Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti mit gondoltok erről?

Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Igaz már 6 hete szültem, de ezen az egyen még mindig gondolkodom.

Szülés közben csináltak gátmetszést. Igazából nem tudom, hogy kellett volna -e, de az orvosom magyarázkodott, hogy első szülés, és egy kicsi metszés kellett. De szerintem csak azért magyarázkodott, mert mikor megláttam a kezében az ollót, ráordítottam, hogy mit akar azzal, mert nagyon megilyedtem. Mondjuk én alapból félek az ilyenektől. És ezt így utólag olyan gáznak tartom. Igaz, nem tette szóvá a dolgot.

Amúgy ha az első babánál volt gátmetszés, a másodiknál is lesz?



2016. ápr. 11. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elsőnél volt, másodiknál nem.


Őszintén szólva örültem volna, ha nem vágnak, de inkább vágjanak, minthogy repedjek. :) Én nem vagyok gátmetszés ellenes, sokkal szebben és könnyebben összevarrják, mintha valaki szerte-szét repedne esetleg a végbélnyílásig.

2016. ápr. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én bíznék az orvosom szakértelmében. És abban is, hogy felesleges nem csinál gátmetszést csak azért, mert protokoll része. Csak ha tényleg szükségem van rá.


Esetleg, ha a kontrollra hozzá mész vissza, kérdezd meg tőle, beszéld ki a téged zavaró dolgokat, ez nagyon fontos!


A második babás kérdésre sajnos nem tudok felelni.

2016. ápr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%

Igen, gáz.

Gáz hogy csak azért csinálják, mert protokoll.

Gáz, hogy az orvosok közül ezerből egy ha képes gátvédelmet csinálni.

Gáz az, hogy nők százezrei még mindig hanyatt fekve szülnek a dokik kényelméért.

Gáz az egész rendszer úgy, ahogy van.


A legnagyobb gáz pedig az, hogy még te érzed magad rosszul azért, ami történt!!!

2016. ápr. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az elsőnél vágtak a következő kettőnél nem. Azért ég és föld volt mert az elsőnél igaz belül szakadtam kívül vágtak,de egy hét múlva is kínlódtam és az első napok rettenetesek voltak mert se ülni se menni stb. A másik kettőnél meg úgy sétáltam ki a szülőszobából mintha semmi nem történt volna :D
2016. ápr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem elsőnél vágtak, nem protokollból, hanem sokáig hezitáltak, de már majd 2 órája a kitolással küzdöttünk, a gyerek nyakán volt a zsinór, és már nagyon fáradt is voltam. Második szülésnél szétvált a heg egy kissé, 2 öltéssel összevarrták, de meg se éreztem.
2016. ápr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

max akkor ha tényleg indokolt


én spec icirit repedtem az elsőnél :-)

varrni sem kellet

ha vágtak volna az nagyobb lett volna ...

2016. ápr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én nem foglalkoznék ezzel a helyedben: vágott mert úgy látta jónak. Egy nap kb. 6 szülést vezet le..nem kell megkérdőjelezni...a protokoll meg azért van mert százszor jobb a gátseb mint ha rosszul repedsz. Kérdezz meg olyat akik repedtek.
2016. ápr. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Legtöbb kórházban protokoll első szülésnél a gátmetszés,ha indokolt,ha nem.
2016. ápr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi gátvedelemmel próbáltuk az elsőt, mindent megtett a doki de igy sem fért volna ki repedés nélkül, ráadásul a kis kacsóját is a fejéhez tapasztotta mint supermam. Örültem hogy inkabb vágtak mint hogy szana szét repedtem volna, most várom a másodikat, azt mondta hogy szinte biztos hogy most majd nem kell vágás.
2016. ápr. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!