Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Történetek a szülés alatti...

Történetek a szülés alatti széklettel, vizelettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Valaki tudna mondani tapasztalatokat illetve törtèneteket mesèlni hogy hogy oldódik meg a pisi, kaki vajùdás ès szülès alatt? Kiváncsi vagyok, mert ezen is gondolkozom ès ez ugye az a ciki tèma amiről nem illetve nem szivesen mesèlnek az anyukák. Megköszönnèk pár jótanácsot, mesèt :)

7hkm



2016. márc. 30. 12:55
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Széklet jött, a szülésznő egy mozdulattal eltakarította. A vizeletet nekem folyamatosan csapolták kitolás közben.

A férjem a csípőmnél ült, de nem rázta meg, ha ő nem meséli el, hogy széklet is volt, nem is tudok róla.


Amúgy folyik ott minden. A szakszemélyzet pedig napi sok ilyet lát, ők már nem lepődnek meg semmin. Akinek nem bírja a gyomra, úgysem ezt a szakmát választja.

2016. márc. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
97%
Amíg volt erőm, kijártam pisilni. Az utolsó két centinél állva pisiltem össze magam a fájdalomtól. Kaptam egy adag papírt a lábaim közé a földre és ennyi volt. Ez részletkérdés ebben a helyzetben.
2016. márc. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
71%
Nem kell izgulni. Letörlik, és kész. Nincs semmi szégyellni való vagy ciki. Természetes dolog. Sőt, pl a császárosoknál még meg is jegyzik, ha nincs vizelet, mert azt jelzi, hogy kiszáradtál, és az probléma lehet. Szóval ott pl még el is várják, hogy pisilj a katéteren keresztül.
2016. márc. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
95%
Amúgy sok mindenről nem beszélnek a szülés kapcsán. Szóval lesz 1-2 dolog amitől megfogsz lepődni.
2016. márc. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
78%

Jut eszembe, nekem szülés közben eltört a farokcsontom.

A méhlepényt altatásos műtéttel távolították el. Műtét után behoztak egy ágytálat, hogy pisiljek. Ahogy alám tették, üvöltöttem, hogy vegyék ki, mert nyomja a farokcsontomat és iszonyú fájdalmat okoz.

Jobb ötlet nem lévén, a szülésznő mondta, hogy most mindenki kimegy, vizeljek az ágyba, aztán utána áthúzzák.


Így is lett, kisgyerekkorom óta először magam alá vizeltem. Nem foglalkozott vele senki, szülésznő bejött, rezzenéstelen arccal áthúzta az ágyat, aztán pihenhettem tovább, engem meg nem zargattak tovább azzal, hogy pisiljek.

2016. márc. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
89%

Három szülésből csak egynél jött nekem széklet.

A dokim odapattant és felszedte, ennyi.

Semmi gond nincs ezzel.

2016. márc. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hát ez is változó mint sokminden más :)

Kedves #4 mire gondolsz? Kèrlek fejtsd ki :)

2016. márc. 30. 13:22
 8/34 anonim ***** válasza:
86%

hááát, szivem... Úrinő módjára szülni nem lehet.

ennyi.

minden kijön, aminek jönnie kell. vajúdás alatt nincs gáz, van vécé, kitolás alatt azonban kutyát nem érdekli.


én pl katétert kaptam először mert kevés a vizelet, aztán kiszedték, mert útban volt az orvosnak, aztán visszatették, amikor futottak a műtőbe. és előtte a tolófájások bizony hoztak székletet is. ez van.

akik ott vannak, hozzá vannak ehhez szokva, fel sem tűnik, nekik. fel vannak készülve rá. kis melegvizes lemosás, törlés, és megy minden tovább.

2016. márc. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim válasza:
90%
olvasom itt a sok kommentet. én még nem szültem, de a beöntés??arról hallottam, hogy adnak,tehát akkor azzal kijön aminek jönnie kell. vagy nem mindig adnak? ez a téma engem is foglalkoztat. így belegondolva cikinek tűnik, de amikor az ember szül, biztos nem az a legnagyobb gondja,hogy vizelet széklet is kijön..
2016. márc. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
90%
engem is erdekel a tema ! :D koszonom !21 L
2016. márc. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!