Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lélekben ti hogy készültök...

Lélekben ti hogy készültök vagy készültetek a szülésre?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja, hogy lélekben a legfontosabb rá felkészülni, de mégis hogy, amikor azt sem tudom mi fog ràm várni. Ráadásul még farfekvéses, igy azt sem tudom hogy megszülhetem-e egyáltalán természetes úton.

36 tkm


2015. szept. 9. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:

A legfontosabb része szerintem, hogy tudjuk kb mi fog ránk várni. Én sokat olvastam/olvasok szülésről itt is, cikkeket is, én nem félek. Az igaz, hogy nálunk olyan tényező sincs, ami gátolná a sima szülést, így erre készülünk.

Esély még most is van arra, hogy beforduljon, hátha.

2015. szept. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem különösebben izgattam magam a szülés miatt, hiszen nem is tudtam pontosan, hogy mi vár rám. Inkább kíváncsiság volt bennem, hogy miként zajlik majd a folyamat, illetve milyen lesz a baba. A szülésznőmmel és orvosommal folytatott beszélgetések mindig megnyugtattak, mert mindketten elég részletesen elmondták, hogy mikor mire számíthatok és azt éreztem, hogy biztonságban leszek. Emellett sokat jöttem-mentem, az utolsó pillanatig egyedül járkáltam nst-re, még a szülés előtti napon is kerti partiztunk, szóval nem stresszeltem túl.
2015. szept. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Úgy hogy sokat olvasok cikkeket,és inkább a pozitívakra vagyok kíváncsi így próbálom felkészíteni magam mivel tapasztalatom még nekem sincs így másokét alapul véve nagyjából megpróbálom elképzelni mi várhat rám, de persze minden szülés más és más de mégiscsak van miből kiindulni.

egyébként én is 1 hete tudtam meg hogy csücsül a babám így én is császárra készülök, így most annak a folyamatáról olvasok többet meg kérdezgetek, őszintén engem nem tett tönkre a tudat hogy lehet nem tudom megszülni természetesen, a baba egészsége a legfontosabb és így legalább valamilyen szinten fel tudok készülni mindkettőre.



37hkm

2015. szept. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Egyébként mi meg - ahogy az orvosom fogalmazott viccesen - szép, természetes szülésre készültünk, de az utolsó pillanatokban (értsd kitolás) másképp alakult és császár lett. Szerintem arra koncentrálj, hogy bárhogy is alakul, a pozitív oldalát nézd. Nekem nagyon sokat segített, hogy elég lazán és sok humorral kezeltem a helyzeteket, így teljesen jó élményként maradt meg.

2015. szept. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elolvastam a Szülés, ahol én irányítok c. könyvet, és az abban leírt gyakorlatokból szoktam csinálni párat. Plusz egy anyuka ajánlotta nekem a Dianatal gélt, annak olvastam utána, ezen kívűl olvastam többféle szülési pózról, és azok közül pl. gyakorolni kell néha az egyensúlyérzék és a lá terhelése miatt a guggolósat, ami jelenleg nekem a legszimpatikusabb. A vízben szülésről is olvastam, és valószínűleg kádasat szeretnék, ha majd megoldható.


Ezen kívűl pozitív történeteket olvasok én is, és vizualizációs gyakorlattal rendszeresen elképzelem, hogy milyen lesz maga a szülés, amilyet szeretnék.


Farkfekvéses babák megfordítására már vannak módszerek, mondjuk a külső módszer elég radikális, és nem is biztos, hogy úgy marad a baba, és nem fog visszafordulni, de pl. a baba-mama kapcsolatanalízises módszerrel nagyone redményesen fordítottak már be a szülés előtt is nem sokkal babákat, akiknek a nagy része úgy is maradt. Ehhez ajánlom ezt az oldalt: [link]


Ha ide elmész valakihez, itt segítenek felkészülni a szülésre is lélekben.

2015. szept. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köstönöm, hogy irtatok!

Én is 1 hete tudom, hogy csücsül a pocakomban, de előtte is folyton változtatta a helyzetét.

Semmi kép sem szeretnék külső megfordítást, a császárral semmi bajom, csak jó lenne tudni, hogy mégis mire is készüljek.

Mivel külföldön élek, itt nem létezik fogadott doki, hanem aki épp a korházban dolgizik, és igy kicsit rossz, hogy nem tudom senkivel sem előre átbeszélni a dolgokat.

Jövőhéten megyek uh-ra, ha még mindig csücsül akkor programcsászár, de ha a műtet előtt hirtelen meggondolja magát és mégis megfordul, akkor azonnal lefújják a műtétet és valahogy ez a bizonytalan össze-visszaság rémiszt meg egy kicsit.

Bocsi, nek akartam ilyen hosszan fogalmazni, csak kicsit kiöntöttem a kelkem.

2015. szept. 9. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!