Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet hogy buta kérdés, de...

Lehet hogy buta kérdés, de van olyan, hogy valaki nem tud vagy nem jól nyom szülés közbe?

Figyelt kérdés
2014. jan. 27. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem jól nyomtam. Teljes erőmből nyomtam, úgy éreztem, hogy megszakadok, minden erőmet beleadtam. Erre csak azt hajtogatták, hogy erősebben-erősebben. Mondtam hogy ennél jobban nem tudok, mert már így is majd beledöglök. De erre meg csak azt mondták, ogy dehogynem tudok én ennél erősebben is, meg hogy így nem fog tudni kibújni a baba. Aztán volt még pár nyomás (ugyanolyakat nyomtam mint előtte)aztán csak kibújt nagy nehezen. Elmondták hogy nyomjak, én úgy csináltam, legalábbis azt gondoltam, de mégsem volt jó valami. De az a lényeg hogy már túlvagyok rajta.
2014. jan. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
van, én szerintem nem csináltam jól. Pluszban teljesen sokkot kaphatott az agyam, hiába mondta a doki, hogy csukjam be a szemem, még ez sem sikerült, úgyhogy hetekig vérben forgó szemekkel jártam utána
2014. jan. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nem jól nyomtam. Pedig egy gyógytornásszal előtte át is beszéltem, hogy mi a módja, de ott nem ment. Én könyörögtem, hogy segítsenek, mert nem érzem, hogyan kell csinálni, vagyis azt éreztem, hogy fejbe nyomok, akárhogyis próbáltam lentre összpontosítani az erőmet. Az orvosom ekkor az egyik tenyerével megtámasztotta a hasam tetejét, és így már jól tudtam nyomni. A mai napig hálás vagyok neki. Amikor szülés után elpityeredtem magam, hogy mennyire béna vagyok, hogy a végén neki kellett kinyomni belőlem a babát, azt mondta, hogy ez nem a hasbakönyöklés, ami minden kismama rémálma, ő csak megtámasztotta a rekeszizmomat, hogy rátaláljak a helyes technikára.
2014. jan. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor én sem tudtam jól. Vagyis elég jól. Először a fájásoktól nem is tudtam koncentrálni, hogy mit mond a doki, hogy csináljam, a végén csak sikerült ráéreznem a technikára. Éreztem, hogy "jól nyomok", mégse jött ki a fiam, a doki nyomta ki belőlem, nem csak úgy segített, mint az egyik válaszadónak. A lányomnál meg tök tisztában voltam vele, hogy nem jön ki, hiába nyomok, pedig ki is voltam már tágulva. Leesett a szívhangja, így mondta a doki, hogy max 3. fájásra ki kell jönnie. Hát nem jött, pedig gondolhatod, h nyomtam, mint az őrült. Utoljára megint a dokim belekönyökölt a hasamba, és már kint is volt. Pedig egyik gyerekem sem volt nagy. A fiam 2,5 kg- val,a lányom 3,2- vel született. Biztos én voltam a béna, nem tudom...
2014. jan. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, és mindkét szemem alatt az erőlködéstől megpattantak a hajszálerek, 2 hétig elég érdekesen néztem ki...
2014. jan. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én se nyomtam jól, mondjuk én fájásgyenge is voltam. Egy fájás alatt kb 30at lehetett nyomni, nekem az első még sikerült is, azt még tudtam irányítani, hogy úgymond lent nyomjak, de a másik 2 csak torokból ment, mert egyszerűen annyira fájt, ahogy lent matatott a doki, hogy nem tudtam koncentrálni. Mellkasig el voltak pattogva az ereim, de pár nap alatt rendbejött és a baba is egészségesen született :)

Ha van rá módod, azért próbáld gyakorolgatni a helyes nyomástechnikát, hátha te szerencsésebb leszel :)

2014. jan. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
van egy technika hogyan kell nyomni. Nekem szerencsem volt, olyan kismamatornara jartam, ahol ezt gyakoroltuk, es nem csak elmeletben, hanem a 36-dik hettol rendesen foldre fekudve, persze nem tiszta erovel. Ha ezt nem tanulom meg, akkor en se tudtam volna megszulni, ugyanis nem volt tolofajasom, nyomnom kellett amikor meg nem is ereztem, hogy tolnom kellene. Es igy 3 fajas alatt, 5-dik tolasbol megszuletett a lanyom
2014. jan. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Van olyan eset is, mint amilyen az enyém volt (most tényleg nem fogok hazudni, nagyítás nélkül, így történt), hogy nyomnom se kellett volna, én inkább csak rásegítettem, úgy törtetett a fiam kifelé, jóformán a méhem nyomta kifelé, nem én. De egyébként egyik ismerősöm nem tudott nyomni, úgyhogy igen, létezik ilyen is.
2014. jan. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
kedves 7. válaszoló! megkérdezhetem, hova jártál kismama tornára? mert én is szeretnék, és nagyon szimpatikus, amit írsz. köszi :)
2014. jan. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szlovakian, Dunaszerdahelyen egy szuleszno tartja.
2014. jan. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!