Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mik a beinduló szülés első jelei?

Mik a beinduló szülés első jelei?

Figyelt kérdés
33 hetes vagyok. félek hogy koraszülésem lesz (remélem nem!!) egyre kiszámíthatatlanabb a vérnyomásom, és tegnap este - hajnalban is görcsölt a pocakom alja - méhem és a hüvelyembe se volt jó érzésem... Elmúlt a görcsölés, de ez az ami elgondolkodtatott, és amiért felteszem a kérdést.

2016. ápr. 7. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet előre tudni senkinél sem, h h fog indulni. Nekem fájásokkal indult, de rendszertelenek voltak. A magzatvizet a kórházban folyatták el.


Másnak úgy indult, h a magzatvíz folyt el...

Nem tudhatod.


Ne stresszelj. Azok a fájások valószínűleg csak jóslók voltak.

2016. ápr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem már 31 hetesen is előfordult, hogy 5-15 percenként görcsölt a hasam. Én is meg voltam ijedve. Annyira, hogy kórházba mentem mert már ez egy órája tartott.

34-35 hetesen már ez mindennapos volt.

39+5 hetesen szültem.



Egyébként nekem semmi jel nem volt. Már betöltöttem a 39 hetes kort amikor úgy éreztem, hogy sose szülök meg, majd egyszer beindítják.. A szokásos jóslófájás de az meg mint írtam már egy ideje megvolt, nem számított jelnek. Gyanútlanul keltem fel és dél körül indult a szülés. Utólag belegondolva az utolsó 2 napban szinte mindenhova el akartam menni, amiről tudtam, hogy egy ideig nem lesz egyszerű megoldani pl a kedvenc hamburgeresem.

2016. ápr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

A beinduló szülés jelei:

1) elfolyik vagy szivárogni kezd a magzatvíz

2) rendszeres fájások vannak, melyeknek hossza minimum 40-60másodperc, ami alatt nem csak a has alja, hanem az egész has egybefüggően kemény, mintha vákuum beszívta volna.

2016. ápr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Kedves hármas. Nem értek veled egyet, ne haragudj. Mint mondtam nekem a kórházban repesztettek burkot, illetve a fájásaim teljesen rendszertelenek voltak, azt hittem ezek is csak jóslók, az első fájást este 9-kor éreztem, 1-kor indultunk a kórházba de még akkor is azt gondoltam, h csak jósló. Bár igaz, erősödtek a fájások egy picit, de rendszer semmi. Hol 15 perc után, aztán 6 perc után, 20 perc után... össze-vissza. 3-kor vettek fel az osztályra, szóval 6 óra hossza alatt sem állt be rendszer, sőt, még azt is megkockáztatom, h egyre több idő telt el a fájások között, pedig akkor már tuti volt, h pár óra múlva baba lesz mert már 5-6ujjnyira ki voltam tágulva.

2016. ápr. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, nekem se volt teljesen rendszeres. Néha volt idő amikor rendszeres volt de aztán ahogy sűrűsödtek így volt pl hogy fél óráig rendszeres 5 perces majd mikor 3 perces lett volna volt közte bőven 5 percre is majd idővel egyre sűrűbben jött 3 percre és ritkábban 5 percre.


De a 3-ból 2 meg kell legyen elvileg, a fájások sűrűsödnek, erősödnek és rendszereződnek. Nekem csak az első 2 volt meg ezek közül teljesen, a rendszereződés néha úgy tűnt. De tágultam ettől rendesen igaz nem túl gyorsan.

2016. ápr. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha 3 meg 5 percesek váltakoznak, az is rendszeresnek tekinthető.

És azt írod, utána még volt néhány óra, hát abban a pár órában már biztos nem volt 15 perc szüneted két fájás között.


Egyébként nekem minél többedik szülésem volt, annál bizonytalanabb voltam, mert akár 3-4 óra 5 perces után is lazán leállt az egész.


Amikor tényleg beindult, akkor is az első fél órában még csak 3 db 10 percesem volt, még vissza is aludtam közben, mérges voltam, hogy már aludni sem hagy, ha már megszületni nem akar. :)

Aztán robbant a víz, na akkor spurizni kellett, mert 1 óra 10 perc múlva kint volt.


Szóval az igaz, hogy az ember egy csomószor nem biztos benne, de azért amikor szül a nő, azt azért észre szokta venni... :)

2016. ápr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!