Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az orvostól miket kell, lehet...

Az orvostól miket kell, lehet megkérdezni a szüléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Első babám lesz, és igazából fogalmam sincs, hogy hogyan lesz a szülés. Ilyenkor miket szoktak megkérdezni? Pl engem az nagyon foglalkoztat az a kérdés, hogy meztelen kell szülni? Mert mikor bent voltam a kórházban a szobában mindenki azt mondta, hogy meztelen szül mindenki. De mi van, ha esetleg én nem szeretnék teljesen meztelen lenni?

2016. jan. 10. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag bármit megkérdezhetsz, hiszen azért van az embernek szája. Azonban ha van rá lehetőséged, fogadj szülésznőt, ő valószínűleg több (lelki) támogatást tud nyújtani az ilyen jellegű kérdésekben.

Én is rengeteget kérdeztem az orvosomtól, de pl. a szülésznőmmel jártuk be a szülészetet és adott pár praktikus tanácsot, ami mondjuk a dokinak férfi gondolkodással eszébe sem jutna.

2016. jan. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Meztelül szülni???? Micsoda ökörség ez...? Kizártnak tartom, még műteni se meztelenül műtenek. Mi értelme lenne meztelenül szülni...?


Amúgy egyetértek az elsővel, a szülésznő jobb ebből a szempontból.


Pl. mikor kell elindulni itthonról, milyen az érzéstelenítés, lehet-e sétálni vele, vagy tök érzéketlen lesz minden, mit kell vinni a babának - ez is kórházanként eltér, mi kell az anyakönyvihez, ilyesmiket nem tudok még.


38+2 hkm

2016. jan. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hat en meztelenul szultem es ott mindenki.Alternativ szobaban voltam es az utolso szakaszban a kadban voltam,igy minek oltoztettek volna fel utana.Viszont letakarnak egy lepedovel,nem tok puceran fekszel ott...
2016. jan. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindent ami érdekel.Írj listát.
2016. jan. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szülni általában meztelenül szoktak, azért, mert ha hirtelen be kell vinni a kismamát a műtőbe ott mindenképpen meztelennek kell lenni. Egyedül kisgyerekeknek lehet megengedni, hogy saját ruhában tartózkodjanak a műtőben.
2016. jan. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ó és bármilyen orvostól bármilyen téged érdeklő hülyeséget meg lehet kérdezni, ami a szakmájával kapcsolatos. Elvileg mindenre köteles válaszolni, ami viszont elő szokott fordulni, hogy a különböző szakterületek kevésbé tájékozottak a másik munkájában (meg nem is szívesen kontárkodnak bele). Tehát egy nőgyógyász lehet, hogy nem tud beszélni arról, hogy egy esetleges császár esetén pontosan mit fog csinálni az altatóorvos.
2016. jan. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Érdekes amit mondtok... engem műtöttek (nagy műtőben, rendes altatással) is a szegedi Női Klinikán, ott sem kellett meztelennek lenni, kórházi hálóingben voltam. Szülésnél szintén azt kell itt viselni, rá is kérdeztem a szülésznőnél. :)
2016. jan. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell a műtőben meztelennek lenni, legalábbis nálunk biztos nem. A vajúdáshoz adták a kórházi hálóinget, majd abban vittek császárra, ahol szimplán csak feltűrték. Egyébként volt más jellegű nőgyógyászati műtétem is, ahol ugyancsak felhúztam, annyi.
2016. jan. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hmmm ezek szerint ahány ház annyi szokás. Én voltam műtőben egy klinikán és két megyei kórházban, de mindenhol meztelenre kellett vetkőzni.
2016. jan. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!