Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen nektek ugy szülni,...

Milyen nektek ugy szülni, hogy a baba apja helyett az anyosotok, unokatestvéretek, anyukátok, testvéretek van bent?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 15. 09:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%
Soha nem engedném meg, de ettől függetlenül más igen és ott nem okozott zavart.
2016. ápr. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%
Férjemen kívűl senki mást sem engedném,hogy bejöjjön.
2016. ápr. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%
nem hiszem, hogy kívánnám oda az apája helyett bármelyiket is. szóval ha párom nem, akkor inkább senki... mondjuk az is igaz, hogy anno amikor eljutottunk odáig, kb az sem érdekelt volna, ha a portás is bent van :o
2016. ápr. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
65%

Heee??? Akkor inkább egyedül lennék!

Anyós?? Unokatestvér??? Ne viccelj már!

2016. ápr. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%

Ez a szülő nő döntse. Ha neki az anyukája vagy az anyósa nyújt biztonságot, akkor úgy lesz "jó" szülése.


Egyetlen ismerősöm szült az anyósával. Egy karakán, belevaló nő, azért választotta őt az ismerősöm mert tudta, hogy mindenképpen kiáll mellette ha ő nem lenne beszámítható állapotban. A férje ellenben olyan típus, aki éles helyzetben könnyen lefagy.

2016. ápr. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%
Mikor a tesóm szült én voltam bent vele, mert ő szerette volna. Apuka nem akart bemenni. Nem sokára születik a második szintén én leszek bent. Az a lényeg anyuka kit szeretne.
2016. ápr. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%
Ha a férjem nem akart volna bent lenni, akkr a felsoroltak közül anyám jöhetett volna szóba, bár szerintem visszarettent volna a feladattól. Anyósomat ahogy ismerem ő simán bejött volna velem, ha esetleg megkérem. Egy nagyon belevaló nő.
2016. ápr. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Bella169 ***** válasza:
80%

Nekem nagyon fontos volt, hogy legyen mellettem valaki (a fogadott dokin és szülésznőn kívül). Ez a személy első sorban a férjem volt, de volt vészhelyzeti terv is. Ha rosszul lett volna (nem igen bírja a kórházat, de végül nagyon jól bírta a szülést a végén még a köldökzsinórt is elvágta) vagy valamiért nem ér be (dolgozik és nem ér oda időbe), akkor anyukám volt a cserejátékos. Ő így is készült hogy valószínüleg nem lesz rá szükség, de ha mégis akkor mindent eldobva jön.

Nekem ez elsősorban a lelki támogatásról szolt, meg az érdekképviseletről, ha én nem tudnám magam képviselni. Végül ég a végén is elég hangosan és meggyőzően tudtam tiltakozni mikor túl közel láttam a szülésznőt és az oxitocinos dobozt egymáshoz :D (Az oxitocin volt nekem a mumus, végül nem kaptam :) )

2016. ápr. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
98%

Nekem bizony most a 2. Szulesemnél úgy alakult h az anyosom kötött ki mellettem. :-)

Nem így volt tervezve, de párom épp otthon szenvedett hanyassal es hasmenéssel, anYukám a fiamra vigYázott, noverem pedig nem tudta szabaddá tenni magát aznapra. Ez egy hirtelen kialakult helyzet volt, párom kb akkor lett rosszul mikor elkezdtem vajudni.

Persze anyosom csak addig volt velem amig vajudtam, magánál a szulesnel nem.

Amúgy a kapcsolatunk sokkal sokkal jobb lett ennek hatására.

Jobb volt így, mintha full egyedül lettem volna.

2016. ápr. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
71%
Csak a parom! Senki mas!
2016. ápr. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!