Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hálapénz? Mit gondoltok erről?

Hálapénz? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem és tisztelem az orvosomat, sokat köszönhetek neki. Első babám az ő segítségével hamar sikerült sok-sok év sikertelenség után. 3 éve szültem nála, 50.000 Ft volt a tarifa.

Most megint terhes vagyok, és az elmúlt 3 év alatt duplájára emelte az összeget, így 100.000 Ft-ot kér, amit én soknak találok. Nem könnyen, de azért össze tudnánk rakni a pénzt, csak nem tudom, hogy akarom-e, azért ez nekünk viszonylag nagy összeg.

Arra gondoltam, hogy megmondom neki, hogy nagyon szeretnék nála szülni, de nem tudok ennyit fizetni. Ha elvállal jó, ha nem, akkor szülök ügyeletes orvosnál, fogadott szülésznővel. (Akinek ugye szintén szánok valamennyit...)


2013. jún. 15. 11:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én ennyit biztosan nem adnék neki.:/
2013. jún. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%

Ha előre kijelenti, mennyi, az büntethető. Ha utólag adsz, amennyit akarsz, az nem tilos.

de ha előre adod, akkor meg te is büntethető vagy.

Tudom, a gyakorlat nem ez, de jogilag ez van.

2013. jún. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Huh...a százezer rengeteg! Ennyit én sem adnék.

(Szerencsémre, az én dokimnak nem volt tarifája, ő is 50 ezret kap, a második babánál is annyit.)

A legjobb út az egyenes, vagyis az őszinteség. Vagy azt mondja, ennyi a tarifa és kész, ez esetben kereshetsz másik, olcsóbb orvost és nála szülsz, vagy ügyeleteseknél.

Vagy azt mondja, hogy mivel már második szülés, rendszeresen hozzá jársz, fizess kevesebbet.

2013. jún. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
én is ezt tenném a helyedben. valószínűleg nem fog vállalni, de nem adnék erőfelett...
2013. jún. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy nem ő mondta, hanem az asszisztensnője. Konkrétan rákérdeztem, hogy mennyi, és azt mondta, hogy 8-10 vizsgálat árát szokta kérni. Egy vizsgálat 10.000 Ft.

Igen, rendszeresen járok hozzá, 2009. óta. Ráadásul majd 80 km-ről, szóval útiköltség is van bőven... Sok vizsgálat, műtét, amik után ugye szintén boríték... Sokba van ez a doki nekem :)

2013. jún. 15. 11:28
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is 50 ezret adtam a dokimnak. Nem ő kért annyit. Most is annyit fogok adni. 100 ezer az sok.
2013. jún. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Arra gondoltam, hogy megmondom neki, hogy nagyon szeretnék nála szülni, de nem tudok ennyit fizetni. Ha elvállal jó, ha nem, akkor szülök ügyeletes orvosnál, fogadott szülésznővel. "

Én így tennék... legrövidebb út az egyenes..

2013. jún. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
Valóban a magánrendeles 8-10 szerese a "szokásos" összeg. Ahogy nem kotelezo magánrendelesre járni, ugy nem kotelezo fogadott orvosnál szülni se. Azt viszont az en véleményem szerint valóban meg kell fizetni, ha felkeres az orvost, hogy legyen ott a szülésnél, hiszen nagy valószínűséggel nem pont a munka idejében fogsz szülni. En anno ugy gondoltam, hogy raaldozom a magam biztonságérzete miatt ezt az összeget. Mondjuk az en orvosomnak az elso pillanattól olyan volt a hozzáállása, hogy meg is érdemelte mind a bizalmat, mint a pénzt.
2013. jún. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Látod, pont ezt gondolom én is róla. Maximálisan elégedett vagyok vele, mindig segítőkész, kedves, udvarias volt, soha nem éreztette, hogy ő, mint orvos, felettem állna. (Pedig sokszor éreztem ezt más orvosoknál.)

Én azt is megértem, hogy ha elvárom, hogy ott legyen akkor is, ha az én szülésem vasárnap hajnalban, vagy éppen egy családi összejövetele közben indul meg, akkor ő is elvárhatja, hogy én ezt fizessem meg.

Nem is ezzel van a gondom. Hanem az összeg nagyságával. Mindegy, végülis arra jutottam, hogy ha legközelebb megyek hozzá júliusban, akkor rákérdezek, aztán akkor még lesz időm gondolkozni.


Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2013. jún. 15. 15:01
 10/13 anonim ***** válasza:

Az én dokim is 100,000-t kért. Egy vizsgálat nála 6000 Ft.


Sokalltam, de bevállaltuk, mert volt rá keret és nekem ért ennyit az orvosom. Megbeszéltünk mindent és minden úgy volt, ahogy szerettem volna. Hagyott vajúdni, nem siettette, ott volt az első perctől kezdve stb, tehát, amit megbeszéltünk.


Ha bevállalnád mégis, azt azért tanácsolom, hogy mindenképpen utána fizess. Ez hálapénz, vagy így vagy úgy. Ha nem úgy mennek a dolgok, ahogy előtte (!) megbeszélitek, ne fizess neki. MErt ugye azért kapja a pénzt, mert elvársz tőle valamit. Ezt szépen meg lehet beszélni előtte, hogy senkinek ne legyen kellemetlen.

2013. jún. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!