi sérv? 12 hetes a kislányom és a köldököm felett sérvem lett az izmaim között nagy rés van és volt aki aztmondta hogy az visszahúződik és akkor a sérv sem tud kidudorodni visszamegy .

Figyelt kérdés
Volt màr olyan akinek visszahúzódott az izma? Van esély hogy megússzam a műtétet?
2016. márc. 29. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

NEM. Sérv csak műtéttel orvosolható, ráadásul nem is érdemes sokat várni, mert egyre nagyobb lesz és ha kizáródik a bél, akkor nem biztos, hogy a mentő elég gyors lesz...

Nem vészes a műtét, nekem volt. A köldöknél vágnak, 2-3 öltés a bőrön, amúgy is rutinműtét.


Mivel a bőnye (hasi kötőszövet) vált szét, az nem tud visszahúzódni, hiszen nem izomszövet. Ne reménykedj, várj, hanem mielőbb keress fel egy általános sebészt!

2016. márc. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyébként bőr alatt az izmomat is összevarrták, mert szétnyílt a hasizom hosszában. Műtét után 24 órával hazamentem. Mivel nagyobb területet érintett, görnyedten jártam 1-2 napig, de már a műtét után 2 órával saját lábamon mentem ki a mosdóba.
2016. márc. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy belekotyogok :)

Kedves utolsó, írnál kicsit részletesen a műtétről? 3. terhesség és szülés után nekem köldöksérvem van és szétnyílt a hasizom. Nyáron szeretném megműttetni.

Magánorvos műtötte vagy TB által voltál? Mi volt a menete? Milyen volt a műtét? És utána a gyógyulás?

Bocsánat a sok kérdésért és hogy ide írtam :)

Szép estét mindenkinek :)

2016. márc. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszt . És az utolsó kommentelő szàmból vetted ki ezeket a kérdéseket, mert ezek engem is nagyon érdekelnek. Ezek szerint egy cipőben jàrunk sajnos.Az én környezetemben mindenki meglepődött ezen nem is hallottak ilyesmiről, hogy szétnyílt hasizom meg ,hogy terhességtől sérve lesz valakinek.
2016. ápr. 5. 20:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat, most néztem csak vissza a kérdésre.


TB-re műtöttek, de választott orvossal, így némi hálapénzt kapott. Ami tényleg hálapénz volt, mert nagyon szép munkát végzett. Eredetileg hosszában akart metszeni, majd hálót beültetni. Egy másik sebésszel is beszéltem, aki mondta, hogy 30 évesen ne bukjam be a bikinit emiatt, inkább kérjek bőr alatti részleges varrást. Ráadásul, ha terhes lennék még (nem tervezem), akkor a hálótól nem tudna nyúlni a hasizmom és máshol repedne meg.


A műtét előtt egy 5 perces vizsgálat volt. Hanyatt fekve elernyesztett majd befeszített hasizommal megnyomkodta a hasamat, aztán álló helyzetben is ugyanez. Fájdalommentes, inkább csak kitapogatta a sérvet és a rést. Utána kórházi adminisztráció, műtét időpontja.

Mivel magánúton, ismerősön keresztül kerestem meg az orvost, kibuliztam, hogy hadd ne hajnalban menjek be, csak a műtét előtt egy órával (ugye altatásos műtétre étlen-szomjan kell érkezni, hogy ne hányd össze magad az altatószertől a műtét alatt).


Érkezés után kaptam branült, fiziológiás sóoldatot, lábfáslit, meg nagyon szexi kórházi hátulnyílós leplet.Feltoltak a műtőbe, még éber állapotban még egyszer megnézték a műtendő területet, és összefirkáltak.

Végül nekem a köldöknél metszettek csak és mindkét irányban 5-10 centi hosszan bőr alatt varrták az izmot. Maga a sérv műtéti technikája jóval egyszerűbb: bőr felvág, sérvet visszanyomják a hasüregbe, a kötőszövetet összevarrják (nekem diónyi sérvem volt, közvetlenül köldök fölött), aztán zárják a bőrt és kész. Rutinos orvosnak 3-5 perces meló.

Nekem a köldököm is kifordult, így bónuszként kértem köldökplasztikát. Az csak bőr, úgyhogy valamit vagdostak, visszavarrták lyuk formára és lett összesen négy öltésem a köldöknél.


A műtét után 2 órával segíteni kellett, hogy a rohadt magas ágyról lekászálódjak, és bár görnyedten, kísérővel, de kimentem saját lábon pisilni. 3 napig kellett volna bent lenni, de az épület felszereltsége (rohadó falak, stb, átlag magyar kórház) miatt 24 órával a műtét után saját felelősségre hazajöttem.

Mondták, hogy ezt nem lehet, mondtam, hogy dehogynem, nézzék, így sétálok ki. Már a parkolóban voltunk, amikor csörgött a mobilom, hogy hááát, mégis sikerült megcsinálni a zárójelentést, menjen vissza érte valaki.

(Kis jogászkodás: beteg csak életveszélyes vagy erősen fertőző betegség esetén tartható akarata ellenére az intézményben. Minden egyéb esetben bármikor lehet távozni saját felelősségre. Viszont ha nincs nálam zárójelentés és mondjuk autóbalesetem lesz útközben és szétrobban a seb, akkor a kórház nagy bajban van, ugyanis perelhetőek mulasztás miatt. Ezért lett olyan gyorsan zárójelentésem, miután kisétáltam az épületből.)


3 hétig nem emelhettem semmit, amit karizommal nem bírok el. Tehát ásványvizes flakont igen, gyereket nem. A család jött segíteni, mert az akkor 10 kilós gyereket nem tudtam volna emelgetni meg a kiságyba behajolva kipecázni.

Teljes terhelés (pl. intenzív sport) 3 hónap után volt engedélyezett.

A műtét után egy héttel mentem vissza varratszedésre, az 5 perc volt, aztán mehettem isten hírével.

2016. ápr. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!