Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz h könnyebb a 2ik szülés...

Igaz h könnyebb a 2ik szülés ha nem rég volt az első?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Ahol kevés a kor különbség, mennyire volt könnyebb gyorsabb a második szülés?


2 éve szültem az elsőt. Hamarosan jön a tesó



2016. ápr. 10. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Sajàt tapasztalatból csak 8éves korkülönbséget tudok,jobban fàjt,de sokkal gyorsabb volt. A szülésznő azt mondta a test emlékszik,nem szàmìt a korkülönbség.

Baràtnőm 2 évente szülte a hàrom lànyàt, neki is egyre jobban fàjt, de az 1 napos vajúdàstól eljutott a harmadikkal a 2 òra alatt meg van gyors szüléshez.

De olyat is ismerek akinek 1,5 év utàn a màsodik csàszàr lett és sokkal többet vajúdott.

2016. ápr. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sokan mondják h könnyebb.... De ez inkább úgy helyes, h bár gyorsabb, de intenzívebb!


Nekem nem egészen 2,5 év telt el a két szülés között.

Elsovel 12 órát vajudtam, a másodikkal 4-et. De ez utóbbi elég durva volt, oxitocinnal turbozott, mert zöld volt a víz.

Őszintén szólva, most sem szívesen emlékszem vissza rá, pedig már 4 hónapja történt. Meg most is felkavaró!


Neked az első milyen volt?

2016. ápr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az első mondhatni h könnyű volt, burok repesztés után jöttek a nagyobb fájások de 4,5 óra múlva már a kezemben tarthattam :)


Összesen kb 8-9 óra volt az egész.

A kitolási szakasznál már rendesen boldog voltam, pár nyomás és kint is volt

2016. ápr. 10. 13:00
 4/10 anonim ***** válasza:
Nagyon remelem h igaz.Tavaly szultem a kisfiam aprilosba,most iden a masodik fiamat juniusban fogom.Nekem az elso 4ora alatt megvolt,igaz oxitocinnal turbozva ami nagyon intenziv volt(rogton egybefuggo fajasok) Remelem idrn ezt elkerulhetem es gyorsan,de fokozatosan jutok el a kitolasig...Irtora izgulok mar es felek is kicsit
2016. ápr. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

23 hónap van a gyerekeim közt. Az elsőnél elfolyt a magzatvíz, de a fájásoktól számítva 5 óra alatt lett meg a baba. Második 5 perces fájásokkal indult, 4 óra múlva megszületett a pici.

Mindkettő gyors, beavatkozásmentes szülés volt.

2016. ápr. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Első gyerekemmel 26 órás volt a vajúdás-szülés, de nem volt vészes a fájdalom, másodikkal 6 óra alatt megvolt az egész szülés, a fájdalom viszont sokkal intenzívebb volt. Kicsit féltem is előre, mert sokaktól hallottam ezt, de így azért sokkal jobb volt, nem fáradtam úgy el.
2016. ápr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4 év a különbség. Az első annyira "könnű" volt,hogy biztos voltam benne, hogy ennél könnyebb nem lehet, és màsodjàra majd jól megszìvom. Az első össz. 3 óra alatt lett meg, ebből az első fél óra-40 percben nem éreztem fàjàsokat. Aztàn burokrepesztés utàn szépen elindult minden, az utolsó 40 percben azt hittem, ott pusztulok. Előtte még képben voltam.A 2. is 3 óra volt, sokkal jobban viseltem a fàjàsokat (talàn ennek köze volt ahhoz, hogy itthon voltam még 6-7 perceseknél, és többnyire àllva ringattam a csìpömet, nem feküdni vagy ülni kellett. 3-4 percesekkel értünk a kórhàzba, a betegfelvételnél nem hitték el, hogy tényleg ennyi, merthogy milyen ügyesen àllok a làbamon. Mire az ügyeletes orvos odaért, hogy vizsgáljon, màr csak fàjàsszünetben tudtam beszélni, a fektetés ellen pedig lelkesen tiltakoztam, tehàt valahogy még kellett, hogy vizsgàljon. 18 perc múlva megvolt a baba. Semmivel nem volt intenzìvebb, annyi volt a különbség, hogy itt érezni lehetett, ahogy sűrűsödnek és erősödnek az összehúzódàsok, bàr nagyon gyorsan történt minden. Szerintem összességében -bàr több ideig fàjt, de könnyebb volt, mint az első, mert tudtam, hogy mire szàmìtsak, és hogy segìtsek magunknak.
2016. ápr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt nem mondanám, hogy könnyebb, inkább azt, hogy gyorsabb. De miután gyorsabban tágultam, jobban is fájt, sokkal intenzívebb volt. De legalább hamar túl voltam rajta.
2016. ápr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
4 év korkulonbseg. Az elsp 12 oras az elso fajastol kezdve. Az utolso 1 ora kibirhatatlan egybefuggo fajas (addig siman birhato volt). A masodik 8 ora es az elsohoz képest szunyogcsipes. Gorcsocskek utan (mint a mensis gorcs) 3-4 db 3 perces fajas (ami meg mindig birhato volt, de az mar azert fajt) jottek is a tolok. Csodalkozva neztunk egymasra ferjemmel h ennyi volt a szules? Masodiknal szuleszno mondott egy tippet amit megfogadtam (lehet koze volt a konnyu szuleshez): Ha jon a fajas lazan kell tartani az izmokat
2016. ápr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2,5 év van közöttük, az első 3,5, a mâsodik 2,5 óra volt. A màsodik ennek ellenére nehezebb volt, jobban is fàjt.
2016. ápr. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!