Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szőrtelenítő krém közvetlenül...

Szőrtelenítő krém közvetlenül a szülés beindulásakor?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy szülés elott mindenképp szőrtelenítenek a kórházban, ha én azt nem teszem meg otthon előtte. Az a baj, hogy semmit nem látok már oda, tükörrel sem, és állandóan kaszabolom már magam, de azt még jobban nem szeretném ha a szülésznő kaszabolna össze, nagyon érzékeny ott a bőröm. Szóval arra gondoltam, hogy ha megkezdődnek a fájások, gyorsan felkenek egy szőrtelenítő krémet amit lehet intim területre, az sokkal könnyebb. Persze ha lesz rá idő... Aztán alaposan lezuhanyzom. A babának már nem árthat az esetleges felszívódását miatt, hisz úgyis nemsokra rá kint lesz, csak az a kérdés, hogy akármennyire is mosom le nagyon alaposan, nem baj-e szüléskor hogy nem rég még vegyszer volt ugye ott... Nem árt-e a babának? Szerintetek? Ezt tartom a legegyszerűbb megoldásnak.
2016. ápr. 1. 23:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én terhesen egyáltalán nem használnék/használtam szőrtelenítő krémet, erős vegyszer.A szülésznő nem kaszabol össze, van rutinja, nyugi :D
2016. ápr. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Nem árt a babának, de miért nem kéred meg a párod?
2016. ápr. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a kiírt időpont előtt 5 héttel elmentem gyantáztatni, a kutyát se érdekelte, hogy nagyrészt már visszanőtt addigra. Borotválni én se tudtam volna, a szőrtelenítő krémet meg alapvetően tilos érzékeny területre kenni, baba nélkül se jutna eszembe olyan erős maró hatású anyagot használni nemi szerv környékén, de szerintem rá is van ezekre írva.
2016. ápr. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tudsz olyan szörtelenitöt amitöl nem örülsz meg ha a nyálkahártyádra is kerül egy kicsit?
2016. ápr. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azert ezt ne ugy kepzeld el, h akik annyira igenytelenek, h odaallitanak szorosen, azoknak vmi regi gillettel atszantanak rajta... :-) szinte mindenkit megborotval a szuleszno, ugyhogy nincs ebben semmi szegyellnivalo. Kaszabolni nem fog, mert van benne nemi gyakorlata. Fogadd el, h ez egy ilyen helyzet. Remelem a beontesen nem torod a fejed :-)
2016. ápr. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Eddig 2szer szültem mindkétszer az ápoló borotvalt le a kórházban és semmi bajom nem lett tőle. Tuti nem kennék szörtelemítőt oda ahonnan nemsokára egy baba bújik ki. De a párod is megkérheted hogy borotváljon le.
2016. ápr. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia. Én szülés előtt 2 nappal borotváltam le, de szülés előtt a szülésznő mégiscsak átmenet rajta borotvával mégegyszer pedig tényleg még semmi szőr nem volt ott.

Nem kaszabolnak!

2016. ápr. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%

Én esküszöm nem értem, hogy kaszabolják egyesek össze magukat borotválkozás közben. 38 hetes vagyok, már nagyon rég nem látok semmit, de teljesen simára borotválom és egyszer sem vágtam meg magam. Kicsit több időre és óvatosságra van szükség meg egy jó női borotvára (Gillete Venust használok) és nincs semmi baleset, max 10 perc alatt tökéletesre leszedem.

Én speciel nem mernék szörtelenítőt felkenni, nem tudhatod hogy reagálsz rá.

2016. ápr. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kozmetikus, gyanta. Az 2 hétig nem nő vissza legalább.
2016. ápr. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ha netán össze is kaszabolna, az lenne a legkevesebb, amit éreznél... repedsz,szakadsz és vágnak.. a hámsérülést utána meg se éreznéd, DE a szülésznők rutinosak már, szóval nem fog megvágni :)
2016. ápr. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!