Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti hogy készültök a szülésre?...

Ti hogy készültök a szülésre? Próbálok nem stresszelni ezen, de elég nehéz?!

Figyelt kérdés

én várom is már nagyon, de rettegek is tőle, már alig várom, hogy túl legyek rajt és végre itt legyen a kiséletem :)


38+5 hkm


2016. ápr. 13. 10:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Igaz, én már 3 éve túl vagyok rajta, de még tisztán emlékszem: Rettegtem. A taktikám a túlélés volt. Bármi lesz, nem halok bele...

Volt egy kisebb komplikáció, de ez meggyorsította az eseményeket, és viszonylag gyorsan túl lettem rajta elég kis "sérülésekkel", tehát nagyon gyorsan regenerálódtam, maradandó nyomok nélkül.

2016. ápr. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az segített annak idején, hogy teljes erőmből a babára koncentráltam! Azt, hogy őérte mindent megteszek! Bármi is történjen, mindent! Mindemellett ez egy olyan beavatás is, ami megnyit egy ajtót:) Próbáld meg egy picit élvezni is:) Egy életet hozol hamarosan a világra, ez az egyik legcsodálatosabb dolog, amire egy nő képes. Az öröm nem lesz fájdalommentes, de ha a babára koncentrálsz, túl lendít a nehéz pillanatokon. Sok sikert és bátorságot hozzá! :) Majd írj, ha túl leszel rajta és benézel ide:)
2016. ápr. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%

Fajdalom nelkuli szules nincs, tehat ha szulni szeretnel (vegre) orulhetsz ha beindulnak a fajasok. Minden egyes fajassal kozelebb kerulsz a babahoz, ugyhogy vard a fajasokat mint a messiast. Ugyhogy a fajasoknak orulni kell!!!

(nem tudom igy lesz-e nalam, ha tenyleg beindulnak a fajasok O:))

Most hirtelen ez jutott eszembe en 38h4n :) (apr. 23-ra vagyok kiirva, de ha minden igaz, 20-an a baba merete miatt lehetsegesen meginditjak) az elso fiam, 38.h 5.n-on szuletett.

Szules utan meg majd hianyzik a mozgo poci ;(

2016. ápr. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

igazából nem a fájdalomtól félek, hanem a repedés,szakadás, vágástól - tehát inkább a kitolás szakasztól .. :/


tudom, mindenki azt mondja, hogy azt meg se fogom érezni..stb. , de mivel új élmény lesz számomra egykissé pánikolok tőle


szerencsére viszonylag nagy a fájdalom küszöböm ( bár majd most kiderül mennyire ) :D


a fájásokat már "nagyon várom" , mert már eléggé terhes ez a terhesség, főleg az alvás fájdalmas :(

2016. ápr. 15. 13:33
 5/14 anonim ***** válasza:
Minden fájdalom a babád érkezését szolgálja. Olyan fájdalom pedig úgysem lesz, amit ne bírnál ki:) A repedést meg lehet előzni általában, a gátmetszés sem akkora dolog, mint amennyire rosszul hangzik. Ki fog bírni, mint ahogyan más nő is kibírja. Fejben kell egy kicsit rátréningezni.
2016. ápr. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A gatmetszest azt egy fajas alkalmaval szoktak intezni, igy az kulon nem fogod erezni. Ugyanez vonatkozik a repedesre, azt sem fogod kulon erezni. Ha meg megvan a babad, az olteseket sem fogod erezni, foleg ha oddaadjak a kezedbe, es te nezheted :) Ha nem adjak akkor rohadtul fog fajni!
2016. ápr. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja es a kitolas az mar nem faj, az egy megkonnyebbules a fajasokhoz kepest ami elotte van.
2016. ápr. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A kitolas tenyleg jobb volt nekem is, a gatmetszes is tulelheto. A vajudasra gatmasszazzsal es relaxacioval keszultem. Vizualizaltam, hogy gyorsan es nagyra tagulok, konnyeden ki fog ferni a baba. Csak pozitiv szulestorteneteket olvastam, es aki meselt volna, azt is megkertem, hogyha nem volt jo elmeny, akkor a szules utan mondja el. Ferjem a vajudaskor derekmasszazzsal is segitett, az egy pontig tok jo dolog.
2016. ápr. 17. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

remélem könnyen és hamar túl leszünk rajt és úgy jövök ki a szülőszobáról, hogy nem volt vészes! próbálok pozitív lenni, de néha nehéz :/


málnalevél teát ti ittatok? az mennyire segít? ma csináltam először, lehet későn kezdem el- de remélem így is segít majd egykicsit :)

2016. ápr. 17. 14:29
 10/14 anonim ***** válasza:
Kosd le magad valamivel. Mindent elokeszitettel? Szoptatoparna? Agynemu a kisagyba? minden ki van vasalva? Maxi cosi az autoban van?Mit viszel a korhazba, mindent bepakoltal? Szatyrot a szennyesnek? Cumit? Mit viszel be a korhazba?
2016. ápr. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!